Pirmoji vardinė Giedriaus Andziukevičiaus stipendija skirta LSMU kardiologijos doktorantei Karolinai Mėlinytei-Ankudavičei

2024-06-21
< Grįžti

Lietuvos laisvųjų mūrininkų ložė „Adomas Mickevičius“, bendradarbiaujant su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu (LSMU), pirmąją 1000 eurų vertės Giedriaus Andziukevičiaus vardo stipendiją skyrė LSMU Medicinos fakulteto Kardiologijos klinikos doktorantei Karolinai Mėlinytei-Ankudavičei.

„Laisvieji mūrininkai visuomet buvo svarbia visuomenės dalimi, jau daugiau nei 300 metų, visame pasaulyje. Ne išimtis ir Lietuva – tik okupacijos laikotarpiu ložės buvo uždraustos, nes čia visais laikais rinkosi tik laisvi žmonės. Tačiau atkūrus nepriklausomybę Lietuvoje atgimė ir Laisvoji mūrininkija. Tokie projektai tarp laisvųjų mūrininkų ir mokslo institucijų išplitę visame pasaulyje ir vis labiau vietą randa ir Lietuvoje“, – sako laisvųjų mūrininkų ložės „Adomas Mickevičius“ atstovas.

G. Andziukevičius  – gydytojas, ilgametis Kauno Dainavos poliklinikos direktorius, įdiegęs daug naujovių, padėjusių daugeliui žmonių sustiprinti sveikatą, gauti reikiamą priežiūrą ir taip pagerinti gyvenimo kokybę. Jis ne tik rūpinosi poliklinikos buitimi, kabinetų remontu, diegė pažangią medicinos įrangą, tačiau ir ieškojo būdų, kaip nuolat gerinti žmonių sveikatą ir suteikti vis kokybiškesnes paslaugas.

„Adomo Mickevičiaus“ ložės įsteigta vardinė Giedriaus Andziukevičiaus stipendija skirta doktorantei K. Mėlinytei-Ankudavičei, ypatingai vertinant jos mokslo publikacijų reikšmingumą bei mokslinės veiklos rezultatų sklaidą visuomenei. Tai pirmoji stipendija LSMU, skirta doktorantams.

„Labai malonu, kad man teko garbė būti pirmąja šios stipendijos laimėtoja. Šis įvertinimas skatina dar labiau tobulėti ir nesustoti“, – sakė doktorantė K. Mėlinytė-Ankudavičė.

K. Mėlinytė-Ankudavičė

Ji per savo mokslinę veiklą kartu su bendraautoriais yra parengusi 13 straipsnių indeksuojamuose žurnaluose su citavimo rodikliu. Doktorantė yra 3 knygų bendraautorė, kasmet dalyvauja ne tik nacionalinėse, bet ir tarptautinėse mokslinėse konferencijose, seminaruose bei tobulinimosi kursuose.

K. Mėlinytės-Ankudavičės mokslinio darbo tema susijusi su širdies nepakankamumu (dilatacine kardiomiopatija), todėl ji aktyviai dirba klinikinį darbą su pacientais, sergančiais šia liga, rengia mokomąją medžiagą. Ateityje ji tikisi įdiegti atnaujintą ir hibridiniu modeliu pagrįstą mokymo programą.

„Man patinka ir klinikinis, ir mokslinis darbas. Apie tokį derinį kasdieninėje praktikoje svajojau dar studijuodama mediciną. Klinikiniame darbe įgaunama realios patirties apie tam tikras ligas, klinikines situacijas, galima bendrauti su žmonėmis. Tai labai svarbu rašant mokslinius darbus, nes padeda geriau suprasti ir patį mokslą. Atvirkščiai yra ir su mokslinės veiklos indėliu specialisto patirtyje. Atliekant mokslinius tyrimus ir gavus tam tikrus rezultatus, juos galima panaudoti ir kasdieninėje praktikoje. Manau, abi sritys viena kitą papildo“, – mintimis dalijosi K. Mėlinytė-Ankudavičė.

Ji ir toliau ketina gilinti retų širdies ligų žinias, tęsiant pradėtus darbus su pacientais, sergančiais širdies nepakankamumu, gerinant ir tobulinant praktinius įgūdžius širdies echoskopijose.

„Sveikiname K. Mėlinytę-Ankudavičę laimėjus vardinę G. Andziukevičiaus stipendiją ir linkime sėkmės ateities darbuose. Esu tikras, kad ši stipendija taps gražia tradicija ir kitais metais vėl kviesime doktorantus dalyvauti konkurse“, – per stipendijos įteikimo ceremoniją sakė laisvųjų mūrininkų ložės „Adomas Mickevičius“ atstovas.

Ceremonijoje dalyvavo LSMU rektorius prof. dr. Rimantas Benetis, prorektorė mokslui prof. habil. dr. Vaiva Lesauskaitė, mokslo centro vadovė prof. dr. Ingrida Ulozienė, vaikų ligų klinikos vadovas prof. Rimantas Kėvalas, Giedriaus Andziukevičiaus šeima bei kiti kviestiniai svečiai.

Galerija