Pasaulietinių ir kriščioniškų vertybių suderinamumas socialinio darbo vadybininko veikloje, įdarbinant neįgaliuosius laisvoje darbo rinkoje
Author | Affiliation |
---|---|
Viešoji įstaiga Kolpingo kolegija | |
Date |
---|
2008-10-24 |
Bibliogr.: p. 149-150
"Pirmiausia verta pažymėti, kad vertybės yra gyvenimo organizavimo būdas: nuo to, kaip mes formuosime savo vertybinį žinojimą priklausys ir išgyvenamumo globalioje erdvėje galimybės. Kas tai yra vertybės? Žiūrint klasikiniu komunikaciniu požiūriu - tai reikšmių komunikavimas arba vadinamoji semantinė mokykla, o žiūrint iš žinių visuomenės pozicijų vertybės yra šiuolaikinio žinojimo ir kompetencijų esminis sudėtinis komponentas. Tradiciškai vertybės suprantamos kaip tam tikrų sričių vertybinės sistemos ir jų vidinė hierarchija - etinės, politinės, kultūrinės, etninės, buitinės, istorinės, meninės ar estetinės ir kt., taip pat jų tarpusavio santykis. Visos šios sistemos ar etiniai kodeksai nusako vienokį ar kitokį žmogaus santykį su socialine aplinka ir apskritai su pasauliu. Tik bėda, kad tradicinės vertybių sistemos ir hierarchijos praranda savo vaidmenį ir niekaip negali "sugyventi" su šiandieniniu pasauliu" (Vertybės ir politik, 2008). Ypač svarbi vertybių suderinamumo problema katalikišku socialiniu mokymu grindžiamame socialiniame darbe, kurio metu siekiama sumažinti socialines properšas ir neatitikimus tarp klientų - neįgaliųjų ir jų potencialios darbo aplinkos. [...]. Metodai. Mokslinės literatūros šaltinių analizė. Diskusijų grupės interviu. Analizės tyrimo metodai. Tyrimo rezultatai.
The article is about historical beginning of social work management and the main valuables, which are the basis for the catholic social teaching. We seek to answer to the scientific question: is it possible to combine and match Christian valuables, by evidential catholic social teaching and postmodern world's valuables in organisations, affected by economical crisis, helping to employ disabled people? It was used research methods: analysis of scientific literature, focus group interview and content analysis. The results showed that in postmodern society still actual A Kolping's attitude, that people have help for self-help and to take the responsibility to create new social life. [...].