Sidnėjaus technologijos universiteto atstovų vizitas: tiesiami pasaulinio bendradarbiavimo tiltai

2024-12-02
< Grįžti

Lapkričio 29 d. Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) lankėsi delegacija iš Australijos: Sidnėjaus technologijos universiteto mokslinių tyrimų vicekanclerio pavaduotojas prof. Chris Turney ir Sidnėjaus technologijos universiteto doktorantūros tyrimų mokyklos dekanė prof. Helene de Burgh-Woodman.

„Atvykome ieškodami galimybių plačiam, daugiadalykiam, ilgalaikiam bendradarbiavimui“,  – vizito tikslą apibendrino prof. Ch.Turney.

Svečius priėmė LSMU Medicinos akademijos kanclerė prof. Daiva Rastenytė, LSMU Veterinarijos akademijos kancleris prof. Mindaugas Malakauskas, prorektorė mokslui prof. Vaiva Lesauskaitė, Tarptautinių ryšių ir studijų centro prodekanas dr. Alvidas Šarlauskas, Sveikatos inovacijų vystymo centro vadovas Edmundas Šalna, Plėtros tarnybos tarptautinių projektų vadovė Dovilė Uždavinytė.

Susitikime taip pat dalyvavo LSMU mokslininkai: Kardiologijos instituto Vaistinių medžiagų ikiklinikinių tyrimų laboratorijos vyresnioji mokslo darbuotoja Aistė Jekabsone, Visuomenės sveikatos fakulteto Aplinkos ir darbo medicinos katedros profesorius Ričardas Radišauskas ir doc. Vidmantas Vaičiulis.

Prorektorė mokslui prof. V. Lesauskaitė svečiams iš Australijos pristatė LSMU veiklą, svarbiausius pasiekimus, Sveikatos inovacijų vystymo centro vadovas Edmundas Šalna – naujausius projektus medicinos technologijų ir su jomis susijusiose srityse.

Susitikimas buvo konstruktyvus ir šiltas, užsimezgė gyva diskusija apie abiejų šalių mokslo tyrimų finansavimo mechanizmus, mokslo veiklos komercinimo galimybes, pasigilinta į sritis, kuriose abu universitetai galėtų bendradarbiauti.

Sidnėjaus technologijos universiteto mokslinių tyrimų vicekanclerio pavaduotojas papasakojo apie atstovaujamą mokslo įstaigą. Per palyginti trumpą 35 metų gyvavimo laikotarpį Sidnėjaus technologijos universitetas išaugo iki 49 tūkst. studentų, 4 tūkst. personalo darbuotojų.

„Studijos mūsų universitete – tam tikra jungtis tarp mokslo, technologijų ir menų, o sveikata – sritis, kuri sieja ir persipina daugelio mūsų fakultetų studijų programose. Siekiame pasaulinio bendradarbiavimo, ieškome ilgalaikių partnerių, todėl esame čia“, – kalbėjo prof. Ch.Turney.

Pasak Sidnėjaus technologijos universiteto atstovų, Australijoje mokslo projektai finansuojami iš federalinių lėšų (Australijos mokslų taryba yra skyrusi 700 mln. dolerių), tyrimus finansuoja ir verslas. Taip pat šalyje įsteigtas 20 mljrd. dolerių vertės Sveikatos mokslų tyrimų ateities fondas, orientuotas į inovacijas ir projektus, kurie turi didelį potencialą pereiti į gamybos etapą.

Šiuo metu universitetas itin domisi galimybėmis įsijungti į bendrąją  Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų programą „Europos horizontas“. Po keleto mėnesių bus įsteigta organizacija, padėsianti plėtoti ilgalaikius santykius su partneriais – mokslo institucijomis Europoje.

„Turime doktorantų, turime finansavimą, galbūt galima būtų svarstyti finansavimą iš „Horizon Europe“ –  tai galėtų būti verslo įmonių, startuolių projektai“, – pastebėjo dekanė prof. Helene de Burgh-Woodman. Universitetas galėtų bendradarbiauti ne tik medicinos, bet ir žemės ūkio technologijų sektoriuje, kadangi turi nemenką įdirbį gyvūnų vakcinų kūrimo ir kitose šio sektoriaus srityse.

Diskusijų metu aptikta nemažai temų, kuriose abiejų universitetų mokslininkai galėtų rasti bendrų mokslinių interesų, tad šiltai užsimezgusį bendradarbiavimą tikimasi pratęsti artimiausioje ateityje.