Ši konferencija yra viena svarbiausių dirbtinio intelekto, dirbtinių neuroninių tinklų, neuromokslų ir neurotechnologijų srities konferencijų Europoje, organizuojama bendradarbiaujant su Europos Neuroninių tinklų asociacija ENNS (European Neural Network Society ENNS) ir Europos smegenų tyrimų infrastruktūra EBRAINS (European Brain Research InfrastructureS)
Konferencijos dalyviai galės dalyvauti išsamiuose mokymuose apie pažangias neuromokslų ir dirbtinio intelekto metodikas, klausytis dirbtinio intelekto metodų ekspertų ir neuromokslų lyderių iš Kanados, Šveicarijos, JAV, Vokietijos, Didžiosios Britanijos ir kitų šalių, bei dalyvauti diskusijose apie etinius ir technologinius dirbtinio intelekto iššūkius. Viena iš pagrindinių konferencijos veiklų – 2025 m. rugsėjo 10 d. vyksianti Panelinė diskusija
„Where does AI lead to? Opportunities and Risks“, kurioje ekspertai aptars dirbtinio intelekto ir neuromokslų sąveiką, etinius iššūkius, dirbtinio intelekto poveikį žmogaus tapatybei bei saugaus ir atsakingo dirbtinio intelekto plėtojimo klausimus.
- Data: 2025 m. rugsėjo 9–12 d.
- Vieta: VDU Didžioji salė, Daukanto g. 28, Kaunas
Konferencijos pirmininkai:
Prof. Yoshua Bengio (Monrealio universitetas, Kanada); Turingo premijos laureatas ir visame pasaulyje pripažintas giliojo mokymo ir dirbtinių neuroninių tinklų pionierius, skatinantis novatoriškus dirbtinio intelekto atradimus ir taikymus. Prof. Viktor Jirsa (Aix-Marselio universitetas, Prancūzija; EBRAINS mokslinis vadovas) yra teorinio neuromokslo srities ekspertas ir kūrėjas metodologijos EBRAINS The Virtual Brain, kuri taikoma individualizuotiems pacientų galvos smegenų modeliams sudaryti diagnostikai ir gydymo išeitims prognozuoti.
Konferencija pratęsia bendrai pradėtus KTU, VDU ir LSMU darbus neuromokslų ir dirbtinio intelekto srityse įkuriant EBRAINS Lithuania centrą.
Planuojamas konferencijos atidarymas Mokslo Saloje bei sporto renginys Žalgirio arenoje.
ICANN 2025 Organizacinis ir Programos komitetas:
- Prof. Aušra Saudargienė (Lietuvos sveikatos mokslų universitetas; Vytauto Didžiojo universitetas)
- Prof. Linas Petkevičius (Vilniaus universitetas; Lietuvos dirbtinio intelekto asociacija)
- Prof. Walter Senn (Berno universitetas, Šveicarija)
- Prof. Igor Tetko (Helmholtz Munich, Vokietija)
- Prof. Alessandro Villa (Lozanos universitetas, Šveicarija)
- Prof. Marcello Sanguineti (Genujos universitetas, Italija)
Kvietimas teikti pranešimus
Kviečiame autorius teikti originalius ir inovatyvius pranešimus šioje srityje:
DI ir mašininis mokymasis:
Neuroninių tinklų teorija ir pagrindas, naujosios neuroninių tinklų architektūros, neuroninių tinklų srities temos, didieji kalbos modeliai, paaiškinamasis DI, grafo mašininis mokymasis, grafo neuroniniai tinklai, klasterizavimas, sustiprintasis mokymasis, naujos temos dirbtinio intelekto ir mašininio mokymosi srityje, neurorobotika
Neuromokslas:
Kognityvinis ir teorinis / kompiuterinis neuromokslas, neurokompiuterija (Brain-Inspired Computing), neuromorfinės sistemos, skaitmeniniai dvyniai ir virtualieji smegenų modeliai
Praktinis taikymas:
Žmogaus ir kompiuterio sąveika, biosignalų apdorojimas, medicina ir fiziologija, šnekos ir kalbos apdorojimas, kompiuterinė vizija, robotika, klimatas ir aplinka, bendrieji mašininio mokymosi taikymo būdai
Autoriai, pageidaujantys pristatyti savo originalius darbus žodžiu ar stende, kviečiami teikti:
- 6-12 puslapių pilną mokslinį straipsnį (įskaitant šaltinius), kuris bus paskelbtas „Springer-Verlag Lecture Notes in Computer Science“ (LNCS) konferencijų medžiagoje su atskiru identifikatoriumi (DOI).
Ne daugiau nei 2 puslapių išplėstasis abstraktas bus paskelbtas „Springer-Verlag Lecture Notes in Computer Science“ (LNCS) pranešimo medžiagoje be atskiro identifikatoriaus.
Konferencijai teikiami moksliniai straipsniai bus recenzuojami. Galutinį sprendimą dėl darbų, kurie bus įtraukti į konferencijos programą, priima Programos komitetas. Programos komitetas priima galutinį sprendimą dėl darbo įtraukimo į konferencijos programą.
Atrinkti moksliniai straipsniai bus priskirti prie žodinių pranešimų (pranešimui skiriama 15 minučių ir papildomos 5 minutės skiriamos klausimams) ir stendinių pranešimų atsižvelgus į tai, kiek konferencijai pateikta mokslinių darbų. Pabrėžiame, kad kategorija, kuriai bus priskirtas teikiamas straipsnis, jokiais būdais neatspindi jo kokybės vertinimo. Atkreipiame dėmesį, kad dirbtuvėms ir specialioms sesijoms teikiamų pranešimų taisyklės gali skirtis. Visi priimti moksliniai straipsniai bus paskelbti „Springer LNCS“ leidinyje.
Straipsniai turi būti parengti anglų kalba pagal taisykles, išsamiai aprašomas Nurodymuose autoriams („Author‘s Kit“), paskelbtuose konferencijos svetainėje: https://e-nns.org/icann2025/submission
Svarbios datos
- Pasiūlymai dėl specialių sesijų ir dirbtuvių priimami iki: 2025 m. kovo 15 d.
- Straipsniai priimami iki: 2025 m. kovo 15 d.
- Teigiamas ar neigiamas atsakymas bus pateiktas iki: 2025 m. gegužės 15 d.
- Galutinio mokslinio straipsnio varianto įkėlimo terminas: 2025 m. birželio 1 d.
ICANN 2025 konferencija vyks gyvai. Bent vienas mokslinio straipsnio bendraautoris turi atvykti į konferenciją Kaune, kad galėtų pristatyti darbą.
Kvietimas teikti pasiūlymus dėl specialių sesijų, dirbtuvių ir demonstracinių veiklų.
Norinčiųjų surengti sesijas kviečiame teikti pasiūlymus dėl specialių sesijų, dirbtuvių ir demonstracinių veikslų.
Daugiau informacijos ir naujienų, taip pat galutinis dirbtuvių ir specialių sesijų sąrašą galite rasti ČIA.