Baigėsi Japonijos studentų viešnagė LSMU: mainų naudą pajautė abi pusės
Baigėsi Japonijos tarptautinio sveikatos ir gerovės universiteto (International University of Health and Welfare (IUHW)) studentų viešnagė Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU). Jaunuoliai Kaune svečiavosi mėnesį – stebėjo, kaip veikia Lietuvos sveikatos sistema, sėmėsi gerosios klinikinės praktikos, pažindinosi su mūsų šalies kultūra.
Penktadienį LSMU Emanuelio Levino centre vyko atsisveikinimo ceremonija. Jos metu LSMU rektorius prof. dr. Rimantas Benetis kartu su Medicinos fakulteto (MF) dekanu prof. dr. Andriumi Macu bei Tarptautinių ryšių ir studijų centro (TRSC) dekane prof. dr. Ingrida Janulevičiene būsimiems Japonijos gydytojams įteikė klinikinės praktikos sertifikatus.
Kultūriškumas leidžia suprasti kitokius pacientus
Japonijos studentų viešnagę ir labai svarbius gerovės klausimus užtikrino TRSC dekanė prof. dr. Ingrida Janulevičienė su savo komanda. O už teorinį ir praktinį jaunuolių mokymą buvo atsakingi Medicinos fakulteto kolegos. MF dekano prof. dr. A. Maco teigimu, tokios mainų programos kaip ši yra naudingos ugdant sveikatos specialistų gebėjimą prieiti ir užmegzti kontaktą su kitokią pasaulėžiūrą turinčiais pacientais.
„Medicinoje ar net bendrai sveikatos moksluose kultūros pajautimas yra be galo svarbus, sakyčiau, būtinas. Gydytojas, slaugytojas ar bet kurios kitos sveikatos srities atstovas privalo orientuotis tam, kad galėtų suprasti kitokią pasaulėžiūrą turinčius, kitaip besielgiančius pacientus ar kolegas. Ši sertifikatų įteikimo ceremonija buvo iliustratyvus kultūrinių skirtumų pavyzdys. Tokiomis progomis mes įpratę paspausti ranką, o štai japonai – nusilenkti. Skirtingų šalių gyventojai turi skirtingus tarpusavio santykius ir kai tai suvoki, imi suprasti, kodėl tavo pacientai ar kolegos kartais būna kitokie“, – mintimis dalijosi dekanas.
Jis pridūrė, kad šie mainai leido patobulėti ne tik studentams ir dėstytojams, bet ir pačiai organizacijai.
„Šioje programoje Medicinos fakultetui teko užduotis pasirengti priimti studentus studijoms, kitaip tariant, parengti turinį. Jaunuolius siuntę Japonijos universiteto vadovai norėjo, kad atvykę studentai mokytųsi lygiai tą patį, ką ir mūsiškiai. Vis dėlto teko padaryti vieną išlygą – kadangi jų viešnagė sutapo su Velykomis, šventinėms dienoms turėjome sukurti specialų mokymosi tinklelį. Manau, puikiai susitvarkėme su šiuo iššūkiu ir atskleidėme fakulteto gebėjimą greitai prisitaikyti prie pasikeitusios situacijos“, – savo komandos darbu džiaugėsi profesorius.
Lygiaverčiai universitetai
Atsisveikinimo ceremonijoje dalyvavo ir neseniai iš stažuotės Tarptautinio sveikatos ir gerovės universitete grįžusi MF Kardiologijos klinikos docentė, gydytoja kardiologė Eglė Rumbinaitė. Tekančios saulės šalyje ji turėjo galimybę ne tik dėstyti, bet ir dirbti klinikinį kardiologo darbą.
„Medicina yra universali, tad kardiologas iš Lietuvos tikrai gali gerai adaptuotis ir dirbti Japonijos medicinos sistemoje. Esame lygiaverčiai specialistai ir galime didžiuotis, jog mūsų Universiteto ir jam priklausančių ligoninių lygis nė kiek nenusileidžia Japonijai. Kartu galime priimti geriausius sprendimus pacientams“, – patirtimi dalijosi docentė.
Dėstytoja negailėjo gerų žodžių savo studentams: „Dėstyti japonams buvo labai įdomi, įvairialypė patirtis. Šie jaunuoliai jaučia didžiulę pagarbą dėstytojams, jie labai nuoseklūs, atsakingi, besidomintys. Po kiekvienos paskaitos išsirikiuodavo eilė studentų, norinčių užduoti kažkokį klausimą, tai labai motyvuoja. Išmokau jų požiūrio į mokymąsi, tikiu, kad jį pritaikysiu Lietuvoje.“
Pasibaigus formaliai renginio daliai, Lietuvos ir Japonijos atstovai pasidalijo savo įspūdžiais, aptarė tai, kas įvyko, ką būtų galima padaryti geriau. Japonai padėkojo už šiltą priėmimą ir išmoktas pamokas. Abi pusės sutarė, kad mainai buvo naudingi ir juos vertėtų tęsti ateityje.