LSMU lankėsi Moldovos atstovų delegacija: sėmėsi žinių apie akreditavimą, licencijavimą ir simuliacijas

2023-10-10
< Grįžti

Praėjusią savaitę Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) lankėsi Moldovos atstovų delegacija. Ją sudarė Sveikatos apsaugos ministerijos, Moldovos valstybinio medicinos ir farmacijos universiteto „Nicolae Testemitanu“, Nacionalinės visuomenės sveikatos agentūros ir Pasaulio sveikatos organizacijos Moldovos biuro atstovai.

Svečius priėmė LSMU prorektorius studijoms prof. dr. K. Petrikonis, Tarptautinių ryšių ir studijų centro dekanė prof. dr. I. Janulevičienė, Farmacijos fakulteto dekanė prof. dr. R. Morkūnienė, Visuomenės sveikatos fakulteto dekanė prof. dr. I. Liseckienė, Medicinos fakulteto prodekanas dr. P. Ignatavičius, Kauno klinikų direktorius medicinai ir slaugai prof. dr. K. Stašaitis bei prof. dr. D. Pavalkis.

Moldovos delegacijos vizito tikslas buvo susipažinti su LSMU ir Kauno klinikų veikla, įsigilinti į įstaigų akreditavimo bei specialistų licencijavimo sistemas. Svečiai domėjosi sveikatos specialistų rengimo sistema, gydytojų poreikio planavimu mūsų šalyje, norėjo sužinoti apie podiplomines studijas, jų organizavimą.

LSMU bendradarbiavimas su Moldova tęsiasi nuo 2012 m.  Universiteto rektorius emeritas, Medicinos fakulteto Kardiologijos klinikos vadovas prof. habil. dr. R. Žaliūnas yra Moldovos valstybinio medicinos ir farmacijos universiteto „Nicolae Testemitanu“ garbės daktaras. Ilgus metus Kardiologijos klinikoje kasmet stažuodavosi bent 2 jauni gydytojai rezidentai iš šios šalies.

Susidomėjimo centre – simuliacijų galimybės

Vizito metu Moldovos delegacija, lydima prof. dr. K. Stašaičio, lankėsi LSMU Kauno klinikų Skubiosios medicinos klinikoje bei Laboratorinės medicinos klinikoje. Farmacijos fakulteto dekanė prof. dr. R. Morkūnienė Moldovos universiteto atstovei parodė ir supažindino su farmacijos studijų, mokslo ir praktikos organizavimu. Dr. P. Ignatavičius delegacijai parodė Medicininės simuliacijos centrą. Svečiai domėjosi LSMU praktika sudarant sąlygas studentams mokytis praktikinių klinikinių įgūdžių naudojant medicininės simuliacijos metodus.

Vizito metu LSMU prorektorius studijoms prof. dr. K. Petrikonis pabrėžė pacientų saugumo svarbą: „Simuliacinis mokymas yra glaudžiai susijęs su akreditavimu ir licencijavimu intervencinėje medicinoje. Dabartiniai saugumo reikalavimai yra orientuoti į pacientų gerovę, o dirbti su tikrais ligoniais neturint pakankamai praktikos yra labai nesaugu. Tad universitetui svarbu skirti pakankamai lėšų simuliaciniam mokymui ir podiplominėms studijoms, tam, kad būtų užtikrinti aukšti medicinos sistemos standartai“.

Prorektoriui antrino LSMU Medicinos fakulteto prodekanas dr. P. Ignatavičius: „Šiais laikais mums jau nereikia klausti, ar simuliacijos mums reikalingos – akivaizdu, kad atsakymas yra teigiamas. Dabar klausimas yra, kiek ir kokių simuliacijų reikia, kad studentai išmoktų saugiai modeliuoti paprastas ir sudėtingas klinikines situacijas praktikoje. Rezidentūra LSMU vidutiniškai trunka penkerius metus. Simuliacijų pagalba gludinti klinikinius praktinius įgūdžius būsimi gydytojai pradeda jau pirmame kurse, o galimybę dirbti su tikrais pacientais gauna tik tuomet, kai įgyja pakankamai praktikos“.

Jis pridūrė, kad šiais laikais pacientai tikisi ne tik maksimalaus saugumo, bet ir aukštos medicinos paslaugų kokybės.

Tikimasi, kad užsimezgęs ryšys bus toliau plėtojamas ir artimiausiu metu pereis į konkrečias, abiem pusėms naudingas veiklas.

Susitikimo akimirkos