Būsimuosius Kazachstano farmacininkus įkvėpė virtualių paskaitų kursas: kuria ambicingus planus
Tęsiantis strateginei Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) partnerystei su Kazachstano aukštosiomis medicinos mokyklomis, Universiteto mokslininkai randa šiuolaikiškų būdų pasidalyti savo žiniomis ir įgūdžiais.
Šiemet LSMU pasirašė bendradarbiavimo memorandumą su Kazachų nacionalinio S. D. Asfendijarovo vardo medicinos universitetu (KazNMU). Neseniai šiame universitete stažuotę kaip vizituojanti profesorė baigė LSMU Farmacijos fakulteto Vaistų technologijos ir socialinės farmacijos katedros vedėja profesorė Jurga Bernatonienė.
40 val. trukmės Farmacinių formų technologijos kursą Kazachstano studentams profesorė perskaitė nuotoliniu sinchroniniu būdu. Taip pat jos paskaitų klausėsi ir jose aktyviai dalyvavo Farmacijos mokyklos Farmacinių technologijų katedros studentai.
„Tai buvo įdomi ir puiki patirtis – mokyti KazNMU Farmacijos fakulteto studentus per nuotolinį ryšį! Savotiška telefarmacija, bet – studijų, edukacijos srityje. Džiaugiuosi, kad su būsimaisiais Kazachstano farmacininkais galėjau pasidalyti visa savo mokslo, studijų ir verslo srityje sukaupta patirtimi“, – kalbėjo prof. J. Bernatonienė.
Nuotoliniu būdu studentams buvo demonstruojama įvairių farmacinių formų gamyba modernia įranga aprūpintose LSMU Naujausių farmacijos bei sveikatos technologijų centro laboratorijose, o Kazachstane įvairių farmacijos specialybių studentai tą patį gamybos procesą realiu laiku pakartodavo KazNMU farmacijos laboratorijoje.
Profesorė negailėjo pagyrimų Kazachstano farmacijos studentams: pasak jos, jaunosios kartos atstovai – itin kruopštūs, aktyvūs, be galo mandagūs, labai stengėsi kalbėti angliškai, užduodavo daug klausimų ir visada parodydavo, kaip pavyko atlikti studijuojamas užduotis.
KazNMU tinklalapyje savo įspūdžiais apie kursą pasidalijo ir farmacijos studentai.
Farmacinės gamybos technologijų specialybės studentė Nesibeli Bitemirova džiaugėsi, kad pirmą kartą klausant paskaitų kurso tokiu būdu, drauge su kolegomis pavyko pagaminti visas farmacines formas, o įgytas žinias profesorė tikrino įvairiomis interaktyviomis priemonėmis.
Tos pačios specialybės studentas Aytymbekas Nurtore buvo patenkintas įgavęs tarptautinės darbo patirties vakarietiškoje laboratorijoje ir tikėjosi šią patirtį pritaikyti tolesnėse studijose užsienyje.
Išklausiusi kursą, Šajachmet Dagira džiaugėsi atradusi inovatyvią farmacinių formų gamybą trimačiu spausdintuvu (3D) ir tikisi šias žinias gilinti magistrantūros ir doktorantūros studijose.
Minkštų ir skystų farmacinių formų gamyba besidominti studentė Mailybajeva Nazerke įvertino, kad buvo labai naudinga pamatyti šiuolaikinės laboratorijos darbo principus, smulkinimo, homogenizacijos, maišymo, sterilizacijos, filtravimo ir kitas naujausias technologijas. Ateityje studentė ketina savo žinias pritaikyti gamindama inovatyvius natūralius kosmetikos produktus iš vietinių augalinių žaliavų, tad prof. J. Bernatonienės paskaitų kursą įvertino kaip itin naudingą.
Nors toks virtualus LSMU mokslininkės vizitas, kaip vizituojančios profesorės, buvo vienkartinis, prof. J. Bernatonienė sutiko būti KazNMU doktoranto konsultante, tad bendradarbiavimas tęsis.