Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinika

APIE KLINIKĄ

1991 metais Terapinės ir ortopedinės stomatologijos katedra buvo reorganizuota ir įkurtos dvi klinikos – Terapinės ir Ortopedinės stomatologijos, 1996 m. dvi savarankiškos – Ortopedinės stomatologijos ir Ortodontijos klinikos. 2003 m. Ortopedinės stomatologijos klinika pervardinta į Dantų ir žandikaulių ortopedijos kliniką.

Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinika yra viena iš nedaugelio gydymo įstaigų Lietuvoje, kuri sujungia didelę mokomąją, mokslinę ir praktinę ortopedinės odontologijos patirtį. Klinikos darbuotojai aktyviai dalyvauja rengiant pagrindinius sveikatos apsaugą reglamentuojančius įstatymus ir poįstatyminius aktus bei prisideda prie Lietuvos gyventojų odontologinių ligų profilaktikos programos.

Klinikoje studijuoja II–V kurso Odontologijos ir IV kurso Burnos higienos programos studentai lietuvių ir anglų kalbomis. Klinikiniuose darbuose kiekvieną savaitę dalyvauja per 250 studentų. Odontologijos programos studentams yra dėstoma: ortopedinės odontologijos ikiklinikinis kursas ir ortopedinės odontologijos klinikinė praktika; burnos higienos programos studentams: įvadas į dantų ir žandikaulių ortopediją.

Klinikai priklauso Mokomoji dantų protezavimo laboratorija, kurioje naudojant šiuolaikines technologijas gaminami visų tipų ortopediniai aparatai, fiksuoti ir išimami dantų protezai. Studentai įsisavina pagrindinius dantų protezų ir gydomųjų aparatų gamybos principus.

Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinikos rentgeno kabinete atliekamos dentalinės ir panoraminės  rentgeno nuotraukos, šoninė ir priekinė galvos telerentgenogramos, 3D kūginio apšvietimo kompiuterinė tomografija.

Klinikinė veikla

Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinikoje Lietuvos gyventojams teikiama specializuota tretinio lygio medicininė pagalba. Per metus klinikoje apsilanko iki 3000 pacientų. Klinikos gydytojai konsultuoja ir gydo pacientus, turinčius dantų ir žandikaulių patologiją, taiko moderniausius dantų protezavimo bei reabilitacijos metodus, gydo smilkininio apatinio žandikaulio sąnario disfunkcijas ir atlieka šių susirgimų prevenciją. Personalo kompetencija, profesionalumas, žinios, patirtis, atsakingumas, šiuolaikinės medžiagos ir technologijos suteikia galimybę sėkmingai atkurti kramtymo funkciją sudėtingiausiems pacientams.

Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinikoje vyksta 3 metų ortopedinės odontologijos rezidentūros studijos, kurias baigus tampama gydytoju odontologu ortopedu, ir doktorantūros studijos.

Klinikos mokslinių tyrimų tema – dantų ir žandikaulių ligų diagnostikos ir gydymo optimizavimas, naudojamų medžiagų ir burnos  sveikatos bei gyvenimo kokybės technologijų tyrimai, vadovas prof. dr. Alvydas Gleiznys.

Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinikos mokslinių tyrimų kryptys:

  • Periimplanto ir periodonto audinių uždegiminių ligų etiologijos, patogenezės, klinikinių tyrimų, diagnostikos ir gydymo tobulinimas bei gyvenimo kokybės vertinimas.
  • Dantų lankų defektų ir jų okliuzinių kreivių pokyčiai, diagnostika ir atkūrimo metodai.

Klinikos darbuotojai atlieka mokslinius tyrimus veido žandikaulių ir bendrinės organizmo patologijos srityse, skaito mokslinius pranešimus Lietuvos ir užsienio konferencijose, publikuoja mokslinius straipsnius tarptautiniuose žurnaluose.

LSMU MA Odontologijos fakultetas Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinika
Prof. Gediminas Žekonis
Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinikos vadovas
Visi kontaktai