LSMU stažuojasi studentai iš Japonijos: gilins klinikines žinias ir stebės, kaip veikia lietuviška sveikatos sistema
Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) vieši Japonijos studentų delegacija iš Tarptautinio sveikatos ir gerovės universiteto (International University of Health and Welfare (IUHW)).
Pagal mainų programą į Kauną atvykę jaunuoliai čia svečiuosis mėnesį – jiems sudarytas individualus mokymosi planas, suteiksiantis galimybę pasisemti gerosios medicinos praktikos, pamatyti, kaip veikia Lietuvos sveikatos sistema, bei pažinti mūsų šalies kultūrą.
Atsakomasis vizitas
Tai – ne pirmas kartas, kuomet LSMU bendradarbiauja su šiuo Japonijos universitetu. Rugsėjo mėnesį jame svečiavosi 10 LSMU studentų, kurie atliko chirurginę, terapinę, pediatrinę ir ginekologinę praktiką, prieš kelias savaites partneriai šiltai sutiko Universiteto rektorių profesorių Rimantą Benetį, jau kurį laiką ten stažuojasi Medicinos fakulteto Kardiologijos klinikos docentė, gydytoja kardiologė Eglė Rumbinaitė.
Atsakomuoju vizitu į Lietuvą atsiųsti 8 japonų studentai. Pirmadienį jiems vyko įžanginis kursas. Jo metu LSMU rektorius prof. R. Benetis pasidžiaugė atvykusiais studentais, išklausė jų lūkesčius, pasidalijo savo įspūdžiais iš Japonijos, o Tarptautinių ryšių ir studijų centro (TRSC) dekanė prof. dr. Ingrida Janulevičienė pristatė Universitetą, jo pasiekimus, ateities planus.
Tuo tarpu Medicinos fakulteto dekanas prof. dr. Andrius Macas, kartu su Anesteziologijos klinikos lektore Asta Mačiuliene, studentams papasakojo apie Kauno klinikas, pravedė turą po jų teritoriją, tunelius. Būtent šioje ligoninėje būsimieji Japonijos gydytojai gilins turimas klinikines žinias – praktikuosis skirtinguose skyriuose, bendraus su pacientais, atliks nesudėtingas procedūras.
Laisvu nuo studijų metu, jaunuoliai edukuosis LSMU muziejuose, aplankys sostinę, pajūrį, kitas reikšmingas vietas. Mėnesio pabaigoje Emanuelio Levino centre įvyks atsisveikinimo ceremonija, kurios metu jiems bus įteikti sertifikatai.
Pabrėžė tarptautiškumo svarbą
Už Japonijos studentų priėmimą atsakingos TRSC dekanės prof. dr. I. Janulevičienės teigimu, tokio pobūdžio ilgalaikiai vizitai universitetams atveria galimybę pasidalyti gerąja medicinos patirtimi bei leidžia žengti koja kojon su pasauliniais sveikatos srities pokyčiais.
„Vakarų ir Azijos kultūros labai skirtingai suvokia tradicinę mediciną, tačiau abi pusės turi, ko viena iš kitos pasimokyti. Vykstant visuotinei globalizacijai, keičiasi ligos, daugėja egzotiniams kraštams būdingų susirgimų, todėl labai svarbu plėsti akiratį ir išmokti, kaip tvarkytis su tokiais atvejais“, – pasakojo profesorė.
Ji pridūrė, kad ateityje pasikeitimą gerosiomis praktikomis planuojama tęsti įtraukiant ir dėstytojus: „Mums, kaip Universitetui, be galo svarbu pažinti naują kultūrą, jos papročius, atrasti kitokių gydymo metodų ir metodikų, nei esame įpratę. Tarptautiškumas yra ne šiaip sau užgaida, tai nebėra tikslas, tai yra kasdienybė. Su ta tarptautiškumo idėja mes žengiame į priekį ir jo siekiame tam, kad būtumėm geresni“, – bendradarbiavimo su užsieniu svarbą pabrėžė prof. dr. I. Janulevičienė.
Tikisi išmokti naujų dalykų ir pagilinti jau turimas žinias
Mainų programoje dalyvaujantis IUHW studentas Taisuke Matsuura sako, kad ši viešnagė leis jam pamatyti, kaip gydymo procesai vyksta Lietuvoje ir palyginti juos su įprastais Tekančios saulės šalyje. Po studijų jis tikisi išmoktas naujoves pritaikyti klinikinėje veikloje.
„Japonijos medicinoje galioja daugybė griežtų taisyklių, pas mus daug kas vyksta kitaip nei Lietuvoje. Čia atvykome sužinoti apie jūsų sveikatos sistemą, pamatyti, kaip gydytojai bendrauja su pacientais, atlieka operacijas ar kitas procedūras. Ši patirtis leis išmokti daug naujų dalykų ir pagilinti turimas medicinos žinias“, – sakė būsimas gydytojas.
Paklausus, kokie pirmieji įspūdžiai apsilankius Lietuvoje, T. Matsuura pagyrė šalies kraštovaizdį. „Vaizdas čia nuostabus, kaip ir tikėjomės. Mes neturime tokių europietiškų statulų ir bažnyčių, tad pamatęs jas kaskart maloniai nustembu“, – sakė laikinasis LSMU studentas.