LSMU toliau stiprina ryšius su tekančios saulės šalimi: Universitete vėl stažuojasi studentai iš Japonijos

Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) trečius metus iš eilės vieši Japonijos studentų delegacija iš Tarptautinio sveikatos ir gerovės universiteto (International University of Health and Welfare (IUHW)).

LSMU rektorius prof. dr. Rimantas Benetis pasveikino studentus pristatydamas jiems Kauno klinikas bei Universiteto tarptautiškumą. Jis papasakojo apie Lietuvos ir Japonijos akademinius ryšius, mokslinius tyrimus bei bendradarbiavimo galimybes, kviesdamas studentus aktyviai įsitraukti į studijų procesą ir pasimėgauti kultūrine patirtimi Lietuvoje.
„Kaunas – buvusi Lietuvos sostinė, antras pagal dydį miestas. Sunku būti pirmaujančiu, kai esi antrame pagal dydį mieste, bet mūsų Universitetas visuomet buvo ambicingas“, – kalbėjo rektorius.
Šįkart pagal akademinius mainus stažuotis atvyko 16 IUHW studentų. Tuo tarpu atsakomieji 16-os LSMU studentų vizitai Japonijoje įvyks rudenį.
LSMU Tarptautinių ryšių ir studijų centro (TRSC) dekanė prof. dr. Ingrida Janulevičienė pabrėžė tokių mainų svarbą, suteikiant studentams galimybę susipažinti su skirtingomis sveikatos priežiūros sistemomis. Ji akcentavo, kad nors medicina visame pasaulyje juda į priekį, skiriasi sveikatos sistemų organizavimas, požiūriai, teisinė bazė.
„Tai neabejotinai didelė patirtis ir galimybė studentams pamatyti truputėlį kitokį pasaulį. Tai, ką jie pamato tarptautinių mainų metu, praturtina jų bendrą supratimą apie gydymo meną, požiūrį į pacientą, personalizuotą mediciną, šiuolaikinės medicinos galimybes“, – sakė TRSC vadovė.
Kaune jaunuoliai svečiuosis mėnesį. Kiekvienam iš jų Universitetas sudarė individualų mokymosi planą, leisiantį pasisemti gerosios klinikinės praktikos, pamatyti, kaip veikia Lietuvos sveikatos sistema, bei pažinti mūsų šalies kultūrą.

Už praktinį svečių mokymą atsakingas Medicinos fakulteto dekanas prof. dr. Andrius Macas pasakojo, kad fakultetui didžiulė garbė priimti Japonijos studentus ir suteikti jiems galimybę susipažinti su Europos medicinos sistema.
„Jūsų pagrindinė užduotis – pamatyti, kaip sveikatos priežiūra organizuojama Europoje, nes Lietuvos medicina yra labai gero lygio ir gali būti lyginama su Japonijos, JAV ir kitų Europos valstybių lygiu“, – teigė dekanas.
Laisvu nuo mokslų laiku Japonijos studentai aplankys Anatomijos, Lietuvos etnografijos, Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos bei Sugiharos namų muziejus, LSMU mentoriai jiems aprodys Kauną, Neringą. Pasibaigus stažuotei, jiems bus įteikti sertifikatai.