Lietuvos sveikatos mokslų universitetas yra aktyvus integruotų mokslo, studijų ir verslo centrų, vadinamų slėniais, partneris ir dalyvis. Šiandien LSMU yra slėnio „Nemunas“ ir slėnio „Santaka“ narys bei aktyvus partneris. Šiai partnerystei įprasminti įgyvendinamos slėnių programose numatytos MTEP infrastruktūros plėtros veiklos, kurių pagrindinis tikslas tiesiogiai koreliuoja su patiems slėniams keliamais strateginės veiklos tikslais – populiarinti mokslą ir inovacijas, užtikrinti jų sklaidą ir galimybę verslui bei nepriklausomiems mokslininkams pasinaudoti iki tol neprieinama naujausia tyrimų infrastruktūra. Tiesioginį priėjimą prie naujausios MTEP infrastruktūros padės užtikrinti slėnio partnerių kuriami atviros prieigos centrai – vartai atveriantys galimybes pasinaudoti naujausia mokslinių tyrimų įranga ir technologijomis.
EIT Health (liet. Europos inovacijų ir technologijų sveikatos srities bendruomenė) – ne pelno siekianti organizacija, viena iš didžiausių Europos viešojo ir privačiojo sektoriaus partnerysčių sveikatos priežiūros inovacijų srityje. „EIT Health“ yra unikalus Europos tinklas, apimantis 140 partnerių, įskaitant didžiausias bendroves, universitetus, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centrus, ligonines ir institutus. Tai yra viena didžiausių sveikatos srities viešai finansuojamų iniciatyvų, ją remia Europos Komisija ir Europos inovacijos ir technologijos institutas (EIT).
EIT Health InnoStars – viena iš septynių geografinių „EIT Health“ sričių, kur pagrindinis dėmesys skiriamas pažangesnėms šalims, kurios Europos inovacijų diegimo rezultatų suvestinėje (EIS) laikomos vidutinėmis novatorėmis. „InnoStars“ regionas apima pusę Europos, įskaitant Lenkijos, Vengrijos, Italijos, Portugalijos regionus bei šalis, kurios yra įtrauktos į Regioninę inovacijų sistemą: Baltijos šalis, Kroatiją, Slovakiją, Čekiją, Slovėniją, Graikiją, Rumuniją. Šioje teritorijoje sutelkta daugiausiai inovacijoms skirtų Europos struktūrinių ir investicinių fondų (ESIF) lėšų – iki 2023 m. tam skirta 20 milijardų eurų. „InnoStars“ pagrindinį dėmesį skiria verslumo, novatoriškumo ir švietimo sveikatos priežiūros, sveikos gyvensenos ir aktyvios senatvės sritims.
EIT regioninė inovacijų programa (EIT RIS) buvo sukurta Europos inovacijų ir technologijos instituto („EIT“) siekiant panaikinti skirtumą tarp regionų, kurie yra inovacijų lyderiai ir kuriuose vykdoma plėtra. Programą įgyvendina vietiniai centrai. Sveikatos apsaugos srityje programa vykdoma nuo 2016 m., ją koordinuoja „EIT Health InnoStars“. Programą apima 13 EIT sveikatos centrų, įsteigtų 12 Centrinės, Rytų bei Pietų Europos šalyse. Šie centrai laikomi prieigos prie geriausių universitetų, įmonių ir jų projektų tinklo visoje Europoje taškais. Programos tikslas – įtraukti regionus, kuriuose ji veikia, atrasti jų išskirtinius inovacijų išteklius ir pritraukti vietinių investuotojų, kad jie dalyvautų visos Europos programose ir konkursuose. Programa įgyvendinama įtraukiant vietos centrą – Lietuvos sveikatos mokslų universitetą.
Nuo 2018 m. Lietuvos sveikatos mokslų universitetas koordinuoja EIT Health veiklas Lietuvoje drauge su Kauno technologijos universitetu. Nuo 2018 m. organizuoja daugiau kaip 15 mokslo ir inovacijų renginių, kūrybinių dirbtuvių, konkursų ir t.t. Į renginius pritraukta daugiau kaip 1500 sveikatos inovacijų ekosistemos narių. Šių veiklų dėka yra stiprinima sveikatos inovacijų ekosistema Lietuvoje bei atveriamos plačios galimybės inovatyvių idėjų įgyvendinimui bei plėtrai.
Daugiau informacijos: www.eithealth.eu
Siekiant skatinti verslumo ugdymą ir vykdyti mokslinius tyrimus bei eksperimentinę plėtrą Sveikatos inovacijų vystymo centras sukūrė Inkubavimo programą.
Inkubavimo programa – tai puiki priemonė tobulinti inovatyvias idėjas bei plėtoti verslą sveikatos srityje. Dalyvaujant programoje inovatoriai gali gauti išteklių, mentorių ir ekspertų patarimų, profesionalų palaikymą ir geriausią patirtį, kuri paspartintų augimą bei padidintų sėkmės galimybes. Nepriklausomai nuo to, ar jau turite naują produktą ar paslaugą, ar tik novatorišką idėją – Inkubavimo programa gali padėti Jums juos vystyti ir pasiekti komercinės sėkmės. Taigi, jei norite pakelti savo sveikatos idėją į kitą lygį, apsvarstykite galimybę prisijungti prie inkubavimo programos jau šiandien!
Inkubavimo programos struktūra
Programos tikslas – skatinti LSMU studentus ir darbuotojus vykdyti aukšto tarptautinio lygio mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą (toliau MTEP), rezultatus kreipiant pramonės, verslo ir socialiniams bei kultūriniams poreikiams tenkinti, skatinti steigti naujas inovatyvias įmones, prisidėti prie vientisos ir nuoseklios inovacijų ekosistemos kūrimo, plėtoti verslumo kultūrą.
Nauda dalyviams:
- Komandos koordinavimas, konsultavimas, mentorystė.
- Tikslingi, praktiniai mokymai, hakatonai, seminarai ir renginiai.
- Pagalba siekiant prisitraukti ES finansavimą.
- Pagalba ieškant partnerių ir investuotojų.
Dalyvauti gali visi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentai bei darbuotojai, užpildę Paraišką.