Praūžė „LSMU kultūros savaitė 2023“
Praėjusią savaitę Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) praūžė „LSMU kultūros savaitė 2023“. Renginys siekė sutelkti Universiteto bendruomenę, pakviesti ją išeiti iš rutinos, įsitraukti į kultūrinės edukacijos veiklas.
Šių metų tema buvo „Skirtingi ir vieningi“. Kiekviena diena buvo dedikuota skirtingai potemei – gyvūnų ar žmonių sveikatai, sportui, tarptautiniams santykiams, kultūrai.
„Paprastai žvelgiant, LSMU bendruomenę sudaro esami ir būsimi sveikatos srities specialistai, kuriems svarbiausia – ugdyti visuomenės sveikos gyvensenos įgūdžius, diagnozuoti ligas ir jas gydyti. Tačiau Universiteto misija yra kur kas platesnė. Visų mūsų tikslas – kurti ir auginti savo bendruomenę ir Lietuvos visuomenę, atverti nematytus tolius bei perspektyvas. Kultūros savaitė yra vienas iš instrumentų tai padaryti. Esu tikras, kad dalijimasis patirtimi ir idėjomis, kuris vyks visą šią savaitę, vienaip ar kitaip palies kiekvieną iš mūsų“, – sakė renginį atidaręs LSMU Medicinos akademijos Medicinos fakulteto dekanas prof. dr. Andrius Macas.
Puoselėjo bendrystę ir tarptautiškumą
Kultūros savaitės metu Universitete vyko edukaciniai pranešimai, sporto treniruotės, ekskursijos po muziejus, Emanuelio Levino centrą, kitus kultūriškai reikšmingus objektus. Didelio susidomėjimo sulaukė improvizacijos teatro „Kitas kampas“ pasirodymas, protmūšis „Ar tikrai viską žinai?“, akademinių alumnų susitikimas.
Savaitės kulminacija tapo Tarptautinės kultūros diena, kurios metu studentai prekiavo savo gamintais patiekalais, o surinktas lėšas aukojo Lietuvos Raudonojo Kryžiaus organizacijai.
„LSMU yra vienas tarptautiškiausių universitetų ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Mes turime studentų iš visų žemynų – viso 88 šalių ir visas jas atstovaujame Kaune. Šio renginio tikslas yra stiprinti ryšius tarp studentų, dėstytojų ir kitų bendruomenės narių, nesvarbu, iš kurios šalies jie kilę. Mūsų Universiteto stiprybė ir yra tai, kad esame labai skirtingi, bet vieningi, ir šis renginys tik parodo, kokia glaudi bendruomenė esame“, – sakė tarptautinio vakaro organizatorius Tarptautinių ryšių ir studijų centro projektų vadovas Jevgenij Razgulin.
Pakvietė sugrįžti alumnus
Kitu svarbiu Kultūros savaitės įvykiu tapo akademinių alumnų sugrįžimas, po daugelio metų subūręs buvusius Medicinos ir Veterinarijos akademijos dėstytojus, profesorius, tyrėjus. Susitikimu buvo siekiama pasidalyti prisiminimais bei paskatinti vyresniąją kartą įsitraukti į LSMU alumnų gretas, alumnų asociacijos veiklą.
„LSMU kultūros savaitė – puiki proga atsigręžti į istoriją ir patirtį, suvienijant skirtingas kartas ir kultūras. Susitikime savo prisiminimais ir vertingomis įžvalgomis pasidalijo mūsų Universiteto akademiniai alumnai, kurie didžiąją profesinės veiklos dalį paskyrė LSMU studentų mokymui ir gerovės puoselėjimui. Džiaugiamės, kad profesoriui Rimvydui Stropui buvo suteiktas asociacijos akademinių alumnų ambasadoriaus vardas. Tikime, kad skirtingų kartų idėjos, bendra akademinė kultūra ir tikras Alma mater jausmas prisidės prie Universiteto veiklos vystymo ir padės užtikrinti aukštą studijų kokybę“, – sakė susitikimą iniciavusi LSMU studentų dekanė doc. dr. Laura Malakauskienė.
Jai pritarė LSMU alumnų asociacijos prezidentas Audrius Sveikata, pabrėžęs, kad organizacijoje vertinami visų kartų atstovai: „LSMU alumnų asociacija yra savanoriška visuomeninė organizacija, vienijanti visus Universiteto absolventus. Viliamės, kad prie mūsų veiklos prisidės akademiniai alumnai, ambasadoriai ir kiti LSMU pažįstami asmenys, žinomi dėl savo profesinių laimėjimų ir sėkmingos veiklos sveikatos mokslų srityje. Mūsų siekis – prisidėti prie pozityvių Universiteto akademinių ir vadybos rezultatų. Būsima šių dienų studentų profesinė sėkmė – mūsų visų sėkmė“.