5 „šimtukais“ išlaikęs brandos egzaminus, pasirinko farmacijos studijas LSMU: „Laukia įdomūs metai“
Pirmakursis Martynas Burneikis – vienas vos iš trijų Lietuvoje jaunų žmonių, šiemet iš valstybinių brandos egzaminų surinkusių daugiau nei keturis „šimtukus“. Aukščiausių įvertinimų iš penkių brandos egzaminų pasiekęs LSMU gimnazijos abiturientas mūsų Universitete pasirinko farmacijos studijas.
Vaikinas, nuo vaikystės domėjęsis visomis gamtos mokslų kryptimis, jau 10 klasėje žinojo, kad studijuos farmaciją. Tad šią vasarą užpildyti stojamąjį prašymą nebuvo sunku: jame pirmiausia ir surašė visus įmanomus farmacijos studijų variantus.
Abejonių nekilo ir renkantis aukštąją mokyklą: LSMU gimnazistui Universitete vykdavo laboratoriniai darbai, tad aplinka, ir dėstytojai jau buvo pažįstami. Patraukė ir gilios Universiteto farmacininkų rengimo tradicijos, sveikatos mokslų specializacija.
Vis dėlto M. Burneikis neslėpė: naują svarbų gyvenimo etapą pasitiko su dideliu džiugesiu ir su trupučiu nerimo: kaip seksis, ar nebus per sunku.
„Kita vertus, nekantrauju įsilieti į visas veiklas – turėtų būti labai įdomu studijuoti, laukia įdomūs metai, naujos pažintys ir daug įvairiausių galimybių“, – kalbėjo pirmakursis.
Penki „šimtukai“ iš valstybinių brandos egzaminų – vis dar ganėtinai retas atvejis Lietuvoje. Kaip pavyko? Ar labai smarkiai ruošėtės?
Penkis „šimtukus“ yra gavusi dar viena kaunietė, o iš viso šiemet Lietuvoje buvome trise, surinkę daugiau nei keturis „šimtukus“. Visada mokiausi nuosekliai, tad tikėjausi aukščiausio lygio įvertinimų – tarkime, bent 86. Vis dėlto nuspėti „šimtuko“ nelabai įmanoma, nes tai nemažai priklauso ir nuo vertintojų. Tad „šimtukas“, manau, yra ir sėkmės dalykas.
Šiaip pats 12 klasės kursas nėra lengvas, vien dėl to teko įdėti darbo ir pastangų.
Bet būtinas ir gyvenimo balansas: kad spėtum ne tik atlikti, kas būtina, bet ir kokybiškai pailsėti. Todėl baigiamaisiais metais svarbu nepradėti per anksti save spausti – kad iki egzaminų neperdegtum, kad per kiekvieną egzaminą įstengtum parodyti viską, ką gali.
Džiaugiuosi, kad šios klaidos nepadariau. Likus mėnesiui, susidėliojau savo laiką ir atsidėjau vien egzaminams. Tada jau dirbau rimtai, ruošiausi nuo ryto iki vakaro.
Šiaip nesu labai disciplinuotas – geriausiai motyvuoja laiko spaudimas (šypsosi). Norėčiau išmokti geriau planuoti laiką, laikytis dienotvarkės. Tikiuosi, studijos tam bus puiki proga.
Kaip manote, ar esama vadinamojo pašaukimo tam tikroms profesijoms?
Gal labiau vadinčiau tai natūraliu žmogaus polinkiu kuriai nors sričiai. Darbai, apie kuriuos sakoma, kad jiems reikia pašaukimo – atsakingi, sudėtingi, jiems reikia skirti daug laiko, asmeninės energijos, neretai aukoti šeimos interesus – kad būtų įmanoma tiek daug paaukoti, išties reikia turėti to vidinio noro, siekio, stiprų motyvą.
Kokie įspūdžiai iš pirmųjų studijų savaičių? Gal jau aišku, kokia profesine kryptimi norėtumėte pasukti?
Pirmosiomis dienomis teko pratintis prie naujo mokymosi formato: jau pirmąją dieną prasidėję paskaitos truko iki pat popietės. Tačiau netrukus tokia dienotvarkė tapo įprasta.
Daugybė užsiėmimų! Studijų įvado metu vyko lyderystės mokymai, susipažinome su aplinka, kasdien daug naujų dalykų, žinių, ir tai itin džiugina.
Bus progų nuodugniau susipažinti ir su Farmacijos fakultetu, kuris man šiek tiek jau pažįstamas iš anksčiau vykusių užsiėmimų: besimokydamas gimnazijoje, esu lankęsis įvairiose Farmacijos fakulteto katedrose, kuriose vykdavo laboratoriniai darbai.
Tai buvo puiki pažintis su farmacijos sritimi: esame gaminę pertusino sirupą nuo kosulio, plėveles, guminukų su pertusino sirupu, kremą, aspiriną, analizavome pagaminto aspirino sudėtį, mokėmės skaičiuoti vaistų dozes ir pan. Gaudavome ir naujų teorinių žinių.
Kol kas dar nesu tikras, ar labiau patiktų vaistininko darbas, socialinė farmacija – ar mokslinė veikla. Galiu save įsivaizduoti ir ten, ir ten. Tikiuosi tai atrasti studijų metu.
Ką mėgstate veikti laisvalaikiu?
Kaip tik per studijų įvadą išgirdau mintį, kaip svarbu gyvenime loginio ir kūrybinio mąstymo dermė. Esu žmogus, kuris „skleidžiasi“ daugelyje pomėgių: skaitau knygas, klausausi muzikos, bendrauju su draugais, ilgokai lankiau tautinių šokių būrelį, groju gitara, mėgstu užsienio kalbas. Tikiuosi netrukus Universitete realizuoti daugelį savo polinkių.