Lietuvos metų vaistininkė – kone pusę amžiaus vaistininkystei pašventusi veteranė

2024-12-11
< Grįžti

Farmacijos specialistams skirtas žurnalas „Farmacija ir laikas“ kartu su instituciniu partneriu Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Farmacijos fakultetu septintus metus iš eilės surengė geriausių vaistininkų rinkimus.

Šventinis renginys, kurio metu buvo pagerbti ir apdovanoti pokalbyje su vertinimo komisija geriausiai pasirodę vaistininkai, vyko farmacijos specialistams ypač brangioje, vaistininkystę ir jos istoriją įprasminančioje vietoje – Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje Kaune.

Padėkojo už idėjos vystymą ir palaikymą 

„Šis konkursas užgimė, subrendo, išaugo ir tapo, galima sakyti, kalėdine tradicija, nes nugalėtojai paskelbiami ir apdovanojami artėjant gražiausioms metų šventėms, – kalbėjo žurnalo „Farmacija ir laikas“ vyriausioji redaktorė Loreta Kubilienė. – Šiais metais rinkome vaistininką – sveikatos patarėją. Ši afiliacija apima visą vaistininko profesinį kelią, lydint pacientą jo sveikatinimo kelionėje. Šiais metais į akis krito ypatingas visų pretendentų savanorystės naratyvas. Visi minėjo užsiimantys savanoriškomis veiklomis, o tai įrodo, kokia plati, kokia gili vaistininko profesija, kurią galima pritaikyti įvairiuose sveikatinimo segmentuose. Tai dar vienas naujas potyris, naujas požiūris į mūsų vaistininkystę. Dėkoju visiems, kurie tiki, prisideda, organizuoja, kuria ir puoselėja šią tradiciją“.

Prof. L. Kubilienė nuoširdų ačiū tarė instituciniam partneriui – LSMU Farmacijos fakultetui ir jo dekanei prof. Ramunei Morkūnienei, komisijos nariams, kurie skiria laiko ir svarsto, diskutuoja, renka geriausiuosius iš geriausiųjų, pabrėždama, kokia tai didelė atsakomybė. Su dideliu dėkingumu buvo paminėta augalinės kilmės preparatus, kurių galima rasti kiekvienų namų vaistinėlėje, gaminanti kompanija „Bionorica“, noriai palaikanti ir prisidedanti prie šios idėjos vystymo, taip pat vaistinių tinklų administracijoms, kurios padeda organizuoti rinkimų pirmuosius etapus, suburdamos vaistininkus atsakingam ir aktyviam balsavimui.

„Visi mes kartu neškime aukštai iškėlę vaistininkystės vėliavą,“ – baigdama sveikinimo kalbą prof. L. Kubilienė ištarė jau simboliškais tampančius, kiekvienus Lietuvos metų vaistininko rinkimus lydinčius gražius ir prasmingus žodžius. 

Ramunė Morkūnienė

LSMU Farmacijos fakulteto dekanė prof. Ramunė Morkūnienė pasidžiaugė, kad šių metų rinkimų finalinio etapo dalyvių ir nugalėtojų pagerbimo šventė pirmą kartą surengta Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje – sakralioje visiems farmacijos alumnams vietoje. 

„Šiais metais pokalbiuose su finalininkais išryškėjo, kad mūsų šaunieji vaistininkai ne tik konsultuoja pacientus, pasakoja apie sveiką gyvenimo būdą, ligų profilaktiką, imunizaciją, bet ir moko nugalėti stresus, ir, kas labai maloniai nustebino – savanoriauja, – vardijo dekanė. – Neatlygintinas darbas „Sidabrinėje linijoje“, pagalba senoliams, globos namų gyventojams, aktyvi veikla Lietuvos šaulių sąjungoje – šaunu buvo klausytis, kokie vaistininkai aktyvūs ir altruistiški! Kitą dieną po pokalbio su finalinio etapo dalyviais gavau laišką, kad tų 15 minučių neužteko viską pasakyti, ką jie veikia vaistinėje. Mielieji, viską pasakė jūsų akys. Dėkoju už jūsų profesionalumą ir didelę širdį“. 

Daug šiltų žodžių ir linkėjimų šių metų finalinio etapo dalyviams, nugalėtojams ir visiems Lietuvos vaistininkams išsakė LSMU prorektorius studijoms prof. Kęstutis Petrikonis, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos viršininkė Dovilė Marcinkė, Sveikatos apsaugos ministerijos Farmacijos departamento atstovė Miglė Domeikienė, Kauno vicemeras Tomas Jarusevičius, kiti garbūs svečiai.

Dėl garbingo titulo varžėsi 13 vaistininkų 

Į pokalbį su vertinimo komisija (pirmininkė – LSMU Farmacijos fakulteto dekanė prof. Ramunė Morkūnienė) vaistininkai atvyko iš visų šalyje veikiančių vaistinių tinklų ir iš įvairiausių Lietuvos vietų: „Apotheka“ tinklo atstovės Janina Notrimienė (Telšiai) ir Kristina Klusavičiūtė (Alytus); „Benu vaistinė Lietuva“ vaistininkės Jovita Motiejaitienė (Kaunas) ir Giedrė Užusienienė (Vilnius); „Camelia“ atstovai – Asta Krušnienė (Alytus) ir Deimantas Auškalnis (Švėkšna); „Eurovaistinės“ darbuotojos Fausta Barusevičienė (Panevėžys) ir Jelena Deksnienė (Klaipėda); „Gintarinės vaistinės“ tinklo atstovės finalą išrinko Aušra Svipienė (Palanga) ir Paulė Šulgienė (Kaunas), o „Norfa vaistinė“ delegavo Giedrę Augaitytę (Vilkaviškis) ir Gintarę Šiaulienę (Kaunas). Mažiausias vaistinių tinklas „Ramunėlės vaistinė“ į konkurso finalą delegavo vieną vaistininkę – Genovaitę Kablienę iš Grinkiškio (Radviliškio raj).

Nugalėtoją paskelbė kardinolas JE Sigitas Tamkevičius 

Susumavus komisijos narių skirtus balus, Lietuvos metų vaistininke paskelbta ir Platinos medaliu apdovanota „Ramunėlės vaistinės“ vaistininkė iš Grinkiškio Genovaitė Kablienė. Nors ji jau sulaukusi garbaus amžiaus, iki šiol (jau beveik pusę amžiaus!) dirba vaistinėje, grinkiškiečiams niekada neatsisako padėti net ir pasibaigus darbo valandoms ar savaitgalį, kai vaistinė uždaryta. Tą Genovaitei nesunku padaryti, mat vaistinė, kurioje ji dirba, yra pirmajame aukšte, o pati ji gyvena antrajame aukšte. Miestelio gyventojams vaistininkė puikiai pažįstama, visi ją labai gerbia ir myli, vadina tiesiog Genute. 

Lietuvos metų vaistininkei Platinos medalį tradiciškai įteikė JE Kardinolas, Kauno miesto garbės pilietis Sigitas Tamkevičius.

Aukso medaliu apdovanota „Benu vaistinė Lietuva“ vaistininkė iš Kauno Jovita Motiejaitienė. Vaistinė, kurioje dirba Jovita, įsikūrusi šalia Kauno klinikų, todėl itin dažnai sulaukia sunkiomis, retomis ligomis sergančių pacientų, kurie čion užsuka po konsultacijos su Kauno klinikų specialistais. Tokiems ligoniams reikalingas specialus gydymas, inovatyvūs, vardiniai vaistai, todėl vaistinė turi būti apsirūpinusi ne tik plačiu vaistų asortimentu, bet ir gyventojus aptarnaujantis vaistininkas turi turėti labai daug informacijos, kad galėtų suteikti tikslią, teisingą, išsamią farmacinę paslaugą.

Sidabro medaliais šiemet apdovanotos net dvi vaistininkės, mat jos surinko po vienodą balų skaičių. Tai „Gintarinės vaistinės“ tinklo atstovė iš Kauno Paulė Šulgienė ir „Camelia“ tinkle Alytuje dirbanti Asta Krušnienė. 

Paulė jau ne vienerius metus savanoriauja „Sidabrinėje linijoje“ – rūpinasi vienišais senoliais ir jų gyvenimo bei sveikatos kokybe. Asta Krušnienė didelį dėmesį skiria pacientų švietimui sveikatingumo temomis, aktyviai savanoriauja Lietuvos šaulių sąjungoje, kur jos, kaip farmacijos specialistės, pagalbos prireikia labai dažnai (vaikų ir suaugusiųjų švietimas sveikatos klausimais, patriotiškumo ugdymas, dalyvavimas sveikatinimo projektuose ir kt.). 

Rinkimų nugalėtojus pasveikino Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie SAM viršininkė Dovilė Marcinkė, o savo miesto ar rajono medalininkus vardinėmis padėkomis apdovanojo savivaldybių vadovai – Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis, Kauno vicemeras Tomas Jarusevičius ir Alytaus meras Nerijus Cesiulis.
 

Lietuvos metų vaistininkai – iš įvairių tinklų 

Pirmieji šalies vaistininkystės istorijoje Lietuvos metų vaistininko rinkimai buvo organizuoti 2018 metais, jų nugalėtoja tapo ir Platinos medaliu bei kelione į Tarptautinės farmacijos federacijos kongresą Abu Dabyje buvo apdovanota vilnietė Kristina Vaičaitienė („Gintarinė vaistinė“). Platinos medaliu pasipuošė Tadas Labanauskas iš Šiaulių („Gintarinė vaistinė“). 

Dar po metų, 2020-aisiais, tarptautinė komisija daugiausia balų skyrė ir nugalėtoju paskelbė „Camelia“ tinklo vaistinės vadovą Rimvydą Blyną (Vilnius). 

2021-ųjų metų nugalėtoja vėl tapo „Camelia“ tinklo atstovė iš Vilniaus Virgilija Bečelytė, 2022-aisiais sėkmė taip pat šypsojosi „Camelia“ tinklo vaistininkei Jūratei Cijunaitienei (Vilnius). 

Pernai garbingiausias titulas atiteko „Gintarinės vaistinės“ tinklo atstovei iš Vilniaus Sigitai Korbutaitei.

Lrytas informacija