Tvari Europos iniciatyva psichosocialinės onkologinės priežiūros stebėsenai ir gerosios praktikos dalijimuisi

< Grįžti

(Angl. Developing a sustained European initiative for monitoring and sharing practices in psychosocial oncology care provision)

  • Projekto Nr.: 101161339
  • Projekto akronimas: DESIPOC
  • Projekto vadovas (LSMU): prof. Elona Juozaitytė
  • Projekto koordinatorius: Technologiko Panepistimio Kyprou (Cut), Cyprus
  • Projekto terminas: nuo 2024-09-01 iki 2026-08-31
  • Finansavimas: EU4Health
  • Bendra projekto vertė: 1 498 856,00 Eur
  • Projekto vertės dalis, skirta LSMU: 176 550,00 Eur
  • Projekto puslapis: wwww.desipoc.eu

DESIPOC projektas siekia pasitelkti turimus įrodymus, siekdamas sukurti ir išbandyti žinių centrą, virtualią stebėsenos platformą ir mokymų sistemą projekte dalyvaujančiose šalyse kaip koncepcijos įrodymą. Ši sistema rinks, sistemins ir skleis žinias, gerąją praktiką bei išteklius, susijusius su suinteresuotųjų šalių strategijomis ir poreikiais psichosocialinės onkologinės priežiūros teikimo srityje. Ypatingas dėmesys bus skiriamas psichikos sveikatos patikros veiksmingumo gerinimui, komunikacijai, žinioms ir įgūdžiams, kartu pripažįstant ir sprendžiant sistemines kliūtis bei palengvinančius veiksnius, turinčius įtakos pacientų, jų globėjų, šeimos narių ir sveikatos priežiūros specialistų priežiūrai. Elgsenos mokslų teoriniai modeliai, tokie kaip COM-B, bus naudojami siekiant susieti skirtingų šalių poreikius ir nustatyti politikos formavimo prioritetus bei intervencijų kryptis. Be to, nacionalinis ekspertų įtraukimas ir dirbtinio intelekto (AI) bei mašininio mokymosi (ML) funkcijos leis per DESIPOC platformą teikti pritaikytas intervencijas, įskaitant elgsenos pokyčius ar įrodymais pagrįstus metodus. Galiausiai, politikos formavimo veiklos užtikrins, kad mokslinių įrodymų vertimas į politikos formavimo rekomendacijas būtų išbandytas bent penkiose projekte dalyvaujančiose valstybėse – Kipre, Graikijoje, Lietuvoje, Rumunijoje ir Ispanijoje.

DESIPOC sukurs novatorišką, į piliečius orientuotą skaitmeninį sprendimą – įrodymais pagrįstą virtualią stebėsenos platformą, skirtą dalytis psichosocialinės onkologinės priežiūros poreikiais ir žiniomis, taip pat didinti psichosocialinio streso (pvz., depresijos simptomų, nerimo, perdegimo, socialinės izoliacijos ir kt.) patikros pajėgumus projekte dalyvaujančiose šalyse. Ši platforma padės sprendimų priėmėjams, ekspertams ir ES piliečiams geriau suprasti psichosocialinio streso lemiamus veiksnius bei sveikatos priežiūros specialistų patiriamas kliūtis ir palengvinančius veiksnius teikiant psichosocialinę pagalbą onkologiniams pacientams, išgyvenusiems ligą, jų globėjams ir sveikatos priežiūros specialistams.

Įgyvendinant projekto veiklas, bus pasiekti šie konkretūs tikslai:

1) Sukurti elektroninius duomenų rinkimo (EDC) įrankius, įskaitant esamų klausimynų peržiūrą, turinio kūrimui skirtas fokus grupes, psichometrinių savybių pilotinius tyrimus, vertimo procedūrą ir kultūrinę adaptaciją, siekiant įvertinti psichosocialinio streso lemiamus veiksnius pacientams, jų globėjams ir sveikatos priežiūros specialistams (apklausa 1) bei sveikatos priežiūros specialistų gebėjimus efektyviai teikti psichosocialinės onkologinės pagalbos paslaugas (apklausa 2).

2) Surinkti geriausios praktikos įrodymus ir projekte dalyvaujančių valstybių narių patirtį, siekiant parengti moksliniais įrodymais pagrįstas ir į piliečius orientuotas rekomendacijas bei gaires, kaip efektyviausiai teikti psichosocialinę onkologinę priežiūrą, taip pat padėti sveikatos priežiūros specialistams veiksmingai nustatyti ir spręsti su ja susijusius iššūkius.

3) Atlikti išsamią psichosocialinio streso veiksnių bei sveikatos priežiūros specialistų patiriamų kliūčių ir palengvinančių veiksnių, susijusių su psichosocialinės onkologinės priežiūros teikimu, analizę, taip pat įvertinti jų pasiskirstymą tikslinėse populiacijos grupėse, siekiant pagrįsti į piliečius orientuotą požiūrį.

4) Sukurti ir išvystyti intuityvią bei interaktyvią virtualią stebėsenos platformą (DESIPOC platformą), skirtą skatinti projekto rezultatų sklaidą, perkėlimą ir pritaikymą dalyvaujančiose valstybėse, ES/EEE ir už jų ribų.

5) Kitų darbo paketų (WP) sukauptus mokslinių tyrimų įrodymus paversti įrodymais pagrįstomis rekomendacijomis, bendradarbiaujant su suinteresuotosiomis šalimis, siekiant įveikti kliūtis, užpildyti žinių spragas ir kartu kurti praktinius sprendimus

Su naujausia informacija apie projekto veiklą galima susipažinti sekant projekto socialinių tinklų kanalus „Facebook“ ir „LinkedIn“.

Finansuojama Europos Sąjungos lėšomis. Tačiau išreiškiamas požiūris ar nuomonė yra tik autoriaus (-ių) ir nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ar Europos sveikatos ir skaitmeninės ekonomikos vykdomosios įstaigos (HaDEA)  požiūrį ar nuomonę. Nei Europos Sąjunga, nei HaDEA negali būti laikoma už juos atsakinga.

PROJEKTO PARTNERIAI
  • 1. CSI CENTER FOR SOCIAL INNOVATION LTD, Cyprus
  • 2. EREVNITIKO PANEPISTIMIAKO INSTITOUTO SYSTIMATON EPIKOINONION KAI YPOLOGISTON, Greece
  • 3. LIETUVOS SVEIKATOS MOKSLU UNIVERSITETAS, Lithuania
  • 4. EUROPEAN CANCER ORGANISATION, Belgium
  • 5. PAGKYPRIOS SYNDESMOS KARKINOPATHON KAI FILON 1986, Cyprus
  • 6. MEDICAL EDUCATION RESEARCH AND INNOVATION CENTER S.R.L., Romania
  • 7. ADI & SALU SERSOC SL, Spain