Studentų reikalų tarnyba surengė mokymus studentams apie emocijų atpažinimą ir valdymą

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Studentų reikalų tarnyba studentus pakvietė naujus metus pradėti dalyvaujant paskaitų cikle „Emocinio intelekto galia“. Paskaitų ciklas buvo skirtas visiems LSMU studentams, norintiems geriau save pažinti, tobulinti komandinio darbo, bendravimo su klientais ir pacientais įgūdžius.
Paskaitų ciklą sudarė penkios temos: „Ribos“, „Emocijų svarba darbe ir psichohigiena“, „Asmeninė komunikacija“, „Grupės ir komandos virsmai“, „Asmens tipažai darbe“. Studentai galėjo dalyvauti tik jiems aktualiose paskaitose arba rinktis dalyvauti visose.
Sausio mėnesį vykusiose paskaitose studentai nustatinėjo bendravimo ribas, kėlė klausimą, ar visų mūsų bendravimo ribos yra vienodos, kaip aiškiai apibrėžti bendravimo ribas ir kas vyksta su mumis, peržengus šias ribas. Taip pat buvo skiriamas dėmesys emocijų pažinimui ir kaip šias žinias panaudoti tiek sau, tiek bendraujant su klientais ar pacientais.
Vasario mėnesį buvo analizuojamos asmeninės komunikacijos klaidos, kurios trukdo kurti tarpasmeninį santykį. Skirtas dėmesys darbui grupėje ir komandoje, analizuota, kaip keičiasi grupės ir komandos darbas, bendravimas pradžioje ir vėliau. Paskaitų ciklą studentai užbaigė analizuodami skirtingus žmonių tipus ir aiškindamiesi, kaip reikėtų bendrauti su kiekvieno tipo atstovu, siekiant efektyvios komunikacijos.
Studentus, kurie dalyvavo visose arba didžiojoje dalyje paskaitų, kvietėme į vienos dienos mokymus. Bendru nutarimu, mokymų dalyviai išsirinko jiems aktualiausią temą ir kovo 7 d. susitiko LSMU Emanuelio Levino centre. Mokymai suteikė galimybę iš arčiau pažvelgti į svarbius komunikacijos aspektus ir juos įsisąmoninti. Darbas mažose grupėse leido studentams išgirsti ir išklausyti vieniems kitus, pabūti skirtinguose vaidmenyse ir patirti, ką reiškia būti išgirstam ir išgirsti. Taip pat lektorius studentus supažindino su koučingo sąvoka ir jos esme.
Paskaitų ciklą ir mokymus vedė lektorius Edvinas Grauželis, kuris yra biotechnologinės farmacijos startuolio „Nanologistics“ vienas iš įkūrėjų ir komercijos vadovas, „Minded“ programos verslo projektų vadovas ir dėstytojas, asmeninio ir komandų kounčingo specialistas bei tarptautinės koučingo federacijos ICF valdybos narys.
Siekiant nustatyti tokių paskaitų ir mokymų poreikį studentams, buvo atlikta vykusių paskaitų dalyvių apklausa, kuri parodė, kad paskaitos buvo naudingos ne tik asmeniniam tobulėjimui, bet ir būsimam darbui pagal būsimą specialybę.
Studentų reikalų tarnyba dėkoja studentams, kurie dalyvavo paskaitų cikle „Emocinio intelekto galia“. Matydami jų susidomėjimą ir paskaitų poreikį, jau balandžio mėnesio pabaigoje kviesime į naują paskaitų ciklą.