LSMU Rezidentūros diena tampa tradicine rezidentų ir gydymo įstaigų susitikimo platforma

2025-04-14
< Grįžti

Penktadienį Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) vyko Rezidentūros diena, skirta suteikti galimybę studentams susipažinti su priėmimo į rezidentūros studijas taisyklėmis, sužinoti, kaip pasiruošti motyvaciniam pokalbiu, bei pabendrauti su potencialiais darbdaviais.

Renginys sutraukė kelis šimtus esamų ir būsimų rezidentų. Tam, kad jie galėtų išsirinkti geriausią darbovietę ateities karjerai, 49 šalies gydymo įstaigos pristatė savo siūlomas darbo sąlygas bei pateikė pasiūlymus dėl valstybės nefinansuojamų rezidentūros studijų vietų apmokėjimo.

Rezidentūros dienos metu taip pat vyko gydytojų rezidentų minkštųjų kompetencijų mokymai, kuriuos surengė LSMU Podiplominių studijų centras (PSC). Mokymų metu gydytojai rezidentai įgijo žinių apie sveikatos priežiūros paslaugų finansavimą bei telemedicinos pritaikymą kasdienėje praktikoje. Interaktyvių paskaitų metu buvo mokoma streso įveikos būdų bei organizacinės kultūros principų. 

Mokymus oficialiai atidarę LSMU rektorius prof. habil. dr. Rimantas Benetis bei LSMUL Kauno klinikų generalinis direktorius bei prorektorius klinikinei medicinai prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius vieningai pritarė, kaip svarbu būsimiems gydytojams specialistams įgauti ne tik tiesiogiai su medicina susijusių kompetencijų, bet ir ugdyti visapusiškai pažangų specialistą.

Tuo tarpu renginyje dalyvavusi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugosviceministrė Laimutė Vaidelienė pabrėžė, kad rezidentūros bazių mugė visapusiškai atliepia Ministerijos vykdomą gydytojų pritraukimo į Lietuvos regionus strategiją, ir pasidžiaugė šalies Vyriausybės šiemet skirtomis papildomomis 20 valstybės finansuojamomis rezidentūros studijų vietomis.

Rezidentų bendrųjų kompetencijų mokymus pradėjo LSMU Podiplominių studijų centro dekanas profesorius Juozas Kupčinskas. Jis supažindino su tarptautinių standartų diegimu rezidentūros studijose, diskutavo su rezidentais apie Pakopinių kompetencijų diegimo ir Rezidentūros elektroninio dienyno pildymo iššūkius. Valstybinės ligonių kasos direktorius Gytis Bendorius paaiškino, kaip finansuojama Lietuvos sveikatos sistema bei argumentavo, kodėl ir kokie pokyčiai jos laukia.

Kauno klinikų Telemedicinos centro koordinatorė Gailė Damulevičiūtė pristatė telemedicinos galimybes kasdienėje klinikinėje praktikoje, teisinius paslaugos reguliavimo aspektus bei ateities pritaikymo perspektyvas. Mokymus užbaigė LSMU dėstytojas ir gydytojas neurochirurgas Karolis Bareikis su interaktyvia paskaita apie darbo hierarchinėje struktūroje ir bendrai sveikatos priežiūros specialistų komandoje iššūkius, profesionalumo ir kokybės išlaikymo svarbą.

LSMU Kauno ligoninės vadovė prof. dr. Diana Žaliaduonytė džiaugėsi dideliu susidomėjimu ir pasakojo, kad su nekantrumu laukia, kol prie jų bendruomenės prisijungs nauji rezidentai. LSMU Kauno ligoninė, kuri yra Universiteto rezidentūros studijų bazė, kasmet priima 250–300 rezidentų pagal 29 studijų programas: akušerijos ir ginekologijos, anesteziologijos ir reanimatologijos, chirurgijos, dermatovenerologijos, geriatrijos, kardiologijos, ortopedijos traumatologijos, psichiatrijos, skubiosios medicinos, vidaus ligų ir kt.

LSMU Podiplominių studijų centro dekano Juozo Kupčinsko teigimu, LSMU Rezidentūros diena tampa puikia platforma studentų, rezidentų ir gydymo įstaigų bendravimui bei bendrųjų kompetencijų mokymams.

Galerija