Pirmakursio chalato diena

< Grįžti
11:00-12:30

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas kartu su partneriais sveikina pirmakursius pasirinkus garbingą mediko profesiją. Geriausiai šią profesiją reprezentuoja baltas, patogumu ir nepriekaištinga higiena dvelkiantis chalatas. Šis apdaras medikus ne tik išskiria iš minios, bet ir leidžia jiems jaustis patogiai neretai įtempto bei varginančio darbo metu.

Norėdami paskatinti pirmakursius drąsiai žengti į dar neatrastą medicinos žinių pasaulį, rugsėjį kartu su partneriais jiems įteiksime svarbiausią studijų laikų apdarą – BALTĄ CHALATĄ.

Renginio metu taip pat papasakosime viską, kas aktualu pirmakursiams, supažindinsime su šiemet naujai susikūrusia Studentų reikalų tarnyba, popaskaitinėmis veiklomis bei studentiškomis organizacijomis. Pirmakursiai taip pat turės galimybę artimiau pabendrauti su universiteto partneriais, kurie į renginį atvyks ne tuščiomis.

Programa:

  • atidarymas;
  • LSMU Studentų reikalų tarnybos pristatymas;
  • partnerių pristatymas;
  • susipažinimas su studentų organizacijomis bei popaskaitine veikla;
  • baltų chalatų įteikimas.

Renginio trukmė apie 1,5 val.

Įteikimo ceremonijos atskirų fakultetų studentams vyks:

  • Farmacijos fakulteto studentams – rugsėjo 15 d. 11 val. fakulteto A-203 (partneris –  „Gintarinė vaistinė“);
  • Slaugos fakulteto studentams – rugsėjo 26 d. 13 val. Farmacijos fakulteto 202 auditorija;
  • Odontologijos fakulteto studentams – rugsėjo 22 d. 12.45 val., MA centrinių rūmų prof. V. Lašo auditorija (partneriai – „Straumann” ir „KDK – D. Karpavičiaus klinika”);
  • Visuomenės sveikatos fakulteto studentams – data ir vieta tikslinamos;
  • Medicininės ir veterinarinės genetikos studentams – data ir vieta tikslinamos;
  • Medicinos ir veterinarinės biochemijos studentams – data ir vieta tikslinamos;
  • Veterinarijos ir Gyvūnų mokslų fakultetų studentams – rugsėjo 27 d. 14 val. (partneris – „KIKA GROUP“).

Baltų chalatų atsiradimo istorija

Pirmoji medicininė apranga atsirado dar viduramžiais ir tuomet atrodė visiškai kitaip nei dabar. Baltų chalatų atsiradimo istorijaSlaugių uniformos buvo pagrįstos vienuolių drabužiais – specialus apdangalas dengdavo jų plaukus ir kaklą, o kone žemę siekiantis abatas būdavo sunkus ir nepraktiškas. Gydytojai vilkėdavo maro kostiumus – nuo galvos iki kojų įsisupdavo į tamsius rūbus, o veidą paslėpdavo po charakteringa kauke su snapu bei savotiškais akiniais. Buvo manoma, kad į snapą įdėtas kvepalais suvilgytas audeklas apsaugodavo gydytojus bei neleisdavo įkvėpti ligomis užteršto oro.

Medicininės uniformos pradėjo keistis XIX amžiaus antroje pusėje. Slaugių uniformos pamažu prarado panašumą su religine apranga, o gydytojai, pradėję skirti didesnį dėmesį higienai ir patogumui, ėmė dėvėti baltus drabužius. Tuo pat metu, supratus sanitarijos svarbą, buvo pradėtos naudoti ir guminės pirštinės. Šie atributai, kartu su visiems gerai pažįstamu stetoskopu, po mažu tapo medicinos profesijos simboliu.

 

Tuo tarpu dabartinė mada siūlo itin platų profesionalios medicininės aprangos pasirinkimą. Šiuolaikiniai medicininiai chalatai yra patogūs, praktiški, pagaminti ir kokybiškų audinių. Tiesa, dabar medikai gali rinktis iš gausybės spalvų. Vis dėlto, praktika rodo, jog dauguma jų lieka prie visuomenei geriausiai pažįstamų ir jau klasika tapusių baltų chalatų.