Prestižinė narystė: LSMU prisijungė prie Tarptautinių sveikatos centrų aljanso

2023-04-26
< Grįžti

Balandį Vašingtone (JAV) Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) atstovai pirmąjį kartą dalyvavo Tarptautinių Sveikatos centrų aljanso (Alliance of Academic Health Centers International (AAHCI) renginiuose kaip visaverčiai šio aljanso nariai.  

AAHCI – prestižinė organizacija, vienijanti 130 šalių specializuotus medicinos universitetus, prieš 14 metų įkurta Berlyno Charite universitetinės ligoninės iniciatyva. Aljanso idėja – kurti gaires ateities gydytojams ir mokslininkams, tobulinti ir tobulėti, neatsižvelgiant į šalį ar įgytą išsilavinimą. Aljansas atidžiai atsirenka siekiančius prisijungti universitetus.

Tarptautinių sveikatos centrų aljansas priklauso Amerikos medicinos mokyklų asociacijai (Association of American Medical Colleges), kuri įkurta 1876 m. Vašingtone, ir šiuo metu stiprina savo pozicijas. Aljanso veikla aktyvi – vyksta vebinarai, virtualios apvaliojo stalo diskusijos, sezoniniai „gyvi“ susitikimai įvairiuose kraštuose, globalūs inovacijų forumai, sveikatos viršūnių bei tarpiniai regioniniai susitikimai.

Universitetui aljanso renginiuose atstovavo LSMU rektorius prof. Rimantas Benetis ir LSMU Tarptautinių ryšių ir studijų centro dekanė prof. Ingrida Janulevičienė.

Terpė stiprėti, bendradarbiauti

„Vertiname LSMU narystę šiame aljanse kaip ilgo ir kryptingo darbo rezultatą. Sunkumų pasitaiko visuose darbuose, bet džiaugiamės, kad mums pavyko“,  – kalbėjo prof. I. Janulevičienė. – Iš narių sąrašo matome, kad mums garbė ir įpareigojimas būti šiame susivienijime.

Su kai kuriais aljanso universitetais jau turime bendrų projektų:  Universiteto Slaugos fakultetas per PSO bendradarbiaujančius centrus turi ryšių su Paracelsus universitetu Austrijoje, Visuomenės sveikatos fakultetas bendradarbiauja su Loma Linda universitetu. Tikimės, bendradarbiaujančių universitetų ratas plėsis“.

Pasak Tarptautinių ryšių ir studijų centro dekanės, aljansas pats galimybių nekuria, bet padeda prie jų prieiti ir panaudoti aukštojo mokslo plėtrai, sudaro sąlygas Universitetui stiprėti ir tobulėti. Mokslo plėtra – svarbus veiksnys kuriant inovacijas, o pačios inovacijos gimsta iš strateginių partnerysčių.  

Įdomu, kad kiekvienas universitetas gali savo individualias problemas ar iškilusias idėjas apsvarstyti su aljanso ekspertu-emeritu, kurio patirtis ir žinios gali būti raktas į sprendimą.

„Prisijungimo prie Tarptautinių sveikatos centrų aljanso reikšmė didele dalimi priklauso nuo mūsų pačių – jei būsime aktyvūs, ieškosime idėjų bendradarbiauti, tai bus puiki terpė sustiprėti, įgyti naujų partnerių, išplėsti projektines veiklas, keistis dėstytojais, doktorantais, tyrėjais“, – pabrėžė dekanė.

Aljanso renginiuose Universiteto atstovai dalyvavo pirmąjį kartą, tad natūralu, kad vyko tam tikras „tyrinėjimas“, kuo LSMU stiprus ar gali būti įdomus kitiems universitetams. Smagu, kad jau pirmuose susitikimuose įsilieta į diskusijas, rasta idėjų bendradarbiavimui.

Paklausta apie artimiausius Universiteto planus, prof. I. Janulevičienė pasakojo, jog jau pradėtos dalykinės diskusijos su galimais naujais partneriais.

„Žinome sritis, kuriose jaučiamės stiprūs ir galėtume pasidalinti patirtimi. Numatysime ir kurias sritis bei veiklas norėtume tobulinti. Tikimės, kad Universiteto klinikinė bazė pradės bendradarbiauti su Berlyno Charite universitetine ligonine.

Artimiausiame renginyje Ciuriche LSMU rektorius prof.  Rimantas Benetis pakviestas skaityti pranešimo – tai padės tapti geriau matomiems pasauliniame kontekste. Aljanse yra teminės Mokslo ir Inovacijų, Finansinių reikalų, Valdymo ir kitos sekcijos. Tikimės, kad mūsų Universitetas stiprės greta stiprių partnerių ir žengsime pažangos keliu, tobulindami skaitmenizacijos procesus, dirbtinio intelekto panaudojimą, mokslo pažangą“,  – pabrėžė prof. I. Janulevičienė.

Kitas Europos regiono renginys numatytas Ciuriche rugsėjo 7-8 d.,  centrinės Azijos regiono –  Astanoje gegužės 26-27 d.