Prasminga partnerystė po LSMU stogu subūrė sveikatos sektoriaus talentus ir inovatorius

2023-09-11
< Grįžti

Naujuosius studijų metus Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) pasitiko darbingai. Daugiau nei pusantro mėnesio Emanuelio Levino centras buvo tapęs inovatorių ir startuolių Meka – drauge su rizikos kapitalo fondu „Baltic Sandbox Ventures“ inicijuotoje inkubavimo programoje čia žinių sėmėsi ir savo įdirbiu, idėjomis dalijosi net trylika sveikatos srities inovatorių komandų.

„Džiaugiamės bendradarbiaudami su pirmuoju akademiniu partneriu. Universitetų bendruomenėse glūdi daugiausia mokslinio potencialo, jose gimsta svarbiausi išradimai. Savo ruožtu esame pasiruošę padėti kūrėjams bei įgalinti juos gauti reikiamą kapitalą“, – teigė „Baltic Sandbox Ventures“ partneris Andrius Milinavičius.

Gyvybės mokslų, sveikatos technologijų, medicinos prietaisų, giliųjų technologijų sritis aprėpusių dalyvių kompetencijos ir pasiekimai išties neleidžia abejoti stipriu komandų inovaciniu pajėgumu: dauguma jų – LSMU mokslininkai, studentai, kurie jau atlieka laboratorinius tyrimus bei universitetuose kuria pažangius produktus. Tad LSMU Emanuelio Levino centre vykusiu renginiu siekta padėti validuoti tokių tyrimų poreikį rinkoje ir suteikti žinių bei galimybių komercializuoti unikalius išradimus.

Su savo startuolių progresu turėjusios supažindinti komandos inkubavimo programos metu analizavo rinką, išsigrynino technologinį pranašumą, pasirinko verslo modelį, sėmėsi žinių apie tai,  kas ypač svarbu investuojantiesiems į gyvybės mokslų ir giliųjų technologijų sritis, kadangi šiuo atveju metrikos ir įsitvirtinimo rinkoje trukmė reikšmingai skiriasi nuo startuolių, kuriančių produktus kitose industrijose.

„Nepatyrusiam ir tobulėti siekiančiam startuoliui ši inkubavimo programa – neįkainojamų žinių lobynas, – pripažino į genetikos mokslus besigilinantis LSMU studentas Giedrius Jachimavičius (komanda „Natto-yo“). – Be to, renginio metu mums pavyko užmegzti ryšius su mus dominančios srities gamintojais iš Japonijos – tikimės ir tolimesnės partnerystės.“

Neabejotiną tokių projektų vertę regi ir jau pažengę Lietuvos inovatoriai, kaip „Brachy DOSE“ komanda: šio startuolio mokslininkų išrastas brachiterapijos dozimetras, skirtas vėžiu sergančių asmenų apšvitos dozėms registruoti, buvo pripažintas ne tik mūsų šalies, bet ir tarptautiniu mastu.

„Baltic Sandbox Ventures“ inkubavimo programa suteikė itin vertingų įžvalgų, kaip parengti verslo planą, bendrauti su investuotojais, galiausiai – suprasti startuolių ekosistemą. Programos rengėjai įkvėpė ne tik drąsiai bendrauti su fondais, verslo angelais, bet ir tęsti pradėtus darbus“, – renginio patirtimis dalijosi „Brachy DOSE“ bendraįkūrėja dr. Neringa Šeperienė.

LSMU Sveikatos inovacijų vystymo centro projektų koordinatorės Viktorijos Butrimaitės teigimu, bendradarbiavimas su „Baltic Sandbox Ventures“ reikšmingai prisidėjo prie centro  įsipareigojimo skatinti inovacijas sveikatos srityje.

„Net septynias savaites glaudžiai bendradarbiavome su talentingomis komandomis, stebėjome, kaip inovatoriai auga, prisitaiko ir tobulina savo idėjas iki perspektyvių sprendimų, galinčių daryti teigiamą poveikį sveikatos sričiai. Rezultatai džiugina taip pat, kaip ir sėkminga bendradarbiavimo pradžia su fondu. Komandų sėkmė šios inkubavimo programos metu tik dar kartą patvirtino, kaip svarbu ugdyti ir remti sveikatos sektoriaus talentus bei inovatorius. Tikime, kad ateities projektai su „Baltic Sandbox Ventures“ paskatins ne tik inovacijas universitete, bet ir įneš ryškių pokyčių į visą sveikatos inovacijų ekosistemą“, – sėkmingą mokslo įstaigos ir rizikos kapitalo fondo kolaboraciją apibendrino V. Butrimaitė.

Apie „Baltic Sandbox Ventures“. Pirmasis Baltijos šalyse specializuotas rizikos kapitalo fondas investuoja į ankstyvosios stadijos giliųjų technologijų ir gyvybės mokslų startuolius. Taip pat fondas organizuoja akseleravimo bei inkubavimo programas. Pastarosios yra skirtos mokslinį potencialą turinčioms komandoms, siekiančioms komercializuoti savo kuriamus sprendimus.