LSMU lankėsi Italijos profesorius Luciano Saso

2024-04-04
< Grįžti

Praėjusią savaitę Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) lankėsi žymus Italijos farmakologas prof. Luciano Saso. Jis – buvęs ilgametis Romos La Sapienza universiteto prorektorius, turintis didelę tarptautinių santykių patirtį. Vizito metu profesorius diskusijose pasidalijo savo ekspertine patirtimi, susipažino su Universiteto infrastruktūra, aptarė tolesnio bendradarbiavimo galimybes. 

Išskyrė tarptautinio bendradarbiavimo svarbą

Prof. L. Saso yra Tarptautinio sveikatos centrų aljanso (Alliance of Academic Health Centers International (AAHCI), kuriam priklauso ir LSMU, ambasadorius. Tai – prestižinė organizacija, vienijanti 130-ties šalių specializuotus medicinos universitetus. Aljanso idėja – kurti gaires ateities gydytojams ir mokslininkams.

Profesoriaus teigimu, tarptautinis bendradarbiavimas ir aljanso veikla itin svarbūs gerinant sveikatos mokslų universitetų veiklos kokybę.

„Asociacijoje aptariame, kaip atrasti pusiausvyrą tarp funkcijų ir išmokti derinti kelias veiklas – studijas, mokslinius tyrimus, darbą ligoninėje. Juk visos užduotys vienodai svarbios“, – kalbėjo profesorius.

Aptarė šiuolaikinius mokymo ir mokymosi iššūkius

Vizito metu prof. L. Saso su LSMU atstovais aptarė galimybę ateityje mokyti studentus atsirinkti ir tinkamai įvertinti informaciją.

„Šiais laikais problema, su kuria susiduria jaunimas, yra per didelė informacijos gausa. Gali surasti daug informacijos, bet sunku atskirti, ar ji teisinga ir patikima. Todėl dėstytojas turi būti vedlys, padedantis studentams nepasimesti medicininės informacijos vandenyne“, – pasakojo profesorius.

Studentų mokymosi problematiką prof. L. Saso palietė ir skaitydamas pranešimą LSMU doktorantų konferencijoje „International Health Sciences Conferene Health For All 2024“. Pranešime jis aptarė skaitmenizacijos, dirbtinio intelekto temas ir kitus šiuolaikinius mokymosi iššūkius.  

„Tokie įrankiai, kaip „ChatGPT“ niekur nedings, o tik dar labiau tobulės ir ilgainiui taps mūsų gyvenimo dalimi. Universitetai turi adaptuotis ir prisitaikyti prie šių naujų technologijų. Turime diegti naujoves, keisti metodikas bei skatinti didesnį jaunuolių įsitraukimą“, – įžvalgomis dalijosi profesorius.

Parsiveš teigiamus įspūdžius

Paskutinį kartą prof. L. Saso Lietuvoje lankėsi 2008 metais. Jo teigimu, nuo to laiko LSMU infrastruktūra pasikeitė kardinaliai.

„Lyginant su praeitu vizitu, matau daug naujos infrastruktūros, kurios anuomet nebuvo. Turite erdvią biblioteką, modernias mokymosi patalpas, kurias studentai gali rezervuoti diskusijoms bei susitikimams, naujus Slaugos, Farmacijos fakultetus. Jūsų universitetas labai dinamiškas, matosi, kad žmonės įsitraukę, aktyviai dalyvauja, puikiai bendradarbiauja tarpusavyje, o Rektorius pasižymi puikia kompetencija. Taigi, įspūdis tikrai labai geras“.

Profesorius L. Sosa lankėsi Vilniuje, susipažino su Čiurlionio kūryba, didelį įspūdį jam paliko Okupacijos ir laisvės kovų muziejus.

„Taip dažnai skundžiamės savo gyvenimu ir nesuvokiame, kaip per pastaruosius kelis dešimtmečius situacija mūsų šalyse pagerėjo. Taigi, svarbu prisiminti savo praeitį ir, kai tik įmanoma, sutelkti dėmesį į teigiamus dalykus. Dabar visi esame Europos Sąjungoje ir turime labiau vertinti tai, ką turime“, – priminė profesorius.