Startavo LSMU gimnazijos virtuali mokykla: sieks sudominti, padės pasiruošti egzaminams, mažins socialinę atskirtį  

2024-10-03
< Grįžti

Veiklą pradeda LSMU gimnazijos virtuali mokykla – naujas ir unikalus Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ir LSMU gimnazijos projektas, leidžiantis visos šalies III ir IV klasių gimnazistams, taip pat jau baigusiems mokyklą, iš bet kurios Lietuvos vietos įgyti papildomų žinių, gebėjimų ir patirties biologijos, chemijos ir matematikos srityse.  

Virtuali mokykla suteiks galimybę gimnazistams geriau pasiruošti valstybiniams brandos egzaminams ir įstoti į norimas studijų vietas. Be to, programą baigę mokiniai institucinio priėmimo metu gaus papildomus balus į valstybės nefinansuojamas studijas LSMU.  

Universiteto prorektoriaus studijoms prof. Kęstučio Petrikonio teigimu, projektu siekiama mažinti socialinę ir regioninę atskirtį, gerinant mokinių ugdymosi rezultatus.  

„Pirmiausia, tai socialinis projektas regionams. Netolygumai Lietuvoje didėja, kol kas ne visi moksleiviai, ypač regionų, gali turėti sąlygas susidomėti biologija, chemija ir matematika gimnazijoje taip pat gerai, kaip ir miestuose.  

Antra, tai geriau pasirengę moksleiviai ne tik mūsų Universitetui, bet ir kitoms aukštosioms mokykloms. Tai naujos patirtys moksleiviams, kurie neturi motyvacijos mokytis, susidomėti bei pagerinti savo mokymosi rezultatus, geriau išlaikyti valstybinius brandos egzaminus. Taip pat tai galimybė pajausti Universiteto aplinką laboratorinių darbų metu ir mokytis pagal LSMU gimnazijos bei Universiteto dėstytojų laiko patikrintas metodikas“, – kalbėjo prorektorius.  

Naujausių šalies reitingų duomenimis, LSMU gimnazija – viena iš keturių pagal akademinius pasiekimus geriausių šalies gimnazijų. Virtualioje mokykloje dirbs kvalifikuoti gimnazijos biologijos, chemijos ir matematikos mokytojai.  

„Tai patyrę savo dalyko mokytojai, kurie ne vienerius metus dirba pedagoginį darbą. Jų mokiniai nuolat parodo aukštus rezultatus valstybiniuose brandos egzaminuose, jie rengia respublikinių olimpiadų dalyvius, turi aukštas pedagogines kvalifikacijas. Prie mokytojų, atliekant laboratorinius darbus, prisijungs ir LSMU dėstytojai. Taigi, komanda kompetentinga, stipri ir pasiruošusi padėti įgyti kuo daugiau žinių“, – sakė LSMU gimnazijos direktorius Arūnas Bučnys.  

Mokslus LSMU gimnazijos virtualioje mokykloje pradėjo 74 mokiniai iš 29 Lietuvos savivaldybių. Rimtą susidomėjimą virtualia programa bei jos turiniu rodo ir socialinių partnerių įsitraukimas: Pakruojo rajono savivaldybė dalyvavimą programoje finansuos 8 mokiniams, Kelmės rajono – 2 mokiniams, „Agrokoncerno“ įmonių grupei priklausantis „Žemės ūkio inovacijų centras“ – taip pat 2 mokiniams.  

Matant didelį susidomėjimą bei augantį poreikį, planuojama šį bendrą LSMU ir LSMU gimnazijos projektą tęsti ir kitąmet, ieškant naujų galimybių ir patirčių moksleiviams.  

Daugiau informacijos apie virtualią mokyklą: NUORODA.