Emanuelio Levino Centras

įžymus, bet nepažįstamas

Vienas iškiliausių XX amžiaus filosofų Emanuelis Levinas Lietuvoje pažintas nepakankamai. Gimęs ir augęs Kaune, gimtajame mieste nesulaukė tinkamo pripažinimo ir ilgą laiką buvo paliktas žydiškojo paveldo paraštėse.

2021 m. gruodžio 6 d. inauguruotas naujasis LSMU konferencijų ir kultūros Emanuelio Levino centras siekia pagerbti ir pristatyti šią unikalią asmenybę, padėti Lietuvos ir tarptautinei bendruomenei atrasti šį filosofą, deramai skleisti jo filosofinį egzistencializmo ir etikos palikimą, ypatingą dėmesį telkiant į rūpesčio etiką. Vytauto Landsbergio Žemkalnio suprojektuotame name įsikūręs centras yra gražus sinergijos pavyzdys: architektūra ir filosofija, pasakodamos skirtingas istorijas tampa vienu naratyvu. Kruopščiai restauruotos ir naujam gyvenimui prikeltos istorinės erdvės atviros lankymui pagal išankstinį susitarimą.

EKSPOZICIJOS IR KONFERENCIJOS

  • Centre eksponuojama žymių Lietuvos tapytojų darbų kolekcija. Centre kaupiama Emanuelio Levino raštų biblioteka prancūzų kalba, knygas galima skaityti vietoje.
  • Centras siūlo filmo, kuriame savo prisiminimais apie E.Leviną ir Lietuvą dalinasi jo anūkas, fizikas David Hansel bei jo žmona filosofė Joelle Hansel, peržiūrą. Trukmė : 57 min
  • Pavargusius nuo skaitmeninės erdvės literatūros mylėtojus centre buria Knygų klubas “ARBATĖLĖ PAS LEVINĄ”. Susitikimai vyksta kartą per mėnesį (sezonas: rugsėjis – birželis).
  • Centre organizuojami vieši renginiai / paskaitos bendruomenei įvairiomis temomis. Yra galimybė nuomotis erdvę konferencijoms ar paskaitoms įmonėms bei organizacijoms.

 


EKSPOZICIJOS LSMU KONFERENCIJŲ IR KULTŪROS EMANUELIO LEVINO CENTRE LANKYMAS
NUO PIRMADIENIO IKI PENKTADIENIO 8:00-17:00
PRIEŠ ATVYKDAMI, SUSISIEKITE

Kaina – 3 Eur
Moksleiviams, studentams ir senjorams – 2 Eur

LSMU konferencijų ir kultūros centras. Galerija.

Emanuelio Levino centras
V. Putvinskio gatvė 14, Kaunas 44212, Lietuva
levinocentras@lsmu.lt
Ingrida Krasauskienė
Emanuelio Levino centro vadovė