Imunologijos ir alergologijos klinikoje rengiamos ir vykdomos visų pakopų studijos: ikidiplominės, podiplominės bei doktorantūros studijų programos. Klinikos pedagoginį personalą sudaro 14 darbuotojų:
- 1 profesorius,
- 2 docentai,
- 1 asistentas,
- 1 jaunesnysis asistentas,
- 1 vyresnysis lektorius,
- 8 lektoriai.
Ikidiplominės studijos
Vientisųjų studijų studentams
- Medicinos studijos: „Atsakas į aplinkos poveikį ir struktūros homeostazę“ / „Response to Environmental Impact and Structural Homeostasis“ (lietuvių ir anglų kalbomis) – I kurso medicinos studentams.
- Nuo 2025 m. „Odos ir venerinės ligos, alergologija, imunologija, reumatologija“ / „Dermatovenereology, Allergology, Immunology, and Rheumatology“ (lietuvių ir anglų kalbomis) – IV kurso medicinos studentams.
- Farmacijos studijos: „Imunologija ir imunoprofilaktika“ / „Immunology and Immunoprophylaxis“ (lietuvių ir anglų kalbomis) – II kurso studentams.
Pirmosios pakopos studijos
- Medicininė ir veterinarinė genetika: „Imunologijos pagrindai“ / „Basics of Immunology“ (lietuvių ir anglų kalbomis) – II kurso studentams.
- Medicininė ir veterinarinė biochemija: „Laboratorinė hematologija ir imunologijos pagrindai“ / „Laboratory Hematology and Basics of Immunology“ (lietuvių ir anglų kalbomis) – III kurso studentams (kartu su Laboratorinės medicinos klinika).
Antrosios pakopos studijos
- „Molekulinė imunologija“ / „Molecular Immunology“ (lietuvių ir anglų kalbomis) – Medicininės chemijos studijų programai.
Podiplominės studijos
- Alergologijos ir klinikinės imunologijos rezidentūra (trukmė – 5 m.).
- Tikslas – suteikti žinių ir suformuoti gebėjimus, leidžiančius diagnozuoti ir gydyti ūmines bei lėtines vidaus organų, imuninės sistemos ir alergines ligas, sudaryti individualų gydymo planą, teikti skubią medicinos pagalbą.
- Baigus šią programą įgyjamos kompetencijos, atitinkančios alergologo ir klinikinio imunologo specialybės kvalifikacinius reikalavimus.
Klinikoje kasmet organizuojami podiplominio tobulinimosi kursai:
- „Alergologija ir klinikinė imunologija“
- „Imunologijos ir alergologijos naujovės“
Tikslinė grupė – įvairių specialybių gydytojai.
Doktorantūra
Doktorantūros studijų programos:
- Alergologija. Šios programos tikslas – susisteminti ir pagilinti žinias apie dažniausią imuninio atsako sutrikimo formą – padidėjusį imuninį jautrumą (alergiją), jo mechanizmus, jų reikšmę alerginių ligų raidai, diagnostikai, gydymui ir profilaktikai, pateikti alergologijos mokslo pasiekimus ir perspektyvas, jų taikymą ligų diagnostikai ir gydymui.
- Klinikinė imunologija. Programos tikslas – susisteminti ir pagilinti žinias apie normalų ir sutrikusį imuninį atsaką, imuninius ligų patogenezės, diagnostikos, gydymo aspektus.
Mokslinių tyrinėjimų prioritetas – daugiadisciplininiai projektai, kurių tikslas – įvertinti naujus lėtinių ligų išsivystymo aspektus siekiant pagilinti žinias apie imuninio atsako mechanizmus. Šiuo metu klinikoje vykdomi moksliniai tyrimai leidžia analizuoti alergeno sukelto kvėpavimo takų uždegimo imunologinių pokyčių ryšį su simptomų raiška ir klinikine eiga, atsižvelgiant į skirtingus ligos fenotipus; tyrinėjami imuninio atsako ypatumai navikinių susirgimų metu bei esant imunodeficitams. Tai sudaro prielaidas identifikuoti naujus žymenis ir molekules, kurios reikšmingos ligų išsivystyme; šios žinios padeda užpildyti spragas įvairių ligų patogenezės sampratoje, bei praplečia naujų diagnostikos ir gydymo galimybių paieškos ribas.
Alergologų ir klinikinių imunologų atliekami mokslo darbai, moksliniai straipsniai publikuojami aukštus citavimo rodiklius turinčiuose Mokslinės informacijos instituto (ISI) pagrindinio sąrašo leidiniuose, kaip American Journal of Respiratory Cellular and Molecular Biology, Journal of Allergy and Clinical Immunology, The New England Jornal of Medicine, Journal of Investigational Allergology and Clinical Immunology ir kt. Mokslo – tiriamojo darbo rezultatai pateikiami kasmetiniuose Europos alergologų ir klinikinių imunologų akademijos (EAACI), Europos respiratologų sąjungos (ERS) Klinikinės alergologijos ir imunologijos asamblėjose, Amerikos alergijos, astmos ir imunologijos akademijos (AAAAI) ir Pasaulinės alergijos organizacijos (WAO) kongresuose.
Atliekami taikomieji klinikiniai tyrimai pagal geros klinikinės praktikos taisykles. Vykdomi klinikiniai tyrimai:
- “Prospektyvinis daugiacentris ilgalaikis tyrimas, skirtas įvertinti nemolizumabo (CD14152) saugumą ir veiksmingumą vidutinio sunkumo ir sunkiu atopiniu dermatitu sergantiems tiriamiesiems”.
- 2024 užbaigtas ilgalaikis tyrimas, skirtas įvertinti lebrikizumabo saugumą ir veiksmingumą pacientams, sergantiems vidutinio sunkumo ir sunkiu atopiniu dermatitu.
- “Atsitiktinių imčių, paralelinių grupių, dvigubai koduotas, placebu kontroliuojamas III fazės tyrimas 5 žolių mišinio poliežuvinės imunoterapijos lašų veiksmingumui ir saugumui įvertinti suaugusiems, sergantiems žolių žiedadulkių sukeltu rinokonjunktyvitu”.
- “Pacientų, sergančių pirminiu imunodeficitu ir gydomų LSMUL KK Pirminio imunodeficito centre, įtraukimas į Europos imunodeficitų draugijos (ESID) registrą”.
- “Retrospektyvus stebėjimo tyrimas, įvertinantis ligos ir gydymo naštą sergant paveldima I ir II tipo angioedema. Protokolas TAK-743-4009.”
- Atsitiktinių imčių, dvigubai koduotas, placebu kontroliuojamas, daugiacentris tyrimas, „PURETHAL Mites“ mišinio 50 000 AUeq/ml poodinės imunoterapijos veiksmingumui įvertinti skiriant suaugusiems asmenims, sergantiems vidutinio sunkumo ir sunkiu alerginiu rinitu / rinokonjuktyvitu ir sergantiems arba nesergantiems astma, kurią sukelia alergija namų dulkių erkėms.
Nuo 2022m. vykdytas ir užbaigtas bendras Lietuvos-Latvijos – Kinijos (Taivano) mokslinis projektas ,,Vitamino D ir jo receptorių genų polimorfizmų palyginamasis tyrimas tarp Lietuvos, Latvijos ir Taivano vaikų ir suaugusiųjų, sergančių atopiniu dermatitu ir astma”, reg. nr. P-LLT-20-4. (Trukmė – 3 metai).
Alergologų ir klinikinių imunologų iniciatyva nuo 2005 m. LSMU yra Europos Sąjungos 6-osios Bendrosios programos projekto GA2LEN (Global Allergy and Asthma European Network) bendradarbiavimo centras.
Prie Klinikos veikia Pirminio imunodeficito centras, kuris yra tarptautinės Jeffrey Modell Foundation organizacijos narys (nuo 2012 m.), J Project narys (nuo 2016 m.)
Užmegzti ryšiai ir ilgametis bendradarbiavimas su Europos mokslo centrais, aktyvus dalyvavimas tarptautinių organizacijų veikloje leidžia ne tik įgyti naujų žinių alergologijos ir imunologijos srityse, bet ir įdiegti naujausius alerginių ir imuninių ligų diagnostikos bei gydymo metodus, modernizuoti mokymą ir vystyti mokslinį darbą bei sudaro prielaidas tolimesnei sėkmingai šios medicinos srities plėtotei.