mokslo, Studijų
ir praktinės
veiklos aplinka

LSMU Medicinos akademijos Odontologijos fakultete yra rengiami itin aukštos kvalifikacijos gydytojai odontologai ir burnos higienistai, taikomi modernūs ir inovatyvūs mokymo metodai, atliekami moksliniai tyrimai, diegiamos naujausios technologijos bei plėtojama į pacientą orientuota klinikinė praktika. Fakulteto, pelniusio tarptautinį pripažinimą specialistų rengimo, mokslinio darbo ir klinikinės praktikos srityse, absolventai yra puikiai vertinami darbdavių tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje.

LSMU MA Odontologijos fakultetas yra ADEE („Association of Dental Education in Europe“) asociacijos narys. 2001 m. „Dented“ ir 2002 m. ES TAIEX komisijos, atlikusios išsamias analizes bei vertinimus, nustatė, kad LSMU MA Odontologijos fakultetas yra ADEE („Association of Dental Education in Europe“) asociacijos narys ir atitinka visus ES specialistams rengti keliamus reikalavimus bei akreditavo studijų programas. Fakulteto studijų programos bei mokslinė veikla yra reguliariai vertinama ir akredituojama tarptautinių ekspertų kasmet.

Odontologijos fakultetą sudaro dekanatas ir 5 profilinės klinikos: Burnos priežiūros ir vaikų odontologijos klinika, Dantų ir burnos ligų klinika, Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinika, Ortodontijos klinika, Veido ir žandikaulių chirurgijos klinika. Odontologijos fakultete dirba daugiau kaip 100 aukštos kvalifikacijos dėstytojų, iš jų – 16 profesorių, 24 docentai, 17 lektorių ir 50 asistentų.

5
klinikos
>100
darbuotojų

studijos

Odontologijos fakultetas vykdo vientisųjų, antros ir trečios pakopų studijas:

  • Vientisosios studijos: Odontologija (lietuvių kalba); Odontologija (anglų kalba).
  • Bakalauro studijos: Burnos higiena (lietuvių kalba); Burnos higiena (anglų kalba).
  • Podiplominės (rezidentūros studijos): Ortodontijos rezidentūra; Vaikų odontologijos rezidentūra; Ortopedinės odontologijos rezidentūra; Periodontologijos rezidentūra; Endodontijos rezidentūra; Burnos chirurgijos rezidentūra; Veido žandikaulių chirurgijos rezidentūra.
  • Doktorantūros studijos.

Patyrę, aukštos kvalifikacijos dėstytojai, turintys klinikinės patirties, taiko inovatyvias į studentą orientuotas mokymo formas. Studentai teorines žinias ir praktines kompetencijas įgyja dirbdami šiuolaikiškose ikiklinikinių darbų, simuliacijų ir klinikinėse salėse su modernia odontologine įranga ir tarptautinius standartus atitinkančiomis odontologinėmis medžiagomis. Nuo pirmųjų studijų metų studentai supažindinami su moksline veikla ir skatinami atlikti pirmuosius tyrimus.

Pripažinti odontologijos mokslų
ir praktikos specialistai

moksliniai tyrimai ir inovacijos

Odontologijos fakulteto plėtojamos mokslinio tyrimo kryptys: veido, žandikaulių ir burnos patologija.

Pagrindinės mokslinių tyrimų temos:

  • Dantų ir burnos ligų diagnostikos bei gydymo efektyvumo tyrimai;
  • Dantų ir žandikaulių ligų diagnostikos ir gydymo optimizavimas, naudojamų medžiagų ir burnos sveikatos bei gyvenimo kokybės technologijų tyrimai;
  • Genetinių ir aplinkos veiksnių įtaka ortodontinių anomalijų išsivystymui bei ortodontinių anomalijų reikšmė burnos sveikatai ir gyvenimo kokybės rodikliams;
  • Veido ir žandikaulių ligų diagnostikos ir gydymo optimizavimas, biologinių medžiagų, regeneracinės medicinos ir sveikatos technologijų tyrimai;
  • Vaikų ir suaugusiųjų dantų ėduonies ir apydančio ligų etiopatogenezės, epidemiologijos bei profilaktikos ar gydymo metodų analizė.

Plėtojamas bendradarbiavimas su Lietuvos bei užsienio universitetais: Kauno technologijos universitetu, Vilniaus universitetu, Rygos Stradins (Latvija), Tartu (Estija), Oulu (Suomija), Hacettepe (Turkija), Granados (Ispanija), Mičigano (JAV), Porto (Portugalija), Aarhus (Danija), Cardiff (Jungtinė Karalystė) universitetais.

NEFORMALUSIS UGDYMAS ODONTOLOGIJOS FAKULTETE

Odontologijos fakultete gyvuoja dvi studentų mokslinės draugijos (SMD): Odontologijos būrelis bei Veido ir žandikaulių chirurgijos būrelis. Tapti LSMU SMD nariu, daryti mokslinius darbus, lankytis būrelių susirinkimuose ir universiteto visuomenei organizuojamuose seminaruose gali visi universiteto studentai. LSMU SMD kas antrus metus organizuoja nacionalinę Jaunųjų mokslininkų ir tyrėjų konferenciją (JMTK), kuri yra atvira ne tik universiteto bendruomenei, bet ir visiems Lietuvos jauniesiems mokslininkams, besidomintiems biomedicinos mokslų naujovėmis.

Konferencijoje dalyvauja medicinos, odontologijos, farmacijos, veterinarijos bei kitų biomedicinos sričių studentai, kurie dar neturi mokslų daktaro laipsnio. Taip pat fakultete veikia studentų odontologų asociacija (SOA) – savanoriška studentų odontologų profesinė nevyriausybinė organizacija, aktyviai veikianti nuo 2004 metų. SOA ne tik garsina Odontologijos fakultetą Europos odontologijos studentų asociacijos (EDSA) kongrese, bet ir dalyvauja visuomeninėje veikloje – lankosi vaikų namuose, dienos centruose, renka labdarą sunkiems pacientams gydyti. Užsiima edukacine veikla, organizuodama trumpų paskaitų ciklą „Valanda su odontologu“, kur kviečiami prisistatyti ir apie save bei savo darbą papasakoti gydytojai odontologai. SOA užsiima ir studentus vienijančia veikla – organizuoja kasmetes orientacines varžybas Kauno mieste, LSMU sporto šventę ir kitus sporto turnyrus, protų mūšius, pirmakursių stovyklas, Apolonijos talentų vakarą.

Vasario 9-oji – svarbi data odontologų bendruomenei. Šią dieną minima Tarptautinė odontologų – šv. Apolonijos – diena. Šiai progai paminėti Odontologijos fakultete organizuojamas protų mūšis ir talentų vakaras, kuriame dalyvauja tiek studentai, tiek fakulteto dėstytojai. Aktyviai studentai įsitraukia į „Šypsenos šventę“. Tai tradicija tapęs LSMU Odontologijos fakulteto studentų organizuojamas išradingas, vaidybos ir humoro kupinas renginys. Jo metu apdovanojami metų iškiliausi, labiausiai nusipelnę dėstytojai ir studentai.

FAKULTETO GYVENIMAS

Fakulteto
aplinka