Burnos priežiūros ir vaikų odontologijos klinika

APIE KLINIKĄ

Burnos priežiūros ir vaikų odontologijos klinikoje yra mokomi studentai, gydomi pacientai, vykdomi moksliniai tiriamieji darbai ir organizuojami tobulinimo kursai bendrosios praktikos ir odontologams specialistams. Odontologijos specialybės III kurso studentai studijuoja odontologinių ligų profilaktiką, o IV ir V kurso studentai – vaikų odontologiją. Burnos higienos specialybės I–IV kurso studentai studijuoja įvairias disciplinas. Klinikinės praktikos metu studentų darbą stebi dėstytojai, turintys klinikinio darbo patirties. Vaikų odontologijos dalyko dėstymas vyksta paskaitų, seminarų, mažų grupių tutorinių užsiėmimų, mokslinių publikacijų pristatymų, klinikinės praktikos ir savarankiško darbo metu.

Gydomoji veikla

Klinika yra viena iš specializuoto profilio klinikų Lietuvoje, kur teikiama odontologinė pagalba vaikams. Pacientai yra konsultuojami dėl ankstyvo vaikystės dantų ėduonies, sudėtingų dantų traumų, nekariozinės kilmės dantų kietųjų audinių susirgimų, periodonto, burnos gleivinės ligų, turintys retas genetines ligas. Minimalios invazijos metodika taikoma operacinio vaikų dantų ėduonies gydymo metu. Esant indikacijoms vaikai gali būti gydomi taikant bendrinę nejautrą.
Didelis dėmesys yra skiriamas vaikų dantų ėduonies profilaktikos programoms, jų rengimui bei įgyvendinimui, atliekama profesionali burnos higiena, įvertinama individuali paciento dantų ėduonies atsiradimo rizika, atliekama jo aktyvumo stebėsena.

Burnos priežiūros ir vaikų odontologijos klinikoje yra vykdoma vaikų odontologijos rezidentūros programa, kuri trunka 3 metus, ir doktorantūros studijos. Podiplominių studijų metu rezidentai įgyja vaikų odontologo kompetencijas, gydydami daugybę pacientų iki 18 metų amžiaus.

Klinikos mokslinių tyrimų tema – vaikų ir suaugusiųjų dantų ėduonies ir apydančio ligų etiopatogenezės, epidemiologijos bei profilaktikos ar gydymo metodų analizė, vadovė prof. Julija Narbutaitė.

Vykdomi moksliniai tyrimai nagrinėja vaikų ir jaunų žmonių burnos ligų epidemiologiją, etiologiją, profilaktiką ir dantų ėduonies gydymą minimalios invazijos metodika. Klinikos darbuotojai bendradarbiauja su kitų klinikų bei užsienio mokslininkais.

LSMU MA Odontologijos fakultetas Burnos priežiūros ir vaikų odontologijos klinika
+370 37 792992 vaikstom@lsmu.lt
J. Lukšos-Daumanto g. 6, LT-50106 Kaunas
Prof. Julija Narbutaitė
Burnos priežiūros ir vaikų odontologijos klinikos vadovė
Visi kontaktai