APIE KLINIKĄ
1991 metais Terapinės ir ortopedinės stomatologijos katedra buvo reorganizuota ir įkurtos dvi klinikos – Terapinės ir Ortopedinės stomatologijos, 1996 m. dvi savarankiškos – Ortopedinės stomatologijos ir Ortodontijos klinikos. 2003 m. Ortopedinės stomatologijos klinika pervardinta į Dantų ir žandikaulių ortopedijos kliniką.
Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinika yra viena iš nedaugelio gydymo įstaigų Lietuvoje, kuri sujungia didelę mokomąją, mokslinę ir praktinę ortopedinės odontologijos patirtį. Klinikos darbuotojai aktyviai dalyvauja rengiant pagrindinius sveikatos apsaugą reglamentuojančius įstatymus ir poįstatyminius aktus bei prisideda prie Lietuvos gyventojų odontologinių ligų profilaktikos programos.
Klinikoje studijuoja II–V kurso Odontologijos ir IV kurso Burnos higienos programos studentai lietuvių ir anglų kalbomis. Klinikiniuose darbuose kiekvieną savaitę dalyvauja per 250 studentų. Odontologijos programos studentams yra dėstoma: ortopedinės odontologijos ikiklinikinis kursas ir ortopedinės odontologijos klinikinė praktika; burnos higienos programos studentams: įvadas į dantų ir žandikaulių ortopediją.
Klinikai priklauso Mokomoji dantų protezavimo laboratorija, kurioje naudojant šiuolaikines technologijas gaminami visų tipų ortopediniai aparatai, fiksuoti ir išimami dantų protezai. Studentai įsisavina pagrindinius dantų protezų ir gydomųjų aparatų gamybos principus.
Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinikos rentgeno kabinete atliekamos dentalinės ir panoraminės rentgeno nuotraukos, šoninė ir priekinė galvos telerentgenogramos, 3D kūginio apšvietimo kompiuterinė tomografija.
Klinikinė veikla
Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinikoje Lietuvos gyventojams teikiama specializuota tretinio lygio medicininė pagalba. Per metus klinikoje apsilanko iki 3000 pacientų. Klinikos gydytojai konsultuoja ir gydo pacientus, turinčius dantų ir žandikaulių patologiją, taiko moderniausius dantų protezavimo bei reabilitacijos metodus, gydo smilkininio apatinio žandikaulio sąnario disfunkcijas ir atlieka šių susirgimų prevenciją. Personalo kompetencija, profesionalumas, žinios, patirtis, atsakingumas, šiuolaikinės medžiagos ir technologijos suteikia galimybę sėkmingai atkurti kramtymo funkciją sudėtingiausiems pacientams.