Aukštųjų mokyklų mugėje pristatytos studijos LSMU
![](https://lsmu.lt/wp-content/uploads/Studiju-muge-LSMU-5.jpg)
Ką veikia visuomenės sveikatos specialistai? Kur mokytis, jei noriu tapti šeimos daktaru? Domina molekulinė biologija: kokias studijas rinktis?
Šių ir daugybės kitų klausimų sulaukė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) atstovai sausio 29 d. „Žalgirio“ arenoje vykusioje Aukštųjų mokyklų mugėje – viename didžiausių tokio pobūdžio renginių Kaune.
Tradiciškai vieną dieną „Žalgirio“ arenoje vykstančiame renginyje būsimieji studentai, jų tėvai ir mokytojai gali sužinoti aktualijų apie studijų programas,priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarką ir naujoves, iš pirmų lūpų išgirsti patarimų apie studijoms reikalingas žinias ir gebėjimus.
Nuo pirmųjų Aukštųjų mokyklų mugės pradžios minučių LSMU stendas sulaukė susidomėjusių moksleivių apgulties.
Pasak LSMU Studentų reikalų tarnybos studentų priėmimo konsultantės Marijos Stankevičienės, ne vienerius metus tokiose mugėse abiturientams aktualiausias klausimas – apie konkursinius balus, su kuriais galima įstoti į vieną ar kitą studijų programą. Jaunuoliai taip pat ypač domisi, kokie dalykai reikalingi konkursiniam balui, kokie jų svertiniai koeficientai, kaip įskaitoma savanorystė, užsienio kalbos testai.
Nemažai moksleivių prie LSMU stendo atėjo jau iš anksto pasirengę rūpimus klausimus, siekdami pasitarti ne tik dėl studijų programų, bet ir dėl viso karjeros kelio. Jaučiama ir tam tikra laikotarpio įtaka: abiturientai domėjosi karo medicinos, teismo medicinos studijų galimybėmis.
Itin daug teko konsultuoti ir LSMU studentams savanoriams: jie sulaukė klausimų apie studijų sąlygas, egzaminus, bendrabučius, laisvalaikį.
Šalia mugės šurmulio lankytojų laukė ir visa diena renginių: aukštųjų mokyklų prisistatymai, įkvepiantys pasakojimai apie studijas ir karjerą po jų – tiesiai iš aukštųjų mokyklų absolventų lūpų, praktiniai ekspertų patarimai apie tai, kaip teisingai pasirinkti savo ateitį.
Atnaujinta kampanija, nauji „veidai“
Parodoje startavo ir atnaujinta LSMU priėmimo kampanija. Tęsiant sėkmingą praėjusių metų patirtį, šiemet naujaisiais LSMU fakultetų „veidais“ taip pat tapo tikri Universiteto studentai.
Toliau plėtojamos LSMU šūkio „Galia keisti“ prasminės galimybės. Šūkis atspindi sveikatos mokslų specialistų galimybes keisti pasaulį fiziškai ir psichologiškai gydant, diegiant medicinos naujoves, vykdant mokslinius tyrimus, kuriant vaistus bei vykdant kitas su žmonių ir gyvūnų sveikatos gerinimu susijusias veiklas.
Pasak LSMU Komunikacijos tarnybos vadovės Laimos Zakaraitės, šiemet LSMU šūkį nuspalvina nauji studentų veidai, kuriais labai džiaugiamės, jie yra tikrasis įkvėpimas stojantiesiems.
„Stojantiesiems skirtai kampanijai renkamės tik LSMU studentų veidus – su gal kiek netikėtais, bet jaunam žmogui nesunkiai „atkoduojamais“ įvaizdžiais, kurie naujai įprasmina studijų programas ir ypatingą sveikatos specialisto misiją. Džiaugiamės mūsų studentais ir tikimės, kad šis jų įvaizdis įkvėps ir stojančiuosius“, – sakė L .Zakaraitė.
Galia keisti: atsakomybė ir privilegija
Fotosesijoje dalyvavę LSMU studentai džiaugėsi rezultatu: pasak jų, procesas surengtas itin profesionaliai, fotosesijos metu netrūko gerų emocijų, rezultatas – puikus, kai kurie jau sulaukė daugybės palaikančių atgarsių.
Septyniems fakultetams atstovaujančių jaunuolių nuotraukose – jų spinduliuojama emocija, sveikesnio, geresnio pasaulio siekis.
„Pati studijuoju mediciną. Esame jauni, motyvuoti ne tik gerai mokytis, bet ir keliauti po pasaulį, iš visų šalių atsivežti naujų žinių ir įgūdžių, kurie padėtų žmonėms būti sveikesniems“, – sakė ne pirmą kartą fotosesijose dalyvaujanti 3 medicinos kurso studentė Ugnė Tiškevičiūtė. Odontologijos fakulteto „veidui“ – farmacijos ketvirtakursei Neringai Sviklaitei galia keisti asocijuojasi su drąsa būti savimi, įveikti stereotipus.
Slaugos fakulteto idėją įkūnijusią medicinos 3 kurso studentę Alya Abou Amra prisijungti prie fotosesijos paskatino ankstesnėje kampanijoje dalyvavusios kolegės patirtis.
„Galia keisti – tai atsakomybė, tai privilegija padėti žmogui su sveikata, paguosti žmogų, padėti jam, įkvėpti vilties, pabūti su juo jautriausią akimirką, pažeidžiamiausiu jo gyvenimo laikotarpiu“,– įpareigojančią šūkio prasmę atskleidė studentė.