Didžiausioje Lietuvoje karjeros planavimo parodoje LSMU atstovai pristatė Universiteto siūlomas studijas

2023-04-04
< Grįžti

Kovo 30–31 dienomis Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) atstovai dalyvavo didžiausioje šalyje mokymosi, žinių̨ ir karjeros planavimo parodoje „Karjera & studijos 2023“. Čia jie dalyviams pristatė Universiteto siūlomas studijų programas, priėmimo reikalavimus, papasakojo apie studijų procesą, užklasines veiklas ir praktikos galimybes.

Žmogaus ir gyvūno gydymą galėjo išbandyti praktiškai

LSMU Studentų reikalų tarnybos vadovės, studentų dekanės, Lauros Malakauskienės teigimu, į parodą konsultuotis atvykę moksleiviai dažniausiai klausia apie priėmimo į LSMU reikalavimus, studijų trukmę, domisi, kokius dalykus mokysis bei kada galės atlikti pirmąsias praktikas su tikrais pacientais. Ji pastebi, kad dažnai jaunuoliai atvyksta jau tvirtai žinodami, kad nori savo gyvenimą sieti su medicina ar veterinarija, todėl noriai išbando fakultetų siūlomus gydymo ir procedūrų atlikimo įgūdžių simuliatorius.

„Nesvarbu, ar nori gydyti gyvūną, ar žmogų – simuliatoriai naudingi daugelyje sveikatos studijų programų, nes jie leidžia savo rankomis patirti, ką reiškia leisti vaistus, imti kraują, atlikti operaciją ir šių įgūdžių mokytis saugiai. Pabandę tai padaryti, dauguma mokinių sako, kad tai sunkiau, nei atrodė iš šono, kad dirbant sušilo, išmušė prakaitas. Padrąsindama juos nuraminu, kad tai normalu – juk viskas išmokstama, tereikia praktikos. Būtent todėl didelę dalį mūsų siūlomų studijų sudaro įvairaus pobūdžio praktikos, kurių metu studentai pradžioje mokosi su manekenais, simuliatoriais, vėliau – dirba su tikrais pacientais ir perima patirtį iš daugelį metų juos gydančių autoritetų“, – dalyvavimo parodoje įspūdžiais dalijosi studentų dekanė.

Ji pridūrė, kad išbandyti daugiau praktinių veiklų moksleiviai galės birželio pabaigoje vyksiančioje LSMU vasaros stovykloje.

Paneigė vyraujančius mitus

Pasak parodoje Universitetui atstovavusios Slaugos studijų programos studentės Benitos Brazaitės, dažnai moksleiviai užduoda labai konkrečius klausimus, pavyzdžiui, kokių brandos egzaminų reikia, kaip jiems pasiruošti, kas sudaro stojimo balą. Konsultuojančių studentų jie prašo pasidalinti savo asmenine patirtimi, klausia, ar egzistuojantis mitas, kad studijuojantiems sveikatos mokslus nelieka laiko laisvalaikiui, tiesa.

„Tokiu atveju papasakoju apie savo patirtį, kad esu labai įsitraukus į LSMU studijų gyvenimą – priklausau Studentų atstovybei ir Studijų programos komitetui, tačiau nesu užsivertusi knygomis ar pametusi galvą nuo streso. Minėtos veiklos padeda man atsipalaiduoti, suteikia galimybę smagiai praleisti laiką, leidžia pažinti dėstytojus ir pakalbėti su jais apie gyvenimiškus dalykus, ne tik apie mokslus“, – pasakojo pirmakursė, neseniai dar pati ieškojusi savo karjeros kelio.

Susipažinti su išskirtinėmis Universiteto studijų programomis bei galimybėmis, kurios atsiveria jas baigus, studentai galėjo ne tik LSMU stenduose, bet ir prezentacijų erdvėje. Pirmąją parodos dieną Visuomenės sveikatos fakulteto lektorius dr. Tomas Vaičiūnas mokiniams papasakojo apie visuomenės sveikatos specialisto darbo ypatumus. Tuo tarpu antrąją dieną Slaugos fakulteto Sporto medicinos klinikos profesorius Laimonas Šiupšinskas auditorijai pristatė didelio susidomėjimo sulaukusį pranešimą „Sporto kineziterapeuto darbas Lietuvos krepšinio rinktinėje“, kurio metu pasidalijo savo patirtimi dirbant su aukščiausio lygio šalies sportininkais.