Farmacija ir estetika: sveikatos ir grožio srities aktualijos bei naujovės
Spalio 18 dieną Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Farmacijos fakultete įvyko kasmetė konferencija „Farmacija ir estetinė medicina. Ruduo 2024“, kuri jau tapo tradicija. Renginį organizavo LSMU Medicinos akademijos (MA) Farmacijos fakulteto Vaistų technologijos ir socialinės farmacijos katedra bei Lietuvos estetinės medicinos gydytojų asociacija (LEMGA).
Susibūrė pasidalyti patirtimi
Konferencija suvienijo farmacininkus, gydytojus, mokslininkus ir estetikos specialistus, siekiančius naujovių, ieškančius inovatyvių sprendimų sveikatai ir grožiui.
Vaistų technologijos ir socialinės farmacijos katedros vedėja profesorė Jurga Bernatonienė pabrėžė konferencijos svarbą: „Sakoma, kad geri dalykai nutinka kartą. Jei jie kartojasi – tampa tradicija. Džiaugiamės, kad „Farmacija ir estetinė medicina“ tapo ta tradicija, kuri vienija mus visus – farmacininkus, gydytojus, mokslininkus ir estetikos specialistus – ieškoti naujų būdų, kaip sujungti mokslą su grožiu“.
Tradicija tampantis renginys ir pats kuria savitas tradicijas: dalyvius pasitinka nuotaikingi muzikiniai intarpai, aptariamos aktualios inovacijos, patirtimi dalijasi įvairių sričių autoritetai.
„Farmacija ir estetinė medicina – tai lyg sąskambis natų, susiliejančių į harmoningą muzikos kūrinį, kurio dirigentai esame mes visi – kasdien valdantys aktyvias medžiagas ir estetikos subtilybes tam, kad padėtume žmonėms geriau jaustis ir puikiai atrodyti“, – šilta analogija pasidalijo LEMGA prezidentė Renata Liesė.
LSMU MA Farmacijos fakulteto dekanė profesorė Ramunė Morkūnienė pabrėžė tęstinio specialistų bendradarbiavimo svarbą: įvairių sričių specialistų susidomėjimas rodo, kad platų spektrą aprėpianti konferencijos tematika – itin aktuali.
Aktualijų spektras: nuo odos sveikatos iki dietų
Renginyje naujausiomis žiniomis, tyrimais ir idėjomis pasidalijo pranešėjai iš mūsų Universiteto ir užsienio lektoriai.
„Ar kada girdėjote, kad žmogus skųstųsi odos skausmu? Pacientai įvardija kūno dalis ar organus, o štai odos skausmas dažniausiai lieka nepastebėtas“, – įžvalgomis apie odos sveikatą ir skausmo valdymą pasidalijo LSMU prorektorius studijoms profesorius Kęstutis Petrikonis, konferencijos dalyviams geriau pažinti pagalbos pacientui priemones suvaldant ir įveikiant skausmą.
Dr. Vania Hiratsuka Dalmedo iš Londono Queen Mary universiteto pristatė du pranešimus: „Kramtomųjų raumenų hipertrofijos gydymas Botulino toksinu A: įrodymais pagrįstas požiūris“ ir „Lūpos ir perioralinė sritis naudojant hialurono rūgštį: anatominiai ir techniniai aspektai siekiant saugesnių ir natūralesnių rezultatų.
Aptariant mikrobiotos moduliavimo naujienas, pasidalyta žiniomis, kaip FODMAP dieta gali padėti valdant dirgliosios žarnos sindromą. Tyrimai rodo, kad mažo FODMAP kiekio dieta yra veiksmingas būdas reguliuoti nemalonius šio sindromo simptomus. FODMAP yra virškinimui atsparių angliavandenių grupė. Fermentuojami žarnyne, jie sukelia dujų kaupimąsi ir diskomfortą. Mažinant šių angliavandenių vartojimą, sumažinami ir simptomai.
Personalizuota medicina – estetikai
Individualizuota kosmetika ir jos gamybatampa svarbia tendencija, padedanti kurti personalizuotus odos priežiūros produktus pagal pacientų poreikius. Konferencijoje aptarta, kaip farmacija ir kosmetologija gali sujungti jėgas ir kurti produktus atsižvelgiant į paciento odos tipą, jautrumą ar specifines problemas, kaip pigmentacija, sausumas ar aknė.
Aknės valdymo aktualijas konferencijoje pristatė prof. dr. Skaidra Valiukevičienė: aptarta aknės patogenezė, daug dėmesio skirta aknės bakterijai (Cutibacterium acnes) ir veiksmingiems būdams jai įveikti.
Konferencijos „Farmacija ir estetinė medicina. Ruduo 2024“ aktualumas įvairių sričių specialistams patvirtino, kad farmacija ir estetika glaudžiai susijusios sritys, kuriose pasitelkiamas holistinis požiūris į žmogaus sveikatą ir grožį. Organizatoriai tikisi, kad renginys ir toliau skatins dalytis idėjomis, atradimais, plėsti bendradarbiavimo galimybes ir kurti žmonių gerovei skirtas inovacijas.