„Farmacija ir estetinė medicina. Pavasaris 2025“: aktualijos, naujienos, diskusijos

2025-05-19
< Grįžti

Prasminga tradicija tęsiama: jau ketvirtąjį kartą įvairių sričių sveikatos specialistus gegužės į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Farmacijos fakultetą sukvietė konferencija „Farmacija ir estetinė medicina. Pavasaris 2025 m.“. Renginyje aptartos farmacijos ir medicinos sričių inovacijos, mokslo tyrimai ir praktiniai aspektai, skirti puoselėti žmogaus gerovę ir grožį.

Konferenciją organizavo LSMU Medicinos akademijos (MA), Farmacijos fakulteto Vaistų technologijos ir socialinės farmacijos katedra bei Lietuvos estetinės medicinos gydytojų asociacija (LEMGA). Renginys buvo šiltas, gyvas, aktualus, kupinas diskusijų ir nuotaikingos akordeono muzikos.

„Ir farmacijos, ir estetinės medicinos srityje mūsų tikslas bendras – Žmogus. Ši konferencija –  tai bendras mūsų tiltas: tarp laboratorijos ir gydytojo kabineto, tarp kapsulės ir veidrodžio, o svarbiausia – tarp žinių ir jautrumo“, – pabrėžė viena renginio organizatorių, LSMU Farmacijos fakulteto Vaistų technologijos ir socialinės farmacijos katedros vadovė prof. Jurga Bernatonienė.

LEMGA prezidentė, gydytoja Renata Liesė taip pat akcentavo integruotų farmacijos  ir medicinos žinių svarbą padedant pacientui: „Mūsų profesijos susitinka, kai į mus kreipiasi pagalbos. Sukaupę žinias ir išmintį, galime padėti žmogui jaustis geriau, būti sveikam ir  gražiam”.

Dalytasi patirtimi ir žiniomis

LSMU prorektorius studijoms prof. Kęstutis Petrikonis pranešime nagrinėjo mokslo tyrimų poslinkį nuo paviršinės odos korekcijos link sisteminio poveikio. „Oda ir nervų sistema funkcionuoja kaip integruota sistema, kurioje signalinės molekulės užtikrina nuolatinį abipusį ryšį. Neurokosmetologija ir psichkosmetologija siūlo išsamų holistinį požiūrį į odos sveikatą, jungiantį fizinį, neurologinį ir emocinį lygmenis. Psichokosmetologija žvelgia į visumą, neurokosmetologija – tai, kas konkretu, visa tai susijungia į kosmetologiją“, – pastebėjo profesorius.

„Odos išvaizda atspindi bendrą sveikatos būklę, perteikia etninę kilmę, atskleidžia amžių bei gyvenimo būdą“,   pastebėjo prof. J. Bernatonienė. Profesorės pranešimas apie glicerolio svarbą odos jaunystei buvo interaktyvus ir nuotaikingas: konferencijos dalyviai galėjo pasitikrinti žinias, aktyviausieji pelnė prizus.

Konferencijoje „Farmacija ir estetinė medicina. Pavasaris 2025 m.“ daug dėmesio skirta naujausioms  technologijoms, patirties ir žinių sklaidai.

Prof. Francesco Amenta, vienas žymiausių Kamerino universiteto (Italija) medicinos mokslininkų, renginyje skaitė du pranešimus apie estetinės medicinos praktiką. Profesorius pabrėžė, kad aukštos kokybės paslaugos prasideda nuo profesionalaus specialistų rengimo ir nuolatinio žinių gilinimo.

Pranešime apie veido skrodimą profesorius išryškino anatomijos žinių svarbą – tik suprasdami veido struktūrą gydytojai gali užtikrinti procedūrų tikslumą, saugumą ir individualų požiūrį į pacientą. Mokymasis naudojant šviežius kadaverinius preparatus padeda gilinti praktines anatomines žinias, kurios būtinos kiekvienam estetinės medicinos specialistui.

Hialurono rūgštis: kas nauja?

Nebe pirmą kartą pranešimus farmacijos ir estetinės medicinos  konferencijose skaitanti dr. Vania Hiratsuka Dalmedo iš Londono Queen Mary universiteto šį kartą išsamiai pristatė hialurono rūgšties (HA) naudojimą odos biorevitalizacijai. Pranešėja akcentavo, kad HA reikšmė odos regeneracijai grįsta mokslo tyrimais, tačiau siekiant išvengti komplikacijų, būtinas gilus produktų išmanymas ir tinkamas specialistų pasirengimas. Hialurono rūgšties procedūros puikiai dera su kitais odos senėjimą lėtinančiais metodais ir tampa vis svarbesne holistinio požiūrio į odos sveikatą dalimi. Specialistė taip pat pabrėžė nepriklausomų tyrimų svarbą tolesnei šios srities plėtrai.

Dermatologė dr. Lauma Valeine konferencijoje apžvelgė naujausias hialurono rūgšties užpildų tendencijas ir technologinę pažangą. Ji pabrėžė, kad hialurono rūgšties naudojimas atjauninamųjų veido procedūrų srityje išlieka aukso standartu, o naujos kartos „išmanieji“ ir hibridiniai užpildai padeda pasiekti tikslingesnių ir natūralesnių rezultatų. Akcentuota ir kombinuotų terapijų svarba – jos stiprina poveikį, padeda geriau prisitaikyti prie individualių paciento poreikių. Šios srities ateitis – personalizuotas požiūris ir pažangios technologijos, padedančios pasiekti efektyvesnio ir saugesnio estetinio gydymo.

Tarpdisciplininis renginys – mokslo pažangai

Konferencijos metu aptarta plati estetinės medicinos ir farmacinės priežiūros tematika – nuo neurokosmetologijos sąsajų su psichologine sveikata iki žarnyno įtakos emocinei savijautai. Kalbėta apie natūralius ingredientus, vitaminų ir mineralų poveikiui odai, naujas foto- ir pigmentinių sutrikimų gydymo strategijas. Pranešėjai gilinosi į atopinio dermatito, žvynelinės bei rožinės gydymo aktualijas, kolageno ir kitų papildų veiksmingumą.

Pristatyti ir inovatyvūs sprendimai, kaip trimatės ( 3D) spausdinimo technologijos, skirtos veikliųjų medžiagų kontrolei, ar naujos kartos produktai su gydomuoju moliu ir anestetikais. Konferenciją vainikavo aktualūs pranešimai apie hialurono rūgšties taikymą estetinėje ginekologijoje bei ilgaamžiškumo palaikymą medicinos kontekste.

Konferencija „Farmacija ir estetinė medicina“ tapo stipria platforma specialistams keistis žiniomis, pristatyti naujausius tyrimus ir aptarti inovatyvius sprendimus. Renginys sustiprino tarpdisciplininius ryšius, paskatino tolesnį bendradarbiavimą, siekiant holistinio požiūrio į žmogaus sveikatą, grožį ir gerovę.

Kai mokslas, medicina ir estetika veikia išvien, atsiveria naujos galimybės žmogui ne tik atrodyti geriau, bet ir jaustis sveikesniam, labiau pasitikėti savimi, gyventi visavertiškai ir kokybiškai. Tikimasi, kad konferencija taps tolesnės pažangos varikliu, kuris skatins dialogą, naujas idėjas ir realius pokyčius sveikatos priežiūros bei estetinės medicinos srityse.