Kauno universitetų mokslo metų pradžios šventėje – pakili nuotaika ir jaunatviškas entuziazmas

2023-09-01
< Grįžti

Šiandien miesto centre nuaidėjo bendra Kauno universitetų mokslo metų pradžios šventė. Jos metu Mokslo ir žinių dieną drauge paminėjo keli tūkstančiai Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU), Kauno technologijos (KTU), Lietuvos sporto (LSU) bei Vytauto Didžiojo (VDU) universitetų studentų. 

Renginys prasidėjo Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros kiemelyje. Čia Kauno universitetų pirmakursiai drauge pasakė studentų priesaiką, o vėliau, nešini savo Alma Mater vėliavomis, Laisvės alėja nužygiavo Nepriklausomybės aikštės link.

Kauno naujamiesčio širdimi laikomoje aikštėje jaunuoliams sveikinimo kalbą sakė Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda. „Mokiniams ir studentams, ypač pradedantiems pirmuosius mokslo ar studijų metus, linkiu, kad žinių troškimas ir pažinimo džiaugsmas augtų kartu su Jūsų asmeniniu brendimu. Linkiu, kad mokslo ir žinių kelyje Jus visada lydėtų nuoširdūs, išmintingi, pagarbūs ir kūrybingi mokytojai, dėstytojai, ugdytojai, pasiruošę padėti Jums ne tik siekiant sėkmės moksluose, bet ir įgyvendinant svajones“, – Rugsėjo 1-osios sveikinime linkėjo šalies vadovas.

Šventę vainikavo jungtinis universitetų choro ir atlikėjos GJan koncertas. Jame netrūko geros nuotaikos, šokių, jaunatviško entuziazmo bei naujai užsimezgusių pažinčių.

Populiarumas tarp užsienio studentų nemažėja

Rugsėjo 1-osios šventėje LSMU pirmakursiai išsiskyrė savo apranga – jie buvo pasipuošę Universiteto herbo spalvomis. Iš viso studijas LSMU šiemet pasirinko 1600 studentų, ketvirtadalis jų – užsieniečiai. Daugiausia studentų atvyko iš Švedijos, Izraelio ir Indijos, taip pat gausu jaunuolių iš Norvegijos, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Prancūzijos bei kitų pasaulio šalių.

Shamira Kasajja

„Ateinantis studijų metas bus kupinas įvairių iššūkių, kuriuos sprendžiant atsivers naujos galimybes. Nebijokite drąsiai ieškoti ir kurti – mūsų Alma Mater atviras jūsų idėjoms. Tik jūsų rankose – ateitis, o kelias į ją bus grįstas studijų metu įgytomis žiniomis ir įgūdžiais“, – sveikindamas visus įstojusius sakė LSMU rektorius prof. Rimantas Benetis.

LSMU – vienas tarptautiškiausių universitetų Lietuvoje, tad nenuostabu, jog kasmet jį renkasi vis daugiau jaunuolių iš užsienio. Pirmo kurso medicinos studentė Shamira Kasajja, kuri į mūsų šalį atvyko iš Švedijos, pasakoja, kad LSMU pasirinko dėl gerų rekomendacijų.

„LSMU Švedijoje – gerai žinomas ir puikiai vertinamas universitetas. Jį pasirinkti man rekomendavo čia studijuojanti draugė. Kai daugiau pasidomėjau, supratau, kad jis turi viską, ko man reikia. Kaune esu jau dvi savaites, studijuosiu mišrioje grupėje su lietuviais – kol kas viskas patinka, žmonės atrodo draugiški“, – pirmaisiais įspūdžiais dalijosi mergina.

Apie medicinos mokslus svajojo nuo vaikystės, tad iššūkių nebijo

Lina Grinevičiūtė

Kita Medicinos studijų programos pirmakursė Lina Grinevičiūtė pasakoja, jog studijuoti šią sritį svajojo nuo vaikystės, todėl ilgame studijų kelyje kilsiančių iššūkių nebijo.

„Studijuoti mediciną buvo mano vaikystės svajonė. Vienu metu buvo kilę dvejonių – galvojau rinktis teisės mokslus, tačiau galiausiai pasilikau prie pirminio savo sprendimo. Ir nors aplinkiniai gąsdina, jog bus sunku, esu nusiteikusi pozityviai ir tikiuosi geriausio“, – sakė Lina.

Ji džiaugėsi, kad LSMU įsikūręs strategiškai patogioje vietoje – Vidurio Lietuvoje. „Kaunas man gan gerai pažįstamas miestas. Esu iš Šakių, tad būsiu pakankamai arti namų“, – pasakojo šakiškė.

Sveikiname pirmakursius pradėjus naują gyvenimo etapą ir linkime sėkmės mokslo bei pažinimo kelyje!

Visas renginio nuotraukas galite peržiūrėti čia.

Renginio galerija