Lietuvos universitetui 100

1919 m. spalio 15 dieną Kaune startavo Aukštieji medicinos kursai, davę pradžią Aukštiesiems kursams. Aukštieji kursai tapo pagrindu Lietuvos universitetui, kuris įsteigtas 1922 m. vasario 16 dieną.

Lietuvai istoriškai svarbiame universitete, kurio dėka susikūrė modernūs šių dienų Lietuvos universitetai, veikė Humanitarinių mokslų, Matematikos-gamtos, Teisių, Technikos ir Teologijos-filosofijos, Evangelikų teologijos fakultetai. Universitete veikė ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto pirmtaku tapęs visai šaliai ypač svarbus Medicinos fakultetas su Klinikomis, kurios iki šių dienų išliko didžiausiomis Baltijos šalyse. 

2022-ieji – ypatingi metai. Šiemet minime Lietuvos universiteto šimtmetį. Šios sukakties proga Lietuvos sveikatos mokslų universitetas akademinę bendruomenę ir visuomenę kviečia į nemokamus ir atvirus koncertus, paskaitas, parodas, festivalius ir kitas iniciatyvas.

Švęskime Lietuvos universiteto 100-metį!

Vasario 16-osios šventė „Žalgirio“ arenoje

Tai – kultūrinis ir intelektualinis Kauno gyvenimą reprezentuojantis renginys, skirtas Lietuvos universiteto šimtmečiui paminėti. Šventinis renginys apjungs įvairius menus, dalyviai čia išgirs muziką, susipažins su literatūros kūriniais, išvys spektaklius, šokio ir kitų scenos menų siužetus, kino epizodus, vyravusius Kaune 1922–2022 metais.

Renginys vyks 2022 02 16

Kultūros savaitė

Jau tradicija tapęs LSMU renginys šiemet, gegužės mėnesį, apjungs įvairias šimtmečio iniciatyvas, taip pat išvysite kasmetines Kultūros savaitės veiklas, atspindinčias šimtmečio jubiliejų. Šventės dalyvių lauks:

Šimtmečio bendruomenės pietūs pagal tarpukario Lietuvos stilistiką.
Tarptautinis šokių festivalis.
Treniruočių ciklas, skirtas ugdyti šimtmečio sveikuolius.

Renginys vyks 2022 05 02-07

Atvirų paskaitų ciklas

Nuo tarpukario Kauno iki švietimo klausimų ir dirbtinio intelekto – Atvirų paskaitų ciklas aprėps mokslo ir kultūros raidą per praėjusį šimtmetį. Visus metus, kiekvieną mėnesį, atviras paskaitas organizuos Lietuvos sveikatos mokslų, Vytauto Didžiojo ir Kauno technologijos universitetai.

Paveikslų parodos

Paveikslų parodos supažindins visuomenę su Universiteto gyvenimu ir pažanga per praėjusį šimtmetį. Parodos truks visus metus, jose vyks įvairios ekskursijos ir pristatymai bendruomenei.

Artimiausios planuojamos parodos:

„Lietuvos universiteto Medicinos fakulteto Veterinarijos skyriaus veikla ir dėstytojai 1922-1929 m.“
 2022 03 04

„Aukštasis medicinos mokslas Kaune 1919-1930 metais.“
2022 03 18

„Vytauto Didžiojo universiteto Medicinos fakulteto Medicinos, Odontologijos, Farmacijos skyriai: 1930-1940 m. studijos ir mokslai.“
2022 04 04

Šimtmečio slėpiniai

Lapkričio 7-13 dienomis studentus pasitiksime šimtmečio slėpinių paieškomis. Studentai leisis į įdomių faktų, nuotraukų ir kitų atributų paieškas ir atradimus. Įveikę visą slėpinių trąsą bus apdovanoti. Daugiau informacijos – artėjant renginiui.

Naktinis kinas bibliotekoje

Studentų gyvenimas iš bendrabučių retkarčiais persikelia į mūsų biblioteką, kuri veikia visą parą. Šįkart bibliotekoje ne tik mokysimės – Jūsų lauks naktinio kino seansai ir protmūšiai. Stebėkite renginių kalendorių, kur rasite daugiau informacijos apie renginius.

Sekite kalendorių ir nepraleiskite šimtmečio renginių!