LSMU absolventams įteikti diplomai: linkėta tobulėti, būti laimingais ir teikti viltį žmonėms
„Žalgirio“ arenoje trečiadienį įvyko ypatingos iškilmės: nuskambėjo daugiau kaip tūkstančio Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) absolventų priesaikos.
Iš viso pasaulio
LSMU Medicinos, Odontologijos, Farmacijos, Slaugos, Visuomenės sveikatos, Veterinarijos ir Gyvūnų mokslų fakultetus šiemet baigė 1100 specialistų. Beveik kas dešimtas jų mokslus baigė su pagyrimu (120). Daugiausiai absolventų – medikų (420).
Studijos – intensyvios ir atsakingos, bet jaunuoliai rado laiko ne tik paskaitoms ir knygoms. Vieni laisvalaikiu siekė sporto aukštumų, kiti buvo aktyvūs visuomeniniame gyvenime.
Iškilminga absolventų priesaika skambėjo ir anglų kalba: LSMU – vienas tarptautiškiausių šalies universitetų. Tarp šiemet Kaune baigusiųjų studijas – 228 absolventai iš užsienio šalių. Daugiausiai jų – iš Izraelio, Švedijos, Vokietijos, Indijos, Ispanijos, Prancūzija, Didžiosios Britanijos, Libano.
Absolventus pasveikinti su svarbiu gyvenimo įvykiu susirinko jų tėvai, kiti artimieji, draugai, akademinė bendruomenė.
Šventės akimirkos
„Esu be galo laiminga. Studijos buvo sunkios, bet tai suteiks man ir mano šeimai didžiulių galimybių. Šiuo džiaugsmu noriu pasidalyti su visais man brangiais žmonėmis“, – prie fotosienelės apsupta artimųjų kalbėjo viena medicinos absolvenčių.
Progos įamžinti universiteto baigimo ir diplomų įteikimo šventės akimirkas nepraleido ir kiti jaunuoliai bei jų artimieji. „Tai buvo gyvenimą keičianti patirtis ir profesine, ir gyvenimiška prasme“, – apie studijas LSMU teigė ir kiti kalbinti absolventai.
Absolventų pergalės – ir universiteto laimėjimas
Diplomų įteikimo ceremonija vyko iškilmingo LSMU Senato posėdžio metu. Paskelbusi posėdžio pradžią LSMU Senato pirmininkė, LSMU Medicinos akademijos Slaugos fakulteto dekanė prof. Jūratė Macijauskienė šią universiteto bendruomenei svarbią dieną kreipėsi į absolventus. „Jūs šiandien svarbiausi“, – akcentavo J. Macijauskienė ir dėkojo už jų atsidavimą studijoms, ryžtą, svajones ir indėlį į progresą.
LSMU rektorius profesorius Rimantas Benetis atkreipė dėmesį, kad absolventų laukia galimybių kosmosas. „Kosmosas, kuriame reikės išmokti suvaldyti technologijas, skaitmenizavimą, robotiką, biotechnologijas, susitikti su globaliais iššūkiais ekologijos srityje“, – kalbėjo R. Benetis, išreiškęs viltį, kad žinios ir įgūdžiai, įgyti LSMU, absolventams padės nukalti sėkmingas jų profesines ir gyvenimo istorijas.
„Kiekviena jūsų sėkmė ir pergalė bus ir mūsų Alma Mater sėkmė ir pergalė. Džiaugsimės ir didžiuosimės, kai kursite tokią ateitį, kokios šiandien dar net neįsivaizduojame“, – sakė rektorius, dėkojęs absolventų artimiesiems, kad palaikė ir pasitikėjo jais, o tuo pačiu ir LSMU.
Sveikinimų ir gražių žodžių dėl pasirinkto prasmingo kelio negailėjo ir šventėje apsilankę Izraelio ambasadorė Lietuvoje Hadas Wittenberg Silverstein, Japonijos ambasadorius Ozaki Tetsu, Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas.
LSMU Studentų atstovybės prezidentas Margiris Alesius absolventams linkėjo stiprybės, sėkmės bei nepamiršti motyvacijos, kuri atvedė į LSMU.
Tradiciškai į baigusiuosius studijas kreipėsi ir fakultetų dekanai, priminę, jog universiteto durys visada atviros, o tobulinti savo žinias ir įgūdžius jauniesiems sveikatos specialistams teks visą gyvenimą.
Antras geriausiųjų sąraše
Šventė tradiciškai pradėta „Tautiška giesme“ ir „Gaudeamus“, kuriuos atliko LSMU akademinis choras „Neris“ (vad. prof. Tomas Lapinskas) ir profesionalus džiazo orkestras „Kauno bigbendas“ (vad. Vaidas Andriuškevičius).
Lauktas svečias muzikinėje programoje – atlikėjas Jurgis Brūzga.
Žurnalo „Reitingai“ sudarytame geriausiųjų Lietuvos valstybinių universitetų sąraše LSMU šiemet pakilo į antrą poziciją.
Aukštų įvertinimų universitetas pasiekė pagal alumnų kuriamos pridėtinės vertės ir darbdavių vertinimų, studentų ir studijų, esamo ir ateities akademinio personalo, mokslo, meno ir/ar sporto veiklos bei aukščiausių akademinių pasiekimų kriterijus.
LSMU, vienas didžiausių ir pažangiausių europines gyvybės, sveikatos, veterinarijos ir žemės ūkio mokslų tradicijas puoselėjančių universitetų Baltijos šalyse, aukštas pozicijas tarp geriausiai įvertintų pasaulio universitetų užėmė ir tarptautiniuose reitinguose.