LSMU bendradarbiaus su Azerbaidžano medicinos universitetu
Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) plečia bendradarbystės su aukštosiomis medicinos mokyklomis tinklą. Gegužės 18 d. LR Prezidentas Gitanas Nausėda oficialiu vizitu lankėsi Baku ir susitiko su Azerbaidžano prezidentu Ilhamu Alijevu. Kartu su LR prezidentu į Azerbaidžaną vyko gausi Švietimo ir mokslo, Ekonomikos ir inovacijų, Susisiekimo ir Žemės ūkio ministerijų delegacija, verslo atstovai, ieškantys galimybių plėsti veiklą.
LSMU rektorius prof. Rimantas Benetis ir TRSC dekanė prof. Ingrida Janulevičienė vizito Azerbaidžano Respublikoje metu susitiko su šios šalies sveikatos ir švietimo ministerijų atstovais, aptarė galimybes bendriems mokslo projektams, dėstytojų mainams, studijų kokybės problemas ir tarptautiškumo skatinimą. Susitikime su H.Alijevo fondo atstovais malonu buvo išgirsti, kad Azerbaidžane šiuo metu prioritetas teikiamas švietimui ir medicinai, netgi aplenkiant šios šalies prioritetu laikytas naftos ir dujų pramonės sritis.
Susitikimo su Azerbaidžano medicinos universitetu (ATU) metu abu rektoriai pristatė aukštąsias mokyklas, aptarė bendradarbiavimo perspektyvas ir pasirašė bendradarbiavimo memorandumą. ATU rektorius prof. Garay Garaybayli kalbėjo apie beveik šimtmetį siekiančio universiteto svarbiausius istorijos momentus ir dabartinę veiklą.
Azerbaidžano medicinos universitetas įkurtas 1930 m., yra viena didžiausių, prestižinių šalies aukštųjų mokyklų, turinti tarptautinę akreditaciją. ATU veikia 5 fakultetai: bendrosios medicinos, medicininės profilaktikos, odontologijos, karo medicinos, farmacijos, mokosi apie 8 tūkst. studentų, iš kurių – beveik 1,2 tūkst.– užsieniečiai. Rektorius pabrėžė, jog puiki universiteto materialinė techninė bazė – modernia įranga aprūpintos klinikos, mokslo tyrimų laboratorijos, edukacinės erdvės – skirtos tolesnei medicinos srities ir mokslo tyrimų plėtrai.
LSMU rektorius prof. Rimantas Benetis pristatė Universitetą, pabrėžė puikias šiuolaikiškas sąlygas studijoms, mokslo ir klinikinės veiklos plėtrai, augantį užsienio studentų skaičių. Šiuo metu beveik 25 proc. LSMU studentų – atvykę iš įvairių pasaulio šalių.
Susitikime taip pat dalyvavo Lietuvos prezidento patarėjas mokslo, švietimo ir kultūros klausimais Paulius Baltokas, LSMU tarptautinių ryšių ir studijų centro dekanė prof. Ingrida Janulevičienė, ATU švietimo reikalų prorektorius, asocijuotas profesorius Zulfugar Musabeyov, mokslo reikalų vicekancleris, profesorius Rauf Baylarov ir kt. Tikimasi, kad su ATU pasirašytas memorandumas prisidės prie bendradarbiavimo medicinos srityje plėtros tarp abiejų universitetų ir valstybių.