LSMU bibliotekos atstovės EAHIL 2026 – dėmesio sulaukę pranešimai ir tarptautinis bendradarbiavimas

2026-06-22
< Grįžti

Birželio 8 – 12 d. vykusi European Association for Health Information and Libraries (EAHIL) konferencija šiais metais Antalijoje, Turkijoje, subūrė įvairių sričių medicinos bibliotekų specialistus iš daugiau nei 40 pasaulio šalių. Tarp jų Lietuvą atstovavo net trys LSMU Bibliotekos ir informacijos centro atstovės.

Dokumentų komplektavimo ir saugojimo skyriaus vadovė Lina Nesovienė šių metų konferencijoje pristatė žmogiškąją bibliotekinės sistemos diegimo pusę pranešime „The Complexity of Success: Rethinking Library System Migration Through Staff Experience“. Atliktame tyrime ji analizavo, kaip dideli technologiniai pokyčiai veikia darbuotojų savijautą, profesinį pasitikėjimą ir kasdienį prisitaikymą prie naujų darbo procesų. Ši tema ypač aktuali šiuo metu, kai Universitetas aktyviai diegia naujas sistemas. Skaitmeninė transformacija nėra vien tik techninis projektas – sėkmingam pokyčiui svarbu ir tai, kaip darbuotojai supranta, priima bei prisitaiko prie naujų darbo procesų. Pranešimas taip pat sulaukė tarptautinio įvertinimo – jam skirtas geriausio žodinio pranešimo apdovanojimas „Best Oral Presentation“.

Bibliotekos ir informacijos centro vadovo pavaduotoja Daiva Jurkšaitienė stendinių pranešimų sekcijoje pristatė pranešimą „The Role of LSMU CRIS in Enhancing Research Data Management Efficiency, Accessibility, and Transparency“, kuris sulaukė dėmesio dėl savo aktualumo ir praktinės reikšmės. Jame buvo pristatytas mokslo informacijos sistemų vaidmuo didinant mokslinių tyrimų duomenų valdymo efektyvumą, prieinamumą ir skaidrumą, pabrėžiant jų svarbą institucijos mokslinės veiklos duomenų vertinimui ir tarptautiniam matomumui. Taip pat aptartos bendradarbiavimo ir įsitraukimo į tarptautinius projektus galimybės mokslo informacijos valdymo bei atvirojo mokslo srityse.

Informacijos specialistė Gabija Jurkšaitytė savo pranešime „From Resource Managers to Research Partners: The Emerging Roles of Medical Librarians“ nagrinėjo besikeičiantį medicinos bibliotekininkų vaidmenį mokslinių tyrimų procese. Pranešime buvo aptarta, kad nors bibliotekininkų kompetencija vis dažniau tampa svarbia tyrimų dalimi, jų indėlis ne visada pripažįstamas kaip lygiavertė mokslinės partnerystės dalis – kartais bibliotekininkai vis dar suvokiami pirmiausia kaip paslaugos teikėjai. Pranešimas sulaukė didelio kitų institucijų susidomėjimo – G. Jurkšaitytė buvo pakviesta šį pranešimą pristatyti ir jų institucijose, pasidalijant jame aptartomis įžvalgomis su kolegomis. Ji taip pat dalijosi įžvalgomis, kaip stiprinti bibliotekininkų, kaip mokslinių tyrimų partnerių, pripažinimą bei skatinti bendradarbiavimą su tyrėjais. Diskusijos su kolegomis iš įvairių šalių parodė, kad daugelis bibliotekų susiduria su panašiais iššūkiais, o dalijimasis patirtimi ir sprendimais padeda stiprinti bibliotekininkų vaidmenį šiuolaikiniame moksle.

EAHIL konferencijoje LSMU Bibliotekos ir informacijos centro atstovės taip pat dalyvavo žodinių bei stendinių pranešimų sekcijose, mokėsi aukšto lygio dirbtuvėse. Intensyvioje penkių dienų programoje jos ne tik dalijosi savo žiniomis bei patirtimi, sėmėsi naujų idėjų iš kitų konferencijos dalyvių pranešimų, bet ir diskutavo bei stiprino bendradarbiavimo ryšius su kolegomis iš viso pasaulio. Atstovės vertina galimybę atstovauti LSMU 2026 m. EAHIL konferencijoje.