LSMU vadovai gilino žinias komandinio darbo mokymuose

2023-05-10
< Grįžti

Gegužės 5-6 dienomis Birštone vyko kasmetiniai Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) vadovų mokymai. Renginyje dalyvavo per 70 vadovų, atsakingų už sėkmingą įvairių akademinių ir administracinių Universiteto padalinių darbą.  

Šių metų mokymų tema buvo „Komandinio darbo iššūkiai ir privalumai“. Jų metu savo patirtimi su LSMU vadovais pasidalijo žinomi verslo valdymo ir ugdančiojo vadovavimo ekspertai – karjeros patarėjas Saulius Jovaišas, krizių valdymo konsultantas Paulius Egidijus Kovas, organizacijų psichologė Ieva Daubaraitė-Palmquist, psichologas, ugdymo partneris Dr. Arvydas Būta.

Komandinis darbas leidžia efektyviau pasiekti bendrus rezultatus

LSMU Administracijos ir finansų direktorės Laimos Matusevičienės teigimu, šiemet komandinio darbo tema pasirinkta neatsitiktinai – organizacija sėkmingiausia tuomet, kai padaliniai bendradarbiauja tarpusavyje ir drauge siekia užsibrėžtų tikslų.

„Mūsų Universitetas pasižymi tuo, kad turi labai daug struktūrinių padalinių – daugiau nei 150. Tam, kad organizacija veiktų efektyviai, vadovams būtini įvairūs vadybiniai gebėjimai, nepakanka specialiųjų, profesinių kompetencijų. Praėjusiais metais, atsižvelgiant į naują LSMU strateginių plėtros gairių 2022-2026 m. periodą, dėmesys buvo skirtas strateginiam planavimui ir valdymui , o šiemet, atsižvelgus į bendruomenės poreikius ir pasiūlymus, prioritetą skyrėme komandiniam darbui. Norint pasiekti rezultatus tokioje didelėje organizacijoje, padaliniai tiesiog privalo dirbti išvien“, – sakė direktorė.

Vadovams svarbu nuolat kelti kompetenciją bei atnaujinti žinias

Pasak mokymus organizavusios LSMU Personalo tarnybos vadovės Linos Keršytės, jų tikslas – ne tik sustiprinti padalinių bendradarbiavimą, bet ir kelti vadovų kompetenciją vadovavimo bei lyderystės srityse.

„Norint būti geru vadovu, reikia tokių įgūdžių, kurie leistų patraukti darbuotojus jiems nejaučiant. Reikia mokėti su kolektyvu sukurti tokius santykius, kad visi norėtų siekti bendro tikslo. Visi LSMU vadovai jau turi didesnę ar mažesnę vadovavimo patirtį, tačiau jiems naudinga pastiprinti asmenines savo kaip lyderių savybes, permąstyti savo vaidmenį komandoje, išmokti pritaikyti tinkamiausią komandinio darbo stilių“, – sakė ji.

Išklausę tris pranešimus, išmoktas pamokas LSMU vadovai pritaikė praktikoje. Jiems teko užduotis sukurti Rube Goldberg projektą. Ši mokymus užbaigusi veikla sustiprino komandinį bendradarbiavimą bei pagerino tarpusavio susikalbėjimą siekiant bendro tikslo.

Dėkojame visiems dalyvavusiems!

Galerija