LSMU Viešųjų pirkimų tarnyba pelnė Inovatyviausio pirkimo mokslui vystyti apdovanojimą

2024-11-29
< Grįžti

Efektyviausių viešųjų pirkimų rinkimuose Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Viešųjų pirkimų tarnyba pelnė Inovatyviausio pirkimo mokslui vystyti apdovanojimą. Šis įvertinimas skirtas už sėkmingą ikiklinikinių tyrimų smulkių gyvūnų multimodalinio skenavimo įrangos pirkimą.

Įranga skirta smulkiems gyvūnams skenuoti, atliekant pozitronų emisijos tomografiją ir magnetinio rezonanso tomografiją. Ši pažangi technologija leidžia laboratorijose atliekamų mokslinių tyrimų rezultatus klinikinėje praktikoje pritaikyti efektyviau ir tiksliau.

Efektyviausių viešųjų pirkimų rinkimus jau penktus metus iš eilės organizavo Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba. Iš gausybės dalyvių nugalėtojai išrinkti penkiose kategorijose: sumaniausiai organizuotų, socialiai atsakingiausių, inovatyviausių, geriausios pirkimų vadybinės praktikos, sėkmingiausio pirkėjo ir tiekėjo pirkimų.

LSMU Viešųjų pirkimų tarnybos vadovės Ingridos Nausėdaitės teigimu, šis apdovanojimas yra ne tik Universiteto įvertinimas, bet ir didelis žingsnis į priekį viešųjų pirkimų srityje.

„Universitetas savo inovatyviais viešaisiais pirkimais parodė, kad viešieji pirkimai ne tik gali būti efektyvūs, bet ir gali skatinti technologinę pažangą bei tvarumą. Laimėtas inovatyviausio pirkimo apdovanojimas yra įrodymas, kad LSMU siekia užtikrinti aukščiausius kokybės standartus, leidžiančius spartinti mokslo pažangą ir diegti naujausias technologijas, kurios gali pakeisti ligų diagnostiką, gydymą ir prevenciją. Šiuo metu, kai technologijos sparčiai keičia mūsų gyvenimą, reikia inovatyvių sprendimų, kurie būtų orientuoti į kokybišką medicininę įrangą bei įrangos techninį pranašumą“, – kalbėjo apdovanojimą pelniusios tarnybos vadovė.

Pasak ikiklinikinių tyrimų smulkių gyvūnų multimodalinio skenavimo įrangos pirkimo komisijos nario prof. dr. Donato Vajausko, Universitetas, įsigydamas šią įrangą, užpildė itin svarbią spragą transliacinės medicinos grandinėje.

„Įranga ypač reikšminga siekiant nuosekliai vykdyti visus mokslinio eksperimento etapus, įskaitant ikiklinikinio biologinio veikimo įvertinimą, kuris būtinas, kad naujos gydymo metodikos ir inovatyvūs sprendimai greičiau pasiektų pacientus. LSMU yra regiono lyderis mokslo ir tyrimų srityje, ypač išsiskiriantis dėl įdiegtos pažangiausios ikiklinikinės pozitronų emisijos tomografijos ir magnetinio rezonanso tomografijos įrangos. Tokio tipo įranga yra vienintelė Baltijos šalyse, todėl Universitetas tampa svarbiu mokslo centru ne tik Lietuvoje, bet ir visame regione“, – teigė profesorius.

Artimiausi moksliniai centrai, kurie vykdo ikiklinikinius smulkių gyvūnų tyrimus, yra Švedijos Karolinskos Institutas bei Helsinkio, Kopenhagos ir Varšuvos universitetai. LSMU suteikia mokslininkams ir tyrėjams galimybę atlikti pažangius tyrimus, taip skatindamas regiono mokslinį progresą ir tarptautinį bendradarbiavimą.

„Mokslininkų vykimas į parodas ir konferencijas tiek Lietuvoje, tiek užsienyje buvo neatsiejama šio projekto pasiruošimo dalis, nes tai suteikia galimybę tiesiogiai susipažinti su naujausiomis technologijomis ir inovatyviomis įrangomis, kurios gali būti naudingos projekto tikslams. Mokslininkų komanda siekė įgyti išsamios informacijos apie rinkoje pasiekiamus sprendimus ir technologijas“, – pasakojo ikiklinikinių tyrimų smulkių gyvūnų multimodalinio skenavimo įrangos pirkimo komisijos pirmininkė Živilė Kasperavičienė.

Po atlikto rinkos tyrimo buvo paskelbta rinkos konsultacija Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje. Tiekėjai aktyviai dalyvavo rinkos konsultacijoje ir teikė pastabas bei pasiūlymus, į kuriuos buvo atsižvelgta.

„Jau vykstant konkursui, mus lydėjo sėkmė, nes dėl pirkimo sąlygų ar techninės specifikacijos iš tiekėjų negavome nei pastabų, bei pretenzijų. Pirkime dalyvavo du tiekėjai. Džiaugiamės, kad buvo naudojamas ne mažiausios kainos, o kainos ir kokybės santykio kriterijus. Mūsų atveju tai labai pasiteisino, nes laimėjęs tiekėjas pasiūlė ne tik papildomą garantinį terminą, bet ir techninį įrangos pranašumą bei galimybę instaliuoti papildomą funkcionalumą, kuris leis naudotis įranga ilgiau, o ateityje bus išvengta papildomo pirkimo ir, žinoma, sutaupyta lėšų“, – pridūrė vyriausioji Viešųjų pirkimų tarnybos specialistė.

Sveikiname pirkimą organizavusius kolegas ir linkime sėkmės ateityje vykdant inovatyvius viešuosius pirkimus.