Inovatyvios fizioterapinės priemonės, darančios teigiamą poveikį diabeto gydymui, sukūrimas

< Grįžti

Projekto Nr. 02-020-K-0059

Projekto pavadinimas: Inovatyvios fizioterapinės priemonės, darančios teigiamą poveikį diabeto gydymui, sukūrimas

Projekto vykdymo laikotarpis: nuo 2024 birželio 13 d. – 2026 birželio 13 d.

Projekto vykdytojas: UAB „Inovatyvios diagnostikos centras“

Projekto mokslinio tyrimo vadovas: Prof. dr. Rasa Verkauskienė

Projekto partneris: Lietuvos sveikatos mokslų universitetas

Bendra projekto vertė: 612 595,34 Eur, iš kurių 472 083,05 Eur sudaro Europos regioninės plėtros fondo lėšos

 

Santrauka: Cukrinis diabetas yra lėtinė liga, paplitusi visame pasaulyje. Pasaulinės sveikatos organizacijos bei tarptautinės diabeto federacijos duomenimis 2022-aisiais metais pasaulyje diabetu sirgo per 463 mln. suaugusių (20-79 m.) žmonių. Dėl gyventojų senėjimo, nutukimo bei neaktyvaus gyvenimo būdo prognozuojama, kad 2045-aisiais metais šis skaičius pasieks 700 mln. Esami gydymo būdai, tokie kaip insulino terapija ir geriamieji vaistai, ne visada užtikrina pakankamą gliukozės kiekio kraujyje kontrolę ir gali turėti šalutinių poveikių. Inovatyvių gydymo metodų, tokių kaip fizioterapinių priemonių kasos ląstelių elektromagnetinei stimuliacijai, sukūrimas gali pasiūlyti naujų galimybių veiksmingai ir saugiai gydyti diabetą. Atsižvelgiant į didėjančią diabeto epidemiją ir inovatyvių jo gydymo sprendimų poreikį, tokios fizioterapinės priemonės kūrimas atitinka pasaulines sveikatos tendencijas, kuriomis siekiama pagerinti gydymo rezultatus ir pacientų gyvenimo kokybę.

Projekto tikslas ir rezultatai. Projektu yra siekiama sukurti inovatyvią, nefarmakologinio poveikio priemonę, darančią teigiamą poveikį diabeto gydymui. Fizioterapinės priemonės veikimo principas – elektromagnetinio lauko ir optinės spinduliuotės kompleksinis terapinis poveikis in vivo  žmogaus kasos ląstelėms. Sukurta fizioterapinė priemonė stimuliuotų kasos ląstelių funkciją, padidintų insulino gamybą ir pagerintų gliukozės kiekio kraujyje reguliavimą. Ilgalaikis tikslas – sukurti fizioterapinę priemonę, pritaikytą pagal individualius pacientų poreikius. Tai suteiktų individualų diabeto valdymo metodą, optimizuotą kiekvienam pacientui. Projekto rezultatas  – rinkai būtų pateiktas pasaulio lygiu naujas inovatyvus produktas, skirtas diabeto gydymui nefarmakologinėmis priemonėmis.
Projektas atitinka MTEPI prioriteto „Sveikatos technologijos ir biotechnologijos” tematiką „Pažangios taikomosios technologijos asmens ir visuomenės sveikatai” ir yra vykdomas pagal ekonomikos transformacijos ir konkurencingumo plėtros programos pažangos priemonę „Sukurti nuoseklią inovacinės veiklos skatinimo sistemą“.