Už klasės ribų: virtualioji realybė, papildyta realybė ir haptika, skirta patobulintam chirurginiam mokymui ir švietimui
(angl. Beyond the Classroom: Virtual Reality, Augmented Reality and Haptics for Enhanced Surgical Training and Education)
- Projekto Nr.: 2023-1-NO01-KA220-HED-000160462
- Projekto akronimas: ImmersiveSurgicalEdu
- Projekto vadovas (LSMU): Andrėjus Subočius
- Projekto koordinatorius: University of Agder (NO)
- Projekto partneriai: University of Siena (IT); Kaunas University of Technology (LT)
- Finansavimas: The EU programme Erasmus+
- Bendra projekto vertė: 250 000,00 Eur
- Projekto vertės dalis, skirta LSMU: 47 248,00 Eur
- Projekto terminas: nuo 2023-10-01 iki 2025-09-30
- Projekto puslapis: www.immersivesurgicaledu.eu
Projekto santrauka
Chirurgijos specialistų profesinis paruošimas ir ugdymas priklauso nuo daugelis aspektų. Vieni svarbiausių yra teorinės žinios, praktinė patirtis, judesių ir lytėjimo gebėjimų ugdymas. Šiandien galimybės gauti standartizuotą profesinį paruošimą yra ribotos, o įprasti mokymo metodai ne visada garantuoja būtinos patirties ir chirurginių gebėjimų išugdymą. Šiuolaikinės skaitmeninės, įtraukiosios technologijos, įskaitant virtualią (VR) ir papildytą (AR) tikroves, suteikia galimybę standartizuoti ir pagerinti chirurginį mokymą, leidžia besimokantiesiems praktikuotis ir tobulinti savo gebėjimus saugioje ir kontroliuojamoje aplinkoje. Haptinis (lytėjimo) grįžtamasis ryšys, naudojant šiuolaikinius prietaisus, leis studentams patirti chirurginių operacijų tikroviškumą, suteiks tikrą prisilietimo jausmą, padės įgyti svarbių motorinių įgūdžių bei pasitikėjimo realaus klinikinio darbo metu.
Projekto tikslai
- Geresnis ir efektyvesnis mokymasis: įvairialypė mokymosi sistema suteikianti geresnę įtraukiąją ir tikroviškesnę mokymosi patirtį, siekiant geresnių mokymosi rezultatų ir įgūdžių tobulinimo.
- Praktinė patirtis: sukurti saugią ir tikrovišką aplinką chirurgijos įgūdžiams lavinti, kurioje galima atlikti praktines chirurgines procedūras virtualiai.
- Daugiarūšis grįžtamasis ryšys: siekiama suteikti įvairialypį mokymosi patyrimą, leisianti besimokantiems gauti grįžtamąjį ryšį vaizdiniu, garsiniu ir lytėjimo pavidalu.
- Geresnis įgūdžių įsisavinimas: projektu siekiama pagerinti chirurginių įgūdžių įsisavinimą ir veiksmų įsiminimą, sukuriant daugialypę mokymosi aplinką, kuri gali padėti lavinti, konsoliduoti ir atkurti įgūdžių „atmintį“.
Rezultatai
Projekto metu siekiama konkrečių rezultatų. Numatyta sukurti atviros prieigos mokymosi šaltinį chirurgijos specialybių stažuotojams, dėstytojams ir mokslininkams. Siekiama palengvinti daugiarūšės aplinkos prieigą chirurgijos mokyme, apjungiant įvairialypius išteklius: mokomuosius filmus, interaktyvius virtualus trimačius modelius ir kitus mokomuosius išteklius.
Numatyta pasiekti šiuos konkrečius rezultatus:
- Įtraukiojo mokymosi ir praktikos taikymo, konkrečioje medicinos studijų programoje, sąvado parengimas
- Įtraukiojo mokymosi scenarijų kūrimas pasirinktai studijų programai.
- Pasirinktos studijų programos planavimas integruojant parengtus mokymosi scenarijus.