Nauji pirmakursiai oficialiai tapo LSMU bendruomenės nariais – jiems įteikti balti chalatai

2023-09-25
< Grįžti

Rugsėjo viduryje visiems Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) pirmakursiams įteikti balti chalatai. Šis apdaras asocijuojasi su giliomis žiniomis, empatija ir pagarba pacientui, dėstytojams bei kolegoms. Būsimiems žmonių ir gyvūnų sveikatos priežiūros specialistams tai yra įsipareigojimo atsakingai ir sąžiningai atlikti savo pareigas simbolis.

Tradiciškai pirmieji baltus chalatus gavo Medicinos fakulteto pirmakursiai. Taip pat jau antrus metus iš eilės LSMU Studentų reikalų tarnybos iniciatyva chalatai buvo įteikti ir Farmacijos, Odontologijos, Veterinarijos, Slaugos, Visuomenės sveikatos ir Gyvūnų mokslų fakultetų pirmo kurso studentams.  

Prisiekė į studijas žiūrėti atsakingai

Iškilmingoje šventėje pirmieji baltus chalatus gavo būsimieji gydytojai. Pasveikinti juos prisijungus prie medikų bendruomenės atvyko LSMU rektorius, garsus kardiochirurgas prof. dr. R. Benetis, Medicinos fakulteto dekanas, anesteziologas prof. dr. A. Macas, buvęs ilgametis fakulteto dekanas, šios tradicijos pradininkas, proktologas prof. dr. A. Tamelis bei Studentų dekanė, akušerė ginekologė dr. L. Malakauskienė.

Stebint šiems medicinos autoritetams pažadą atsakingai ir sąžiningai studijuoti medicinos mokslą medicinos pirmakursiai įtvirtino simboline Hipokrato priesaika.

„Ši šventė, ši priesaika ir baltas chalatas simbolizuoja, kad jūs tampate medikų bendruomenės nariais. Tai yra didelis džiaugsmas, bet kartu ir didelis įsipareigojimas. Gydytojas nėra laisvas žmogus visuomenėje – jis turi daugybę atsakomybių. Iš jo tikimasi labai daug dalykų: profesionalumo, žinių, gebėjimų. Tai liečia ir jūsų išvaizdą, jūsų aprangą, jūsų elgesį, netgi tai, kaip jūs kalbate. Baltas chalatas simbolizuoja šį pasaulį, į kurį jūs ateinate ir kurio dalimi tampate“, – gydytojo pareigą atsakingai žiūrėti į savo profesiją pabrėžė prof. dr. A. Tamelis.

„Medicinos mokslai yra rimti mokslai. Chalatas jus tam tikra prasme disciplinuos ir įpareigos“, – jam antrino prof. dr. R. Benetis. Rektorius taip pat pasidžiaugė, kad šį rugsėjį, kaip ir kiekvienais metais, gausu pirmakursių, o jų gretose – nemažai užsieniečių.

„Šiemet turime daugybę studentų, ketvirtadalis jų yra atvykę iš užsienio. Tai labai džiugina, nes tai reiškia, kad yra pasitikėjimas Universitetu ir mūsų siūlomomis studijų programomis. Tikiu, kad absoliuti didžioji dalis jūsų sėkmingai baigs studijas, liks, darbuosis, gydys pacientus ir didžiuosis savo profesija“, – sakė LSMU vadovas.

Chalatus dovanojo partneriai

Studentų dekanės dr. L. Malakauskienės teigimu, Pirmakursio chalato šventė – puiki proga pasidžiaugti, kad studentai pasirinko būtent Lietuvos sveikatos mokslų universitetą.

„Ši diena – tai vieno jūsų gyvenimo etapo pabaiga ir naujo pradžia. Kelias iki čia nebuvo lengvas – egzaminai, bendrojo priėmimo etapai, universiteto sutarčių pasirašymas, studentiško profilio susikūrimas – visa tai pareikalavo daug pastangų. Tačiau šiandien Jūs esate čia. Tikimės, kad gera, pakili nuotaika jus lydės visus ateinančius mokslo metus“, – pirmakursius sveikino LSMU Studentų dekanė doc. dr. L. Malakauskienė.

Būtent jos vadovaujamos tarnybos komandos ir socialinių partnerių dėka antrus metus iš eilės baltus chalatus gavo visų LSMU studijų programų pirmo kurso studentai. Juos jaunuoliams dovanojo ištikimi ir nauji partneriai, su kuriais Universitetas bendradarbiauja vykdant bendrus projektus, organizuojant studijų praktikas bei įdarbinant absolventus.

Šių mokslo metų pirmakursio chalato iniciatyvą rėmė dantų kapų gamintoja „Ordoline“, odontologijos klinika „KDK“, odontologinių prekių tiekėjai „Mardentas”, „Agrokoncerno“ įmonių grupė, vaistinių tinklas „Gintarinė vaistinė“, laboratorija „Antėja“, „Eglės sanatorija“, internetinė parduotuvė „Hifamed“, medicinos įrangos tiekėjai „Medita“ ir ortopedinių prekių gamintojai „Pirmas žingsnis”.

„Fakultetų atstovų ir pirmakursių vardu dėkojame už bendradarbiavimą ir savo įmonių sėkmės formulių pasidalinimus. Dovanotas baltas chalatas sustiprina naujų studentų motyvaciją mokytis, siekti sėkmingos karjeros ir netolimoje ateityje prisijungti prie klestinčių Lietuvos įmonių“, – sakė doc. dr. L. Malakauskienė.  

Rinkis sveikatos mokslus įkvėpė artimųjų pavyzdys

LSMU Farmacijos studijų programos pirmakursė Augustė Zorskytė sako, kad labai laukė, kada pagaliau galės pasipuošti šiuo simboliniu studijų apdaru. Jos teigimu, jis ne tik išskiria sveikatos priežiūros specialistus iš minios, bet ir leidžia jiems jaustis patogiai neretai įtempto bei varginančio darbo metu.

„Man šis baltas chalatas simbolizuoja mano profesijos kasdienybę. Be galo laukiau to momento, kai pagaliau galėsiu jį užsidėti“, – džiaugsmo neslėpė ji.

Mergina pridūrė, kad farmacijos studijas LSMU pasirinko įkvėpta artimųjų: „Pasirinkau LSMU dėl to, kad turėjau įkvepiantį pavyzdį – savo šeimą, kurioje yra gydytojų ir farmacininkų. Todėl visada žinojau, kad studijuosiu sveikatos mokslus. Galiausiai pasirinkau farmacijos kryptį“.

Pirmakursė Augustė papasakojo ir apie pirmuosius studijų Universitete įspūdžius: „Pirmųjų kelių savaičių įspūdis toks, kad LSMU dėstytojai yra be galo nuoširdūs ir draugiški. Jie sukūrė mums tokią atmosferą, kurioje yra jauku ir malonu mokytis“.

Galerija