Prestižiniame THE WUR reitinge LSMU įvertinimai – vieni aukščiausių tarp šalies universitetų

2023-10-03
< Grįžti

Naujausiame prestižiniame „Times Higher Education 2024“ (THE WUR) pasaulio universitetų reitinge Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) rezultatai – vėl vieni aukščiausių Lietuvoje.

Universitetas šiemet vėl yra tarp 801 – 1000 geriausių pasaulio aukštųjų mokyklų. Iš reitinge dalyvavusių Lietuvos universitetų pagal rezultatus pirmąja vieta šalyje dalijasi tik su Vilniaus universitetu. 

„Times Higher Education“ (THE WUR) – vienas trijų prestižinių tarptautinių reitingų, vertinančių pasaulio universitetus. Daugiausia dėmesio šiame reitinge skiriama studijų kokybei, moksliniams tyrimams bei mokslo veiklos įtakai pasaulyje. Vertinamas ir universiteto tarptautiškumas bei iš gamybos ar verslo sugeneruotos pajamos.

Tarp kitų šiame reitinge vertintų šalies universitetų LSMU lyderiauja mokymo (angl. Teaching – 27,1 balo)  ir mokslo tyrimų kokybės (angl. Research Quality – 55,5 balo) srityse.

„Didžiuma objektyvių rodiklių trejetą pastarųjų metų nuosekliai augo – tai patvirtina Universiteto studijų ir mokslo veiklos tvarumą.

Kita vertus, aukštosios mokyklos reputacijos dalykai nemažai priklauso nuo partnerių aktyvumo –  tai ganėtinai subjektyvus rodiklis. Jei ne tai – manau, galėtume pakilti į dar aukštesnę poziciją“, –  apžvelgęs THE reitinge vertintus LSMU rezultatus pamečiui, pastebėjo LSMU prorektorius studijoms prof. Kęstutis Petrikonis.

Aukštų įvertinimų tarptautiniuose reitinguose Lietuvos sveikatos mokslų universitetas sulaukia jau ne pirmus metus. LSMU atstovai tokį tarptautinį proveržį vertina kaip universiteto aukštos kokybės pripažinimą.