Maloniai kviečiame į knygos „Profesorė Aldona Lukoševičiūtė: gydytoja, mokslininkė, mokytoja“ pristatymą, kuris vyks kovo 13 d. 15 val. Mokomojo laboratorinio korpuso Mažojoje auditorijoje.
Profesorė – Lietuvos mokslų akademijos akademikė-ekspertė, Reanimatologijos-intensyviosios terapijos ir specializuotos kardiologijos pradininkė, Klinikinės defibriliacijos ir stimuliacijos metodų iniciatorė Lietuvoje, 1975–1994 m. prof. Aldona Lukoševičiūtė vadovavo Anesteziologijos-reanimatologijos katedrai.
Knygą apie šią iškilią asmenybę sudarė prof. D. Giedrimienė, doc. J. Vaitiekūnienė, dr. A. Lignugarienė, prof. R. Navickas, E. Giedrimas.
„Bėgantis laikas dar labiau sustiprina istorijos reikšmę medicinai ir primena apie svarbias asmenybes, padariusias kertinius pakeitimus bei paskatinusius pažangą medicinoje.
Knyga apie profesorę Aldoną Lukoševičiūtę, kaip gydytoją, mokslininkę ir mokytoją, tai tik žvilgsnis į išskirtinę asmenybę, kuri atvertė naują puslapį medicinos istorijoje. Jos indėlis į Lietuvos ir pasaulinės kardiologijos bei intensyviosios terapijos vystymąsi yra pavyzdinis.
Knygoje – prisiminimai ir faktai apie tai, kaip buvo sprendžiama, kas daroma ir pasiekiama tame istoriniame laikotarpyje. Ir, kai nežiūrint sunkumų, atkaklumas ir pasišventimas leido realiai įgyvendinti klinikoje jos novatoriškas idėjas.
Negalime pamiršti, kaip sugebėjimas kurti ir pritaikyti elektrinės širdies defibriliacijos bei stimuliacijos metodus, atgaivinant ligonius kritiškose situacijose bei išgelbstint staigios mirties atvejais, kuriuos išvystė profesorė, sugrąžino ligonius į aktyvų gyvenimą. Be to, tai išplėtė galimybes šiuos metodus plačiau įdiegti ligoninėse ir taikyti bet kurioje įvykio vietoje.
Tikimės, kad ši knyga bus atkaklumo ir pasiaukojimo medicinai bei ligoniui pavyzdžiu“, – sako viena iš knygos sudarytojų prof. D. Giedrimienė