Seminaras„Ne tik komandų mokytojas: kas iš tiesų kuria ryšį su šunimi?“

< Grįžti

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Gyvūnų mokslų fakulteto Kinologijos centras pavasarį pasitinka su įkvėpinu ir kviečia Jus į unikalų teorinį-praktinį seminarą, skirtą gilesniam šuns ir šeimininko santykių supratimui bei šuns reaktyvumo valdymo įgūdžiams ugdyti.

SEMINARO METU JŪSŲ LAUKIA:

  • Teorinės įžvalgos: kas lemia darnų šuns ir šeimininko ryšį? Kaip šuns elgesys atspindi mūsų požiūrį ir veiksmus?
  • Praktiniai užsiėmimai: kaip atpažinti šuns emocijas, valdyti jo reaktyvumą ir stiprinti abipusį pasitikėjimą?
  • Diskusijos ir ekspertų patarimai: galimybė užduoti klausimus ir dalytis patirtimi su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Gyvūnų mokslų fakulteto Kinologijos centro specialistais.

KAM SKIRTAS SEMINARAS?
Šis seminaras yra puiki galimybė visiems, kurie nori geriau suprasti savo keturkojį draugą – tiek šunų mylėtojams, tiek kinologijos entuziastams ar specialistams.

KADA IR KUR?
📅 Data: 2025-03-15
🕘 Laikas: 9:30–15:00 val.
📍 Vieta: Lietuvos sveikatos mokslų universitetas Veterinarijos akademija, Tilžės g. 18, Kaunas.

Seminaro dalyvio mokestis – 30 eurų
Apmokėti už kursus prašome išankstiniu pavedimu, o pavedimo kopiją siųsti el. paštu jurgita.dailidaviciene@lsmu.lt.

MOKĖJIMO REKVIZITAI

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas
Už mokymo kursus 2025/03/15
A. Mickevičiaus g. 9, Kaunas LT- 44307
Įmonės kodas 302536989
PVM mokėtojo kodas LT100005579315
a. s. Nr. LT 554010042500050232
LUMINOR BANK AS


SEMINARO PROGRAMA

9:30–10:00Registracija
10:00–10:30„Keturkojis draugas ar įsipareigojimas? Etiniai santykių aspektai“ Doc. dr. Jurgita Dailidavičienė, Kinologijos centro vadovė, Anatomijos ir fiziologijos katedros docentė Kaip suderinti emocinį artumą su atsakomybe už šuns gerovę, atsižvelgiant į jo prigimtinius poreikius. Kokie yra etiniai sprendimai mokant, laikant ir prižiūrint šunis bei su kokiais iššūkiais susiduria šunų šeimininkai šiandienėje visuomenėje ir kaip sukurti harmoningą ir etišką santykį su savo keturkoju draugu.
10:30–11:00„Suprantamas bendravimas ar žalojimas – kaip iš tiesų veikia įvairūs dresūros metodai?“ Ugnė Nedzinskaitė, Kinologijos centro narė, Gyvūnų mitybos katedros jaunesnioji mokslo darbuotoja Ką apie bendravimą su šunimis sako mokslas? Aptarsime dažniausiai pasitaikančius mitus ir klaidingus įsitikinimus, apžvelgsime nesudėtingas komunikacijos su šunimi praktikas, pasigilinsime į dažnai pasitaikančią problemą – mes sakome viena, o šuo girdi visai ką kita ir jos sprendimo būdus.
11:00–11:30„Kaip šeimininko prieraišumas ir asmenybė gali formuoti šeimininko ir šuns tarpusavio santykį?“ Dr. Monika Nutautaitė, Kinologijos centro narė, Gyvūnų auginimo technologijų instituto asistentė Harmoningų santykių kūrimas tarp šeimininko ir šuns gali priklausyti ir nuo mūsų asmenybės bruožų bei polinkio prisirišti prie augintinio. Nagrinėsime, kaip stiprus prisirišimas gali būti naudinga jėga, palaikant ir stiprinant ryšį su šunimi, taip pat kodėl vengiant prisirišimo gali atsirasti disfunkcija. Ir svarbiausia, ar, renkantis būsimą augintinį, reikia atsižvelgti ne tik į jo išvaizdą, bet ir į savo gyvenimo būdą?
11:30–12:00„Žmogus ir šuo: reaktyvumas ir tobulos komandos formavimo būdai“ Mindaugas Sėjūnas, Kinologijos centro narys, Gyvūnų auginimo technologijų instituto tyrėjo padėjėjas Horizontalusis žmogaus ir šuns bendradarbiavimas, grįstas tarpusavio santykių evoliucija. Kodėl konfliktiniai situacijų sprendimo būdai žlugdo šeimininkų ir keturkojų santykius? Kokie pagrindiniai komunikaciniai kanalai, gerinantys tarpusavio ryšį ir supratimą? Žmogaus ir šuns komandos, kaip vieneto, elgesį pademonstruosime praktinio užsiėmimo metu.
12:00–12:30„Individualus požiūris į šunį: elgesio formavimo menas ir mokslas“ Jonas Valančius, Rekso šunų mokykla, vyr. treneris Šiame pranešime nagrinėsime, kas daro kiekvieną šunį unikaliu, kaip mokslas padeda mums suprasti šunų elgesį ir kaip pritaikyti mokymo metodus skirtingiems šunims. Aptarsime skirtingų šunų to paties elgesio vertinimo būdus ir praktiniais pavyzdžiais pademonstruosime, kad ne teorinės instrukcijos, o kiekviena atskiro atvejo gili analizė gali padėti išspręsti šuns problemą suformuojant tinkamą šuns elgseną.  
12:30–13:00Kavos pertrauka
13:00–13:30„Patogus“ augintinis – socializacijos svarba“ Indrė Mečionytė, Gyvūnų veisimo katedros asistentė Sveikas, drąsus, draugiškas, linksmas ir paklusnus šuo – kiekvieno šeimininko svajonė. Vienas šios svajonės įgyvendinimo etapų – socializacija. Todėl aptarsime, kas yra socializacija bei kada, kodėl ir kaip ją reikėtų teisingai taikyti.
13:30–14:30Seminaro praktinė dalis Praktinės veiklos metu išbandysime šuns-žmogaus komunikacijos vertinimo įgūdžius praktiškai, čia mums talkins lektorių atsivesti keturkojai „ekspertai“. Drauge paieškosime savo stipriųjų ir silpnųjų vietų, aptarsime, ką ir kaip galėtume patobulinti bendraujant su šunimi, kad viskas vyktų kuo sklandžiau, o nesusipratimų būtų kuo mažiau.
14:30–15:00Diskusija

Dėl kylančių klausimų galima kreiptis tel. +370 620 23302 arba el. paštu jurgita.dailidaviciene@lsmu.lt