Savaitę savo žiniomis su LSMU bendruomene dalijosi pasaulinio lygio dermatologijos ekspertas iš Vokietijos C.C. Zouboulis

2023-09-12
< Grįžti

Praėjusią savaitę Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Medicinos fakulteto Odos ir venerinių ligų klinika kartu su Kauno krašto dermatologų ir venerologų draugija surengė konferenciją „Neurodermatologija ir retos odos ligos“, kurios tikslas buvo pasidalyti tarptautine ekspertine patirtimi su dermatovenerologais bei kitų sričių gydytojais.

Renginio metu specialistai turėjo galimybę pagilinti diferencinės retų odos ligų diagnostikos žinias bei aptarti jų gydymo aktualijas.

Daugiau kaip 50 dalyvių sutraukusioje konferencijoje pranešimus skaitė LSMU prorektorius studijoms prof. dr. Kęstutis Petrikonis, gyd. Kamilija Briedė, gyd. rez. Živilė Gabdrafikė, Erikas Mažeika ir kiti.

Svarbiausiu konferencijos akcentu tapo profesoriaus Christos C. Zouboulis paskaita. Šis graikų kilmės pasaulinio lygio ekspertas su dalyviais pasidalijo Bechčeto ligos gydymo patirtimi, papasakojo apie biologinės terapijos reikšmę naujose supūliavusio hidradenito gairėse.

Siekia pritraukti daugiau aukšto lygio ekspertų

Prof. Christos C. Zouboulis vadovauja Dessau medicinos centro Dermatologijos, venerologijos, alergologijos ir imunologijos klinikai bei Biogerontologijos, dermatofarmakologijos ir dermatoendokrinologijos laboratorijai. Jis yra Europos retų ligų referencijos tinklo dermatologijai (ERN-Skin) ALLOCATE grupės koordiantorius.

Profesoriaus mokslinio ir praktinio domėjimosi sritys apima bendrąją dermatologiją, dermatoendokrinologiją, retas odos ligas. Jis yra 782 recenzuotų straipsnių, 34 knygų, 167 knygų skyrių ir 6 patentų autorius, perskaitė daugiau nei 700 paskaitų tarptautiniuose ir nacionaliniuose kongresuose.

Ne išimtis ir jo apsilankymas LSMU – čia profesorius visą savaitę vedė paskaitas Universiteto studentams bei rezidentams. Pagrindinės jo tyrimų kryptys apima riebalinių liaukų patofiziologiją, su ja susijusias odos ligas (aknę, supūliavusį hidradenitą), odos senėjimą bei retas odos ligas, tad paskaitų klausytojai  galėjo sužinoti viską, kas jiems įdomu šiose srityse.

Garsaus eksperto vizitą pagal kvietimą „Aukštos kompetencijos dėstytojų iš užsienio šalių trumpalaikiams dėstymo vizitams 2023 metais“ finansavo Švietimo mainų paramos fondas (ŠMPF). Šiuo kvietimu gali pasinaudoti ir kiti akademiniai Universiteto padaliniai.  

LSMU prorektorius studijoms prof. dr. K. Petrikonis

„Esame gerai įvertinti, jau turime patirties, tad kasmet į LSMU atvyksta vis aukštesnio lygio, daugiau apdovanojimų bei geresnius įvertinimus turinys kviestiniai lektoriai. Tokių specialistų kaip Christos C. Zouboulis apsilankymas ne tik plečia jaunų studentų ir doktorantų akiratį, bet ir atneša jiems naujų mokslinių idėjų. Mūsų siekiamybė yra pritraukti kuo daugiau tokių dėstytojų ir pasirūpinti, kad jų vizitai truktų kiek įmanoma ilgiau.  Norime, kad žinios, kurias jie atsiveža, liktų, o bendradarbiavimas tęstųsi.

Kaip Neurologijos klinikos profesorius turiu vilties, kad bendradarbiavimas su prof. Christos Zouboulis suteiks rimtą postūmį neurodermatologijos ir konkrečiai neurodegeneracinių ligų – Alzheimerio, Parkinsono ir kitų šios grupės ligų tyrimuose ir ankstyvoje diagnostikoje. Tai retos erudicijos ir idėjų bei bendravimo kompetencijas apimanti asmenybė. Smagu, kad ir jam patinka Lietuva, LSMU ir mūsų jauni žingeidūs kolegos“, – sakė LSMU prorektorius studijoms prof. dr. K. Petrikonis. Jis svečiui įteikė LSMU rektoriaus prof. habil. dr. R. Benečio padėką.

Rudenį Odos ir venerinių ligų klinikoje numatomi dar dviejų žymių profesorių vizitai – čia dėstyti atvyks prof. Harald Gollnick iš Vokietijos Magdeburgo Oto fon Gerikės universiteto ir prof. Jacek C. Szepietowski iš Lenkijos Vroclavo universiteto.

Iš viso per šiuos metus pagal minėtą ŠMPF kvietimą LSMU apsilankys 14 aukštos kompetencijos dėstytojų iš užsienio.

Tęs bendradarbiavimą

Fiziologijos ir farmakologijos instituto laboratorijos LMT mokslininkų grupės projekto mokslininkai. Iš kairės: dr. J Mačiulaitis, prof. R. Mačiulaitis, dokt. V. Jarienė, studentas P. Valiukevičius

Prof. Christos C. Zouboulis ne tik vedė paskaitas ir dalyvavo konferencijoje, bet ir apsilankė LSMU Fiziologijos ir farmakologijos instituto laboratorijoje, kurioje jis dirba vyresniuoju mokslo darbuotoju, vykdant  Lietuvos mokslo tarybos (LMT) finansuotą mokslininkų grupės projektą „Charakterizuotų ekstraląstelinių pūslelių imunomoduliacinis potencialas naujam supūliavusio hidradenito gydymo metodui (HIDRA)“. Iš gautų rezultatų bus rengiama doktorantės Vaivos Jarienės disertacija.

Su LSMU Medicinos fakulteto Odos ir venerinių ligų klinika profesorius bendradarbiauja nuo 2022 m. Paskutinį kartą Kaune jis lankėsi prieš pandemiją. Profesoriaus iniciatyva pasirengta Kauno klinikose įsteigti Retų odos ligų centrą (jam vadovauja doc. Vesta Kučinskienė), kuris 2017 m. akredituotas ERN-Skin veiklai ir iki šiol yra vienintelis toks centras Baltijos regione.  

„Nuo paskutinio savo vizito matau didelį augimą LSMU infrastruktūroje. Per labai trumpą laiką čia išdygo daugybė naujų, modernių pastatų, o to dažnai nepamatysi Europoje. Tai labai svarbu, nes nėra jokio skirtumo, kurioje šalyje įsikūręs universitetas, svarbiausia tai, ko jis siekia ir ką daro, kad užtikrintų aukštos kokybės praktinį studentų parengimą“, – įspūdžiais dalijosi profesorius.

Christos C. Zouboulis sako, kad ketina ir toliau tęsti bendradarbiavimą su mūsų Universitetu.

Prof. C. C. Zouboulis

„Aš matau Lietuvą kaip šalį, kuri investuoja į jaunų gydytojų ateitį ir siekia užtikrinti aukštą kokybę dermatologijoje. Labai džiaugiuosi galėdamas nors kiek prie to prisidėti. Man didelė garbė keistis žiniomis su kolegomis, mokyti jaunus žmones ir suteikti jiems motyvacijos tiek klinikinėje, tiek eksperimentinėje dermatologijoje, tad ir toliau bendradarbiausime“, – patikino profesorius.

Savo vizitą prof. C.C. Zouboulis užbaigė paskaita, vykusia Kauno klinikų internistų konferencijoje, skirtoje gydytojams specialistams. Jis išdėstė autouždegiminių odos ligų sąsajų su vidaus ligomis patogenezę. Pasikeitimas mokslo ir praktinėmis žiniomis ir vėl įvyks 2024 m. – konferencijoje „Neurodermatologija“, kurią organizuos Kauno krašto dermatologų ir venerologų bei Kauno krašto neurologų draugijos. Renginys bus skirtas Pasaulinei retų ligų dienai paminėti.      

Rezidentų atsiliepimai

„Prof. Christos C. Zouboulis pasižymi išskirtiniu profesionalumu ir atsidavimu mylimam darbui. Gyvas bendravimas su tokio aukšto lygio ekspertu motyvuoja tiek studentus, tiek rezidentus, tiek jaunuosius mokslininkus, skatina juos gilinti žinias pasirinktose srityse. Profesorius yra mano doktorantūros darbo konsultantas, todėl vizito metu turėjome laiko aptarti iškylančius sunkumus, gavau naudingų patarimų, kaip juos spręsti, suplanavome ateities darbus. Labai vertinu galimybę bendradarbiauti su profesoriumi ir vykdyti tyrimą eksperimentinės dermatologijos srityje”, – po susitikimo su profesoriumi savo mintimis dalijosi Odos ir venerinių ligų klinikos doktorantė Vaiva Jarienė.

„Džiaugiuosi, kad turėjome galimybę dalyvauti prof. Christos C. Zouboulis paskaitose, mokytis, išgirsti patarimų ir kokius iššūkius dermatologijoje mato vienas geriausių pasaulinio lygio ekspertų. Profesorius paskaitų metu daug dėmesio skyrė odos ligų patogenezei, ne kartą paminėjo, kaip svarbu domėtis naujaisiais moksliniais tyrimais, pasidalino savo gerąja patirtimi, papasakojo, kaip tai naudinga jo klinikinėje praktikoje. Norint tapti geru specialistu, reikia daug domėtis ir dirbti – taip mus motyvavo prof. Christos C. Zouboulis“, – įspūdžiais dalijosi Odos ir venerinių ligų klinikos gydytoja rezidentė Reda Žilinskienė.

Prof. C. C. Zobulis su Odos ir venerinių ligų klinikos gydytojais rezidentais ir prof. S. Valiukevičienė (antra iš kairės)

,,Esu dėkingas už galimybę dalyvauti prof. Christos C. Zouboulis paskaitose. Tai buvo neįkainojama patirtis, kuri suteikė naujų žinių ir perspektyvų. Prof. Zouboulis yra tikras retų odos ligų ekspertas, pokalbiai ir paskaitos su juo buvo ne tik informatyvūs, bet ir įkvepiantys. Vertinu jo laiką ir pastangas dalijantis savo žiniomis ir patirtimi su mumis“, – prisiminimais dalijosi Odos ir venerinių ligų klinikos gydytojas rezidentas Erikas Mažeika. Jis skaitė magistro darbo pranešimą, kuriame supūliavusiam hidradenitui pritaikė aukšto dažnio ultragarso ir termografijos metodą – jį pasitelkė išryškinti odos ir poodžio uždegimo ribas. Pasak prof. C.C. Zouboulio, šis metodas yra labai originalus, tad termografija turėtų būti vystoma bendruose projektuose, kuriant medicininį prietaisą.

,,Studentams bei gydytojams rezidentams teko didelė garbė mokytis klinikinio ištyrimo, bendravimo su pacientu ypatumų, kuriuos prof. Christos C. Zouboulis yra puikiai įvaldęs. Drauge su gydytojais dermatovenerologais, gydytojais patologais bei profesoriumi aptarėme keletą sudėtingų klinikinių atvejų. Profesorius pasidalijo ypač naudingais patarimais, padėjo sudaryti šių pacientų tolesnius ištyrimo ir gydymo planus. Labai vertiname profesoriaus Christos C. Zouboulis apsilankymą mūsų klinikoje”, – sakė Odos ir venerinių ligų klinikos gydytoja rezidentė Gabrielė Vengalytė.

Galerija