Studijos LSMU pristatytos didžiausioje šalyje karjeros planavimo parodoje „Karjera & studijos 2024“

2024-03-29
< Grįžti

Kovo 28-29 dienomis Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) atstovai dalyvavo didžiausioje Lietuvoje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Karjera & studijos 2024“. Čia jie pristatė Universiteto siūlomas studijų programas, priėmimo taisykles bei kitą būsimiems studentams svarbią informaciją.

Svajonių studijos – su gyvūnais

LSMU stendą parodoje aplankiusi Panevėžio 5-osios gimnazijos 10-tokė Meda Kavaliauskaitė čia užsuko norėdama daugiau sužinoti apie Gyvūno ir žmogaus sąveikos studijų programą. Ji sako, kad tai – jos svajonių specialybė, dėl kurios ji tvirtai apsisprendė dar būdama 5 klasėje.

„Meilė gyvūnams užgimė tuomet, kai močiutei mirus perėmiau auginti jos šunį. Tuomet mama padovanojo dresūros pamokas, kurios man paliko didelį įspūdį. Po kurio laiko prie konteinerio radau benamį mišrūną. Priglaudžiau jį, ėmiau mokyti vikrumo bei paklusnumo ir taip pradėjome „Agility“ sporto karjerą. Tai pastūmėjo daugiau domėtis – pradėjau lankyti įvairias su šunų auginimu ir dresavimu susijusias paskaitas bei seminarus. Baigusi mokyklą, žinias užtvirtinsiu LSMU gyvūno ir žmogaus sąveikos studijose“, – pasakojo mergina.

Šiuo metu su 4 metų augintine Ela ji ruošiasi pasaulio čempionatui. Šunys Medą lydi visur, tad parodoje ji norėjo sužinoti, ar galima gyvūnus atsivesti į paskaitas bei ar jie laukiami studentų bendrabučiuose.

„Sužinojau, kad LSMU draugiškas gyvūnams ir mano augintiniai galės mane lydėti visame studijų procese“, – džiaugėsi moksleivė.

Domina tiek stojimo, tiek studijų procesai

Pirmakursis veterinarinės medicinos studentas Filip Kunicki prieš metus toje pačioje parodoje dar pats konsultavosi dėl studijų, o šiemet čia jau atstovavo Universitetui. 

„Labai įdomi patirtis būti kitoje šio stendo pusėje. Su mokiniais bendrauti labai paprasta, dauguma jų yra motyvuoti ir žino, ką nori studijuoti. O jei ne, mes jiems patariame ir nukreipiame reikiama linkme. Labiausiai moksleiviams rūpi sužinoti, kaip įstoti, kokių egzaminų ir balų reikia. Jiems įdomu, kaip vyksta mokymosi procesas, praktika, kokie dėstytojai jų laukia“, – pasakojo LSMU studentas.

Tuo tarpu LSMU odontologijos studentė, buvusi Studentų odontologų asociacijos (SOA) prezidentė Smiltė Paldauskaitė pastebėjo, kad labiausiai moksleiviams rūpi sužinoti, ar būtina laikyti chemijos egzaminą.

„Nuo šių metų stojant į odontologijos ir medicinos studijas chemijos egzaminas yra privalomas. Moksleiviai ateina pasitikslinti, ar tai tikrai tiesa“, – aiškino Smiltė.

Paklausta, ką patartų būsimiems LSMU studentams, ji siūlė nepamiršti socialinio gyvenimo.

„Žinau, kad įstojus į Universitetą užpuola didelis krūvis, tačiau linkiu nepamiršti gyventi, neapleisti šeimos ir draugų, įsitraukti į atstovybes, asociacijas, kitas studentiškas veiklas. Tikrai įmanoma suderinti ir mokslus, ir laisvalaikį. Iš savo patirties sakau, kad kuo daugiau darai, tuo daugiau spėji“, – patarimais dalijosi ketvirtakursė.

Galerija