Akademiniai mainai su tekančios saulės šalimi tęsiasi: LSMU vėl stažuojasi studentai iš Japonijos

2024-03-26
< Grįžti

Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) antrus metus iš eilės vieši Japonijos studentų delegacija iš Tarptautinio sveikatos ir gerovės universiteto (International University of Health and Welfare (IUHW)).

Kaip ir praėjusiais metais, Kaune jaunuoliai svečiuosis mėnesį. Kiekvienam iš jų Universitetas sudarė individualų mokymosi planą, leisiantį pasisemti gerosios klinikinės praktikos, pamatyti, kaip veikia Lietuvos sveikatos sistema, bei pažinti mūsų šalies kultūrą.

„Priimti Jus čia mums yra didelė garbė ir atsakomybė. Mėgaukitės ne tik patirtimi ligoninėje ir mokymusi čia. Mėgaukitės miestu, pavasariu, kultūra. Kadangi mūsų universitetus geografiškai skiria nepaprastai didelis atstumas, tai puiki galimybė Jums pasidalinti savo kultūra ir supratimu, o mums – Universiteto mokymo ir mokymosi ypatumais“, – sutikdamas svečius sakė LSMU rektorius prof. dr. Rimantas Benetis.

Mainų tęstinumas atskleidžia aukštą kokybės standartą

Šįkart pagal akademinius mainus stažuotis atvyko 20 IUHW studentų. Tai – dvigubai daugiau nei pernai. Tuo tarpu atsakomasis 20-ties LSMU studentų vizitas Japonijoje vyks rudenį.

Už teorinį ir praktinį Japonijos studentų mokymą atsakingo LSMU Medicinos fakulteto dekano prof. dr. Andriaus Maco teigimu, tai, kad akademiniai mainai su Japonijos universitetu tęsiasi, rodo aukštą LSMU pasiruošimo ir mokymo kokybę.

„Tai, kad Japonijos studentai atvyksta, o mūsiškiai išvyksta jau nebe pirmą kartą, yra labai aiškus kokybės liudijimas, gal net standartas. Turime pripažinti, kad Universiteto rektoriaus dėka ir dėl didžiulio Tarptautinių ryšių ir studijų centro įdirbio Japonijos universitetai mato mus kaip partnerį bei vertina, kokį kokybės lygmenį mums pavyko pasiekti. Matome, kiek pastangų teko įdėti planuojant studentų atvykimus ir išvykas. Kartu stebime, kaip atsakingai savo studentus į Europą išleidžia Japonijos partneriai. Tai labai įpareigoja, bet ir labai džiugina“.

Jis negailėjo gražių žodžių jauniesiems japonams: „Tai yra visai kitos kultūros, kurią labai malonu pažinti, studentai. Jų kultūra pasižymi elegantiškumu ir ramybe. Šie studentai žavi išskirtiniu pareigos jausmu ir pagarba bent kiek vyresniam žmogui. Ne dirbtine, o nuoširdžia pagarba. Tokie jie – labai šilti ir itin gilaus pajautimo“, – kalbėjo dekanas.

Sieks pasisemti kuo daugiau žinių bei pažinti kultūrą

LSMU viešintys IUHW studentai apsistos Universiteto bendrabučiuose. Jaunuolius domina skirtingos medicinos sritys, todėl kiekvienas jų mokysis pagal individualų mokymosi planą.

Chirurgu Europoje dirbti svajojantis studentas Masato Ishida pasakoja, kad iš šios stažuotės nori pasisemti tiek žinių, kiek tik pavyks: „Noriu išmokti kiek įmanoma daugiau. Labiausiai mane domina Lietuvos ir Japonijos klinikinių procesų skirtumai, taip pat Lietuvos gydytojų bendravimo su pacientais kultūra“.

Tai yra pirmas kartas, kuomet M. Ishida lankosi Europoje. Jis jau spėjo aplankyti Kauno pilį ir senamiestį.

„Nieko panašaus Japonijoje nebuvau matęs. Man Europoje labai patinka, tik nesitikėjau, kad bus taip šalta“, – įspūdžiai dalijosi jaunuolis.

Laisvu nuo mokslų laiku Japonijos studentai aplankys Anatomijos, Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos bei Sugiharos namų muziejus. LSMU mentoriai jiems aprodys Kauną, o savaitgaliais visi leisis į išvykas po Trakus bei Kuršių Neriją.

Galerija