Akademinis choras „Neris“

LSMU akademinis choras „Neris“

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto akademinis choras „Neris“ – seniausias ir garsiausias universiteto meno kolektyvas, įkurtas 1925 m.  2005-aisiais, po 80 metų pertraukos, choras „Neris“ buvo atkurtas dabartinio choro vadovo Tomo Lapinsko iniciatyva.

Tai talentingas, kupinas energijos ir meilės muzikai bei dainavimui kolektyvas.

Tiltas tarp meno ir mokslo

Akademinio choro „Neris” išskirtinumas – jo ryšys su sveikatos mokslų universitetu. Dauguma universitetų chorų paprastai siejami su muzikos katedromis ar menų fakultetais, o „Neris” savo namus randa medicinos mokslui skirtoje vietoje. Tačiau ši iš pirmo žvilgsnio netradicinė sąjunga liudija choro misiją – mažinti atotrūkį tarp mokslo ir meno.

Choro nariai yra iš įvairių universiteto fakultetų, įskaitant medicinos, odontologijos, farmacijos, veterinarijos ir kt.. Šis įvairus talentų derinys ne tik suteikia chorui gyvybingumo, bet ir simbolizuoja darnų skirtingų akademinių disciplinų sambūvį.

Kultūros ambasadoriai

Per daugelį metų akademinis choras „Neris” tapo svarbiu LSMU kultūros ambasadoriumi. Jie dalyvavo daugybėje nacionalinių ir tarptautinių renginių, kuriuose pristatė turtingą Lietuvos muzikinį paveldą. Jų pasirodymai ne tik pelnė pripažinimą, bet ir skatino kultūrinius mainus, užmezgė ryšius su įvairių visuomenės sluoksnių žmonėmis.

2013 m. Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurse iškovojo I kategorijos choro vardą, kurį apgynė 2017 m. ir 2023 m. Tai vienas geriausių suaugusiųjų chorų Lietuvoje.

LSMU akademinis choras Neris

Lietuvoje choro veikla vyksta ne tik universiteto ar chorinių konkursų ribose, bet taip pat ir koncertuose, skirtuose visiems Lietuvos piliečiams. Vienas jų – tai 2020 m. balandžio mėn. koncertas „Išvien“.

Teko aplankyti ne Baltijos šalis, bet taip pat ir Makedoniją, Serbiją, Lenkiją, Italiją ir kt.

LSMU akademinis choras „Neris“ bendradarbiauja ir su pasaulio chorine bendruomene. 2019 m. turėjome puikią progą sudalyvauti projekte su Japonijos moterų choru „Sendai“ ir Vilniaus mišriu choru „Sonoru“.

LSMU akademinis choras Neris

Viena didelė šeima

Šiame kolektyve sutiksime apie 60 talentingų asmenybių. LSMU akademinis choras „Neris“ – tai didelė, graži šeima, kuri kartu leidžia laisvalaikį, dirba repeticijose. Čia gimsta draugystė visam gyvenimui, o per ilgą kolektyvo gyvavimo laiką sukurta ir ne viena šeima. Kiekvienas choro narys jaučiasi atsakingas, prisidėdamas prie dainos ir muzikinio meno išsaugojimo.

Kolektyvas puoselėja ne tik chorinio dainavimo tradicijas, bet kuria naujas draugystes: kiekvieno naujo nario laukia įsimintinos krikštynos, pilnos naujų įspūdžių, juoko ir ,,pirmojo pasirodymo“ ant scenos. O vasaros neapsieina be plaukimo baidarėmis ar pikniko.

Naujų narių priėmimas. Kiekvieną naują sezoną, rugsėjo mėnesį, kviečiame visus išbandyti save naujų narių atrankoje. Sek naujienas mūsų Facebook ir Instagram paskyrose ir pirmas sužinok apie atrankų pradžią. Lauksime Tavęs!

LSMU akademinis choras „Neris“
Tomas Lapinskas
Choro vadovas