Fotografijų paroda ,,Paukščiai pro objektyvą”
Modestas Ružauskas – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos Anatomijos ir fiziologijos katedros profesorius, Mikrobiologijos ir virusologijos instituto mokslininkas, kurio mokslinių darbų objektai – gyvi organizmai, dažniausiai matomi tik pro mikroskopą. Profesorius studentams dėsto augalų ir gyvūnų biologiją ir mikrobiologiją.
Įvairiais gyviais susidomėjo dar vaikystėje, kai į kibirėlį rinkdavo vabalus, vėliau gaudė ir tyrinėjo driežus, žiogus ir įvairius vandens padarus. Mokykloje su bendraminčiais buvo surinkęs nemažą drugių kolekciją, šiuo metu saugomą Alytaus kraštotyros muziejaus archyvuose.
Domėjimasis gyvūnais, jų biologija dėstytojui yra svarbus užsiėmimas ne tik profesinėje veikloje, bet ir laisvalaikiu. Gamtos tyrinėjimas – mokslininko gyvenimo būdas.
M. Ružauskas daugiau nei dešimtmetį dalyvauja Lietuvos ornitologų draugijos veikloje, yra Lietuvos ornitofaunistinės komisijos, kuri renka duomenis apie rečiausių šalies paukščių stebėjimus, tvirtina naujai pastebėtas, iki šiol Lietuvoje nematytas paukščių rūšis, narys. Lietuvos ornitologų draugija vykdo daug su paukščių apsauga susijusių projektų, atlieka ekspertizes, poveikio aplinkai vertinimą, organizuoja renginius visuomenei.
„Savęs nelaikau profesionaliu gamtos fotografu ir, prisipažinsiu, netgi nesu labai didelis mėgėjas fotografuoti“. Tad rimčiau fotografuoti jis pradėjo ne taip jau seniai – prieš dešimtmetį. M. Ružauskui svarbiausia – būti gamtoje, pasijusti jos dalimi, evoliucijos dėsnių, biologijos, ekologijos, gamtoje vykstančių procesų suvokimas, biologinės įvairovės pažinimas. Tai padeda ir perteikiant žinias studentams. „ Pagauti gražaus gyvūno kadrą dažniausiai nėra pirminis tikslas, kartais tiesiog stengiuosi sustabdyti ir įamžinti gamtos akimirką tam, kad galėčiau ir kitiems parodyti nuostabaus gyvūnų pasaulio dalelę“ – taip apie fotografiją kalba autorius.
Parodos organizatorius – LSMU Veterinarijos akademijos muziejus.