APIE KLINIKĄ

Dantų ir burnos ligų klinikoje vyksta pedagoginis, mokslinis bei klinikinis darbas. Šioje klinikoje Odontologijos studijų programos studentai mokosi nuo 2-ojo kurso (lietuvių ir anglų kalbomis), jiems  yra dėstomi ikiklinikiniai bei klinikiniai kariesologijos, endodontijos, periodontologijos ir gleivinės ligų dalykai, III kurso Burnos higienos programos studentai supažindinami su šiomis patologijomis. Klinikoje yra įrengtos trys šiuolaikinės klinikinės studentų mokymo salės, aprūpintos odontologijos įranga. II kurso studentams skirta moderni ikiklinikinių dalykų dėstymo klasė, kurioje jie įgyja pirmuosius praktikos įgūdžius, dirbdami su simuliatoriais. Studijų metu studentai išklauso kiekvieno dalyko paskaitų kursą, o žinias gilina teoriniuose seminaruose. Praktikos įgūdžiai formuojami klinikinių darbų metu, vadovaujant dėstytojams – atitinkamų sričių odontologams specialistams.  Baigiamajame X studijų semestre itin daug dėmesio skiriama klinikinei praktikai.

Studijų metu studentai bei gydytojai rezidentai turi galimybę susipažinti ir išmokti dirbti su modernia odontologijos įranga (dentaliniu mikroskopu, sukamaisiais endodontiniais instrumentais ir kt.), yra skatinami domėtis odontologijos naujovėmis, susipažinti su moksliniais darbais bei aktyviai dalyvauti šioje veikloje.

Klinikinė veikla

Dantų ir burnos ligų klinikoje teikiamos įprastinės dantų priežiūros ir gydymo bei specializuotos pulpos, periodonto, burnos gleivinės ligų diagnostikos ir gydymo paslaugos. Šioje klinikoje yra konsultuojami ir gydomi pacientai su sudėtinga dantų ir burnos ligų patologija iš visos Lietuvos. Per metus pas gydytojus odontologus ir odontologus specialistus apsilanko apie 16 tūkstančių pacientų.

Klinikoje vykdomos 3 metų trukmės endodontijos ir periodontologijos rezidentūros bei doktorantūros studijos. Periodiškai vyksta klinikos mokslo darbuotojų tobulinimo ir kvalifikacijos kėlimo kursai, individualios gydytojų stažuotės Lietuvoje bei užsienyje.

Klinikos mokslinių tyrimų tema – dantų ir burnos ligų  diagnostikos bei gydymo efektyvumo tyrimai, vadovė prof. dr. Vita Mačiulskienė.

Klinikoje vykdomi moksliniai klinikiniai tyrimai dantų karieso, pulpos ir periodonto audinių patologijos bei gydymo optimizavimo srityse.

Šiuo metu vykdomi projektai:

  • Viršūninio periodonto ligų radiologinės diagnostikos galimybės, vertinant kūginio pluošto tomografijos tyrimo prognostinę vertę viršūnės periodonto ligoms gydyti.
  • Klinikiniai kraštinio periodonto gydymo optimizavimo tyrimai.

Klinikoje dirbantys gydytojai endodontologai bendradarbiauja su Kauno technologijos universiteto mokslininkais, siekdami sukurti optimalius mechaninio šaknų kanalų paruošimo protokolus. Bendradarbiaujant su Beiruto universitetu (Libanas) yra vystomas naujas projektas danties pulpos uždegimo diagnostikai vertinti, pasitelkiant naujausias metodikas ir biologinius žymenis.

LSMU MA Odontologijos fakultetas Dantų ir burnos ligų klinika
+370 37 326469 dantu.ligos@lsmu.lt
Eivenių g. 2, LT-50009 Kaunas
Prof. Vita Mačiulskienė – Visockienė
Dantų ir burnos ligų klinikos vadovė
Visi kontaktai